Jump to content

Slika
- - - - -

Kupovina Boost pedale za gitaru

• Please log in to reply
73 odgovor(a) na ovu temu

#41 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 30 Travanj 2016 - 14:09

Šta još nisi kupio booster bokte?!?!

#42 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 09:19

Evo ja ti prodajem ovu pedalu..nije igračka. Vrhunska pedala za boost, overdrive..

http://www.njuskalo....-oglas-18936623

#43 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 11:03

odlična na realnim i većim glasnoćama( čak bi se usudio napisat iznad 50 w real tube amp), u sobnim i studijskim uvjetima-frula

#44 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 11:40

I složio bih se i ne. Meni na glavi 50 W tube radi odlično , normalno da je spektar manji kad je u sobičku, a što je tada uopće odlično? 1W, 5W?  Slušalice u uši i preko PC?.

Pa ja sam prezadovoljan u dnevnoj i sa Marshallom ms4 :DD

61cLEqnvcZL._SL1000_.jpg

#45 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 13:22

meni je bb bila fenomenalna s fender hot rodom ( s stratom bas srv moze zvucat ) , a s gibsonom isto prejebeno u hot roda bas fini neki timbar posebno ugodan - da sviram na fender ampu drive no1 bi mi bio ( ili mesa vjerojatno, mozda i peavey) ...aliiiii , u voxa ili marshalla no no, previse middla onda sve skupa nekog nesto ne bas ..

#46 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 13:49

bb + i bb nisu iste pedale i bb u odnosu na + dobro radi na manjoj glasnoči

#47 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 15:23

Ajd da se ja malo ukljucim ... Koji bi boost preporucili za JTM45 ??? Tipa onak na odfrljeno pojacalo da mi jos doda masti :) sve razmisljam o Boss SD1 :D

#48 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 16:19

Ako pucaš više na midlasti drive onda SD-1 a ako hoćeš da malo više zareže u dist vode onda možeš i sa DS-1. To je naravno jeftinija opcija.... 

#49 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 16:25

bb + i bb nisu iste pedale i bb u odnosu na + dobro radi na manjoj glasnoči

znam imo sam bb dva puata i jednom bb+ vidi ovo sta napiso nekad : http://www.glazbeni-...46909-xotic-bb/

ni bb ni bb plus mi nisu nesto u vox/marshall, vjerojatno too much middlai hi mida kad se zbroji ..

#50 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 16:41

Ajd da se ja malo ukljucim ... Koji bi boost preporucili za JTM45 ??? Tipa onak na odfrljeno pojacalo da mi jos doda masti :) sve razmisljam o Boss SD1 :D

t rex i boss , manje vise sve , mudhoney i sd1 mi najdraze ..

#51 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 17:46

Ma da, najjeftinije se trazi ;)

Imam ovaj Wampler plexidrive deluxe, super pedala ali nije to meni to. Oduvijek mi je SD1 odlicno zvucao na Marshallima, bas pravi rockerski sound. Nista prodat Wamplera pa kupit jedno 6-7 Boss SD1 i sve ih upogonit na jtm45 :D

#52 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 18:07

kažeš nisi zadovoljan s plexidrive deluxeom... slušao sam ga malo na yt baš me zaintrigirao
kaj ti smeta kod njega?

#53 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 18:33

Sve Boss-ove pedale jako lijepo pašu na bilo kojeg Marshalla. Puno puta sam imao osjećaj da Boss sve pedale testira upravo na Marshallima. DS-1 je jedna od popljuvanijih pedala kao i gro drugih njihovih Dist i OD pedala a na Marshallima sve dobro rade. Uostalom, što će uopće pored Marshalla neka skupa Drive pedala koje u večini slučajeva simuliraju upravo Marshallov Drive... U svakom slučaju ga je bolje samo boostati s nečim i to je to... 

#54 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 18:36

Ma Wampler PDD je odlican, samo sta mi je bolji sound kad odvrnem Bepone Jtm45 nego sto simulira PDD. Onaj tko ima kakvo clean pojacalo, za njega je PDD.

Budem vidio, najbolje mi je zatrampat za nesto, danas prodat nekaj je ziva lutrija :D

#55 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 18:42

eto ponudi meni taj wampler plexy delux(samo me moraš nazvat jer nemam broj-onaj drugi

#56 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 21:46

znam imo sam bb dva puata i jednom bb+ vidi ovo sta napiso nekad : http://www.glazbeni-...46909-xotic-bb/

ni bb ni bb plus mi nisu nesto u vox/marshall, vjerojatno too much middlai hi mida kad se zbroji ..

Mozda zato meni pase kroz laney i marshal kabinet taj mračnjak..Uglavnom mislim da cu je i maknut sa oglasa.. komparirao sam ju sa EHX hot tube i mislim da je tu ehx( original s kraja 70 ih) puno konzistentniji u probijanju kroz lanac pedala. Dok xotic ima ogroman raspon ..od metala do bluesa.. opet naravno oprema ostala je temeljni dio.. aliii opet, na squieru showmasteru meni je to stvarno super zvuk. stavio sam je na oglas samo zato jer imam taj EHX u boardu koji mi je defakto bog bogova za dobiti starinski zvuk. ( bolje radi na singlovima nego na humovima btw)

#57 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 22:39

Ma da, najjeftinije se trazi ;)

Imam ovaj Wampler plexidrive deluxe, super pedala ali nije to meni to. Oduvijek mi je SD1 odlicno zvucao na Marshallima, bas pravi rockerski sound. Nista prodat Wamplera pa kupit jedno 6-7 Boss SD1 i sve ih upogonit na jtm45 :D

a kad ides na odfrljeno onda ko sta je i clapton u bluesbreakerima moze jedan treble booster- imam ja jednog rangemaster klona s germanijskim oc44 mislim da se zove tranzistor ako os ti ga prodam za malo para ..

#58 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 22:47

Mozda zato meni pase kroz laney i marshal kabinet taj mračnjak..Uglavnom mislim da cu je i maknut sa oglasa.. komparirao sam ju sa EHX hot tube i mislim da je tu ehx( original s kraja 70 ih) puno konzistentniji u probijanju kroz lanac pedala. Dok xotic ima ogroman raspon ..od metala do bluesa.. opet naravno oprema ostala je temeljni dio.. aliii opet, na squieru showmasteru meni je to stvarno super zvuk. stavio sam je na oglas samo zato jer imam taj EHX u boardu koji mi je defakto bog bogova za dobiti starinski zvuk. ( bolje radi na singlovima nego na humovima btw)

ne znam taj ehx nisamo ni probao..al ono bb je vrh vrhova pedala bas ima poseban neki okus, smooth sound , samo malo se tuce s marshallom nekako .. Ja trenutno imam sd1 i ds1 za boost i meni to kolko os :D :)

#59 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2016 - 23:34

za jtma ak će koristit treble booster mu opet treba neka gain pedala ispred koje će ga stavit, a ak će odvalit amp u brejkap(kao i zvučnik(e) onda se more iselit iz urbanog-ruralnog dijela na livadu(a i tam će ga našiljit  neki jelen vjerovatno

situacija bi bila kudikamo jednostavnija da ima g12m ili alnico gold, zatitrat evm12l samo jtm-om nije jednostavno i nije rezultat baš sjajan(da se ispravim -rezultat nije jtm-ovski, ali da treble booster je preporuka, još k tome zatvorit ton blendu na gitari i mljac

#60 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2016 - 07:31

za jtma ak će koristit treble booster mu opet treba neka gain pedala ispred koje će ga stavit, a ak će odvalit amp u brejkap(kao i zvučnik(e) onda se more iselit iz urbanog-ruralnog dijela na livadu(a i tam će ga našiljit  neki jelen vjerovatno

situacija bi bila kudikamo jednostavnija da ima g12m ili alnico gold, zatitrat evm12l samo jtm-om nije jednostavno i nije rezultat baš sjajan(da se ispravim -rezultat nije jtm-ovski, ali da treble booster je preporuka, još k tome zatvorit ton blendu na gitari i mljac

ma ne u brejkap nego do kraja i na to gore treble booster  :biggrin: ...da podnosljivije bi bilo imat tise zvucnike 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.