Jump to content

Slika
- - - - -

Pickup coveri

• Please log in to reply
24 odgovor(a) na ovu temu

#1 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 10 Lipanj 2016 - 17:36

dakle zanima me utječu li ti poklopci za pickupe na sam sound i isplati li se dat 20€  za komad, ako na eBayu iz kine dođu oba za 5€... sigurno je razlika u materijalu, ali ima li ona uopće utjecaj na sam zvuk gitare? konkretno zanima me za SG-a koji ima Classic 57+ magnete

#2 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 10 Lipanj 2016 - 17:47

bolje je ne stavit nista nego krivi materijal

#3 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 10 Lipanj 2016 - 22:15

Silver nickel se zove pravi materijal

#4 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 10 Lipanj 2016 - 23:40

osim ak nisi alergičan na nikal onda uzmeš mesingane :biggrin:

inače nickel-silver ojliti german silver i dr. nazivi-new silver prekrasan materijal za obradu, poliranje i gravure, naravno kojeg je eu zabranila pri uvozu za nakit zbog mogučnosti alergija i blabla-pa u pm tko je alergičan neće ga koristit, a ako i ne znaš za alergiju bar češ saznat da si alergićan na to i problem riješen i to sa daleko manjim poslijedicama nego da spoznaš puku slabost svog organizma nakom recimo završene metalske škole, fakulteta ili imenovanje samog sebe za ministra brodogradnje

drage mame, tate, bake i djedovi, strine i ostala rodbino-kupujte djeci nickal silver nakit da što prije spoznaju istinu i ne krenu krivim putem(u ovoj zemlji) te napuste našu lijepu i nastave nosit nickel silver u inim zemljama

#5 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 10 Lipanj 2016 - 23:42

zajeban neki materijal -otjeraše našu mladež preko granica u potragu za nickel silver nakitom

tu mi je nešto poduplalo pa drobim )

#6 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 09:23

imenovanje samog sebe za ministra brodogradnje

a to je okej, ministri nista ne rade

#7 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 13:54

znači ipak je bitan materijal...

#8 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 14:08

Uzmi schaller poklopce, nickel silver made in germany, imas u raznim bojama, jedino ces morat narucit izvana i dobro ih platit jer mislim da ih kod nas nema za kupit...gibsonovi su isto ok ako nadjes gdje..

#9 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 14:36

ok!
ne dam tolike pare za pickup covere! hvala vam na pomoći svakako!  :thumbup1:

#10 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 14:38

Ja to uopće ne bi ni stavljao... 

#11 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 15:21

pitanje je dal če mu neki drugi pasat po dimenzijama i rasporedu rupa

nemalo puta isti Gibsonov pikap-57 recimo nema isti raspored i nije kompatibilan sa svim gibsonovim coverima tako da..........................

#12 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 15:58

....nemoj  :biggrin:

#13 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 17:20

mislija san se prodavat SG-a, ali san ga u utorak na provi svira nakon masu vrimena i odusta od ideje da ga prodajem, predobro zvuči da bi ga trampija za neku goru gitaru jer keš ionako niko ne nudi. naručija mu lipo dva nova tone pota i kondenzatore pa san gleda malo i te covere jer puno lipše bi figura da ima npr. dva zlatna poklopca ali da dam cca 50€ za takav detalj... ne pada mi napamet

5czva9.jpg

#14 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 17:42

....nemoj  :biggrin:

kaj nemoj, pa ne pišem to a da nisam imao priliku vidjet

drug Gorki ima kašetu gibsonovih covera i kad mu je trebalo pripasat jednog na angus y hum(sa kojeg je vol skinuo i proslijedio dalje) nismo pripasali niti jedan od 57,490,500 i kaj ja znam kojeg više

drugi drug je prodao 57 ce bez covera koje je zadržao u ladici i kad sam ih išao pripasat na orginalne 57 koje su došle bez covera nije išlo

#15 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 18:34

mislija san se prodavat SG-a, ali san ga u utorak na provi svira nakon masu vrimena i odusta od ideje da ga prodajem, predobro zvuči da bi ga trampija za neku goru gitaru jer keš ionako niko ne nudi. naručija mu lipo dva nova tone pota i kondenzatore pa san gleda malo i te covere jer puno lipše bi figura da ima npr. dva zlatna poklopca ali da dam cca 50€ za takav detalj... ne pada mi napamet

5czva9.jpg

kako ne, gibsona se uvijek da prodat za keš po realnoj cijeni...stavis na njuskalo pa probas, jos je bijeli, nisu bas česti...

#16 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 20:58

To nije original finish ??? Jel tako ?

Inace mi se svidja, lijepo zgleda al da, sa zlatnim coverima bi izgledao jos bolje ;)

#17 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 21:25

kaj nemoj

kazem njemu, nemoj stavljat kavere

previse problema (i para)

#18 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 21:37

zlatni ionako s vremenom postanu bljak zlatni(poprilično kratko vrijeme ak se svira

#19 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 21:52

da bude u skladu sa ostatkom hardvera  :wink:

#20 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2016 - 22:01

bogme, još ak ti je Vnuk prosvirao malo gitaru sa svojim nitro znojem ode sve u k..c,nije više neg za kupit i ispolirat do nikla

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.