Jump to content

Slika
- - - - -

Tomo: Youtube videos

• Please log in to reply
115 odgovor(a) na ovu temu

#1 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 25 Srpanj 2016 - 14:09

Evo posluso sam savjet jednog clana foruma i odlucio sve videe stavljati pod jednu temu.

...e pa...

Mislim da ove nisam stavio do sad...

#2 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 25 Srpanj 2016 - 16:30

Fini videi uvijek od tebe, ali što radiš s glazbom inače ?

#3 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 25 Srpanj 2016 - 20:21

Maže je na kruv bogati! :lol:

#4 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 26 Srpanj 2016 - 11:53

Fini videi uvijek od tebe, ali što radiš s glazbom inače ?

Osim ovih natjecanja koja me malo razbude poceo sam, tek od nedavno kako sam uzeo veci stan, sa instrukcijama preko skajpa i buduci napokon imam svoj mir i sobu samo za svirku, krenuo sam ozbiljno u kompoziciju. Imam zapravo dobre uvjete za plasirat pjesme, ali mi treba tekstopisac da stvari definiram i prezentiram kome vec odlucim. Uglavnom radi se...

Maže je na kruv bogati! :lol:

:thumbup:

#5 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 21:49

Novi:

#6 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 22:16

đes bila celi život moj, oš se ženit , prat ču ti draga i kuvat (za te instrukcije :biggrin:

#7 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2016 - 23:01

Ti si drug moj zreo za zapad, u neki kapitalizam, nesto i za pojas zadenuti. :thumbup1:

#8 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2016 - 20:45

Zaboravio dodat reverb i delay na solazu...nevjerovatno! Trebo bi imat svog osobnog producenta...

#9 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2016 - 22:04

ma je vraga a ne reverb i delay pa da misle kako nemaš pojma :biggrin:

#10 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 26 Rujan 2016 - 21:47

Evo im pa neka misle:

https://soundcloud.c...s-backing-track

#11 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 26 Rujan 2016 - 22:33

sad u to malo ubaci hendrix-a  i bjež svirat na G3

#12 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 26 Rujan 2016 - 23:50

Nisam jos stigo poslusat al s obzirom na tvoje prijasnje snimke ocekujem high class :) eto mogu te pohvalit i bez da poslusam :D

#13 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 27 Rujan 2016 - 01:27

Vrlo dobro odlicno.

#14 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 27 Rujan 2016 - 14:14

sad u to malo ubaci hendrix-a  i bjež svirat na G3

Sad je G4.

Kad bude G800 eto i mene!

#15 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 27 Rujan 2016 - 17:03

u jebo te šta vrijeme ide, idući put kad se budem inf. o G-u stvarno bi mogao i ti osvanut(he, a to je pohvalno za tebe jer ti ja to pratim svakih 5 g, znači na konju si  i nije tako dug period pred tobom :thumbup1:

#16 Dersu Uzala

Dersu Uzala
  • Members
  • 735 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2016 - 07:02

Ili u bend neki.

#17 alek_s

alek_s
  • Members
  • 159 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2016 - 00:15

Volim slušati kako Tomo svira, odlična i tehnika i muzikalnost. U današnje vreme nekako su bar što se gitare tiče dosta stvari okrenute tehnici koja je ipak sredstvo (t.j. trebala bi to biti) a ne cilj. Melodično sviranje bar mislim da će ipak prevagnuti. Na primer Zaza (mislim na Neil Zazu, ko ga nije čuo neka ga pronadje na youtube-tu) ima fenomenalnu tehniku ali koristi je veoma pažljivo dozirano, i stvara veoma melodične deonice savršeno odsvirane. Mislim da Tomo ima sve potrebno da očuva melodiju u gitarskoj svirci. Dakle Tomo,, uspori malo sa svirkom na zadate teme, to je ipak na neki naćin vežba, a to ti odavno nije potrebno. Došlo ti je vreme da pustiš neku svoju muziku (kompletnu u etar) i da počneš stvarati svoju... publiku, imaš sve što ti treba da u tome uspeš i to veoma brzo.

Svako dobro. 

#18 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2016 - 18:25

Hvala na vjeri, ali niti daleko, daleko bolji od mene ne mogu danas dobro zivjeti samo od svirke, a narocito svojih kompozicija, a samo time se bave, ne rade ko ja. Dakle svo vrijeme i energiju ulazu u muziku. A to je radi trzista, jutjuba i kompletnog interneta preplavljenog gomilom vrhunskih muzicara, ali i smeca, a prosjecnog slusatelja niko ne pokusava educirati nego podilazi njegovom jeftinom ukusu, dokaz: Tri tenora- najbolji? Ni slucajno, ali najpopularniji u svakom pogledu; 2Cellos-ista stvar, pa npr. Andrea Bocelli? pa njemu su se pravi poznavaoci opere smijali kad se prvi put pojavio u jednoj. Namjerno pisem o onima koji su ipak dobri (ali daleko od najboljih),a ne o Kurverini, boj-bendovima i slicnom smecu jer mislim da je tu stvar, barem nama na ovom forumu jasna. Dakle treba tu puno stvari da se poklopi, ne ide to samo tako...

Mala kritika, a ujedno i jos jedan dokaz ovoga gore; od Zaze sam cuo dve-tri stvari, ali mislim da nebi bilo promjene ni da sam preslusao vecinu. Dakle, tu razinu "melodicnosti" ima svaki drugi danasnji YT gitarist u toj virtualnoj gitaristickoj zajednici kojoj i ja pripadam. Nema tu prave pamtljive "catchy" melodije, pa pretjerivanje sa pinch harmonicima, a to sto si nazvao tehnikom su zapravo samo brzo odsvirane ljestvice  po principu gore-dole i grupe tonova po 3 ili 6 i sl. meni zvuci robotski, kao vjezba. Pravi danasnji shredderi rade kompleksnije koncipirane brze solaze koje za uzvrat zvuce zanimljivije. S njegovim sistemom bi se covjek danas mogo izvuc mozda nekim "cudnim" ljestvicama tipa simetricnih pa tako da kako god dosadno, a brzo da ih odsviras uvjek zvuce interesantno, kao Shawn Lane recimo.

Vibrato odlican, ton dobar, ali ukupno ocjena je kada usporedjujem sa drugima (ne sa sobom) 3+.

#19 alek_s

alek_s
  • Members
  • 159 posts

Vrijeme objave: 08 Listopad 2016 - 13:10

Hmm, izgleda da se nismo razumeli.

Nigde nisam napisao da treba da počneš od muzike živeti.To je danas jako teško i uopšte ne zavisi od toga da li je neki instrumentalista sa da kažemo stručne strane objektivno dobar ili loš, zavisi kako je prihvaćen i kako je uspeo da proda svoju ideju. Publika je čudo, veoma nepredvidljiva i veoma okrutna nekada.

Ja sam ti samo mislio reći da ti je došlo vreme da probaš svoju muziku kreirati i plasirati.

Svako dobro.

p.s.

Tvoje kritičko mišljenje o gitaristima je važno ali treba to kroz svoju muziku pokazati. Verbalno iznošenje je možda interesantno ali i veoma opasno i može nekad veoma mnogo štete naneti, Zato toga kod gitarske elite nema. Uvažiće svakog pa i najlošijeg muzičara...

#20 TomoStrat

TomoStrat
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 08 Listopad 2016 - 21:44

Ali onda ce to s obzirom na nedostatak vremena u najboljem slucaju biti prosjecno odradjeno, a to nitko ne zeli da se dogodi njegovoj muzici. Stvaranje sola na matricu itekako pokazuje koliko je ko mastovit i prilagodljiv i kako se nosi sa nekada i kompleksnom harmonijom, ritmom itd, pa tako da je to nekako najbolji kompromis mnogima danas. Vec sam ranije spomenuo da sam ozbiljno krenuo u kompoziciju, ali to nema veze sa "gitaristickom" muzikom pa mi za to treba manje vremena, tako da "kreiram", a pokusacu i "plasirat", tu nemas brige.

Cini se da ti je lose sjela moja kritika Zaze, ali ja nisam reko da ga ne uvazavam, +3 je u moru danasnjih genijalaca dobra ocjena. Mislim da nisi dovoljno svjestan koju je evoluciju u zadnje vrijeme dozivjela elektricna gitara kao ipak jos uvjek mlad instrument. Uvjeravam te da imam FB "prijatelje" od Brazila do Bugarske koji su na daleko visem nivou muzikalnosti i tehnike. Ja to pratim i mogu ti reci da je to ponekad i zastrasujuce kako ljudi dobro sviraju zato vecina od toga i bjezi nazad slusanju vec davno preslusanog jer suociti se s istinom da nema samo nekolicina svima dobro poznatih "svemiraca" nego doslovno njih stotine, namece pitanje: Gdje sam tu ja...?

Koga to pitanje muci, a to je vecina samo sto to nece priznat, bolje neka ne provjerava ni Zazu, a da ne spominjem druge.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.