Jump to content

Slika
- - - - -

Kupovina Boost pedale za gitaru

• Please log in to reply
73 odgovor(a) na ovu temu

#21 zekaisapa

zekaisapa
  • Members
  • 37 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 11:21

Ma neka žuta je bila sa crvenim i plavim 8-)

Je li mozda imala, negde pri dnu a na polovini sirine pedale, jedan nagazni prekidac, a gore 1(ili 3) pota? :)

#22 overplease

overplease
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 13:04

Hvala svima na odgovorima, tek sam sad uspio sve pregledati.

Da, treba mi pedala koja ce mi uz pojacavanje signala dodati i malo gaina jos. Vidim da ste spominjali mogucnost ukljucivanja neke drive pedale u lanac. Imam Joyo Vintage Overdrive pedalu koja inace super radi kao zasebni overdrive ali mi se dogadja da, kad ju zelim koristiti kao booster, cesto sve pocne zujati i zamuti se zvuk. Spajam ju na pocetak lanca. Radim li nesto krivo?

Sto se tice vasih prijedloga, Mooer Pure Boost mi se cini kao sasvim solidna opcija za cijenu (350kn polovno). Equalizer mi u ovom trenutku nije potreban, ali ako imate neki konkretan prijedlog equalizera volio bih vidjeti.

Hvala :)

#23 zekaisapa

zekaisapa
  • Members
  • 37 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 13:47

Dobro radis ako hoces volume+gain, dakle na pocetku. Ne znam kakav je Mooer ali za te pare imas EHX LPB-1, probaj ako imas gde.

#24 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 14:23

Hvala svima na odgovorima, tek sam sad uspio sve pregledati.

Da, treba mi pedala koja ce mi uz pojacavanje signala dodati i malo gaina jos. Vidim da ste spominjali mogucnost ukljucivanja neke drive pedale u lanac. Imam Joyo Vintage Overdrive pedalu koja inace super radi kao zasebni overdrive ali mi se dogadja da, kad ju zelim koristiti kao booster, cesto sve pocne zujati i zamuti se zvuk. Spajam ju na pocetak lanca. Radim li nesto krivo?

Sto se tice vasih prijedloga, Mooer Pure Boost mi se cini kao sasvim solidna opcija za cijenu (350kn polovno). Equalizer mi u ovom trenutku nije potreban, ali ako imate neki konkretan prijedlog equalizera volio bih vidjeti.

Hvala :)

cekaj jel ti koristis "drive kanal" od pojacala?

#25 overplease

overplease
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 15:46

cekaj jel ti koristis "drive kanal" od pojacala?

Koristim, naravno. Ali kad hoću iskoristiti overdrive pedalu uz upaljen drive kanal uvijek se to isto događa.

Isprobat ću i EHX svakako!

#26 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 16:07

onda ces uvijek dobiti samo vise gaina ako stavis boost pedalu ISPRED pretpojacala.

trebo bi ju staviti u effect loop, znaci nakon sto ti se generira distorzija. distorzija usput uzrokuje i kompresiju, a kompresija onemogucava "glasnije" i "tise"

vecina pedala koje sebe nazivaju "boost" (bez obzira jel treble, full range ili sta vec) su predvidjene da ih zaista stavis ispred mjesta gdje se generira distorzija, e da bi stvorio jacu (ili "obojenu") distorziju.

ako ih stavis u eff. loop, pitanje je kako ce raditi (ovisi o jos nekim faktorima, tipa da li ti je i izlaz vec blizu overdrajva itd)

pogotovo ako hoces dobiti jos malo drajva uz povecanu glasnocu. 

nazalost, klasicne overdrive pedale isto znaju cudno reagirati na vec distorzirani signal

a da ce ti netko reci koja pedala bi tebi pasala je tesko, jer bi trebali svirati na tvojem pojacalu/gitari i na takav nacin. nije isto da li je sobna glasnoca, proba, stadion itd

#27 overplease

overplease
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 17:18

Da, razumijem. Ma definitivno idem na neku boost pedalu.

Još jedno pitanje, što mislite o MXR Micro Ampu (također boost pedala)?

#28 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 17:30

micro amp clone sam svirao kod Sambore jučer na njegovom pedalboardu... tamo se ta pedala nalazi nakon svih overdrive/distorzija pedala, a pojačalo koristi samo za clean...dakle dođe ti kao da staviš u effects loop od pojačala... stvarno pedala ne mijenja ton niti karakter niti cleana niti upaljenih driveova, već daje čistu glasnoću... gain ostaje isti
eto to ti je opcija ako ti to odgovara, recimo za solo upališ drive na pojačalu, joyo vintage drive ispred i micro amp u loopu i to ti daje solo ton glasniji i masniji

#29 overplease

overplease
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 21:13

Super, hvala na pomoći. :)

#30 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 21:53

micro amp clone sam svirao kod Sambore jučer na njegovom pedalboardu... tamo se ta pedala nalazi nakon svih overdrive/distorzija pedala, a pojačalo koristi samo za clean...dakle dođe ti kao da staviš u effects loop od pojačala... stvarno pedala ne mijenja ton niti karakter niti cleana niti upaljenih driveova, već daje čistu glasnoću... gain ostaje isti
eto to ti je opcija ako ti to odgovara, recimo za solo upališ drive na pojačalu, joyo vintage drive ispred i micro amp u loopu i to ti daje solo ton glasniji i masni

Microamp zašilji sound u neki hi mid, zato sam i rekao da mi je bio najlošiji od boostera koje sam svirao, no kao što je rekao kolega poviše, sve je to u biti individualno.

#31 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 22:47

svaki put kad trebaš boostat trgneš rakiju(navlačenje

treniraj tako jedno cca godinu pa onda smanjuj dok ne dođeš na boostanje bez rakije(odvikavanje

#32 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2016 - 23:24

Ma neka žuta je bila sa crvenim i plavim 8-)

Jel kod boosta više radila kao dring dring ili dž dž? Ja sam imao takvu kopiju i promjenom pedale za drugu sam dobio zvrn zvrn. Toplo preporucam.

#33 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2016 - 04:56

eto vidiš-(rakija i odvikavanje)

sad vide žuto, čuju dring dring, dž dž i sve je super :thumbup:

#34 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2016 - 08:08

Rakija je u biti jedina solucija, pedale su tu samo da se pijani muzicari imaju na sto oslanjati dok bauljaju po bini. Pa onda padaju priko toga...

#35 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2016 - 10:23

Meni pa je ovo najbolja boost pedala, ima ju Silver Shadow i genijalna je.

#36 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2016 - 22:19

Jel kod boosta više radila kao dring dring ili dž dž? Ja sam imao takvu kopiju i promjenom pedale za drugu sam dobio zvrn zvrn. Toplo preporucam.

Radila je dž dž 8-)

#37 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 29 Travanj 2016 - 05:27

Meni pa je ovo najbolja boost pedala, ima ju Silver Shadow i genijalna je.

e e vidiš to je skoro pa moja teorija al ovi još nisu čuli za rakiju neg te prvo sjebu da se naždereš ljutog pa onda udri po pijači

#38 fabe

fabe
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 29 Travanj 2016 - 07:04

Boss eq7 i sl...mozes je koristit kao clean boost,a mozes i istaknit ili maknit frekvencije koje ti odgovaraju odnosno ne odgovaraju..
Pogledaj na youtubeu "That pedal show"-Do i need a eq pedal... ljudi ti sve potanko objasne i demonstriraju..

#39 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 29 Travanj 2016 - 09:51

Osim što boss eq7 dodaje više šuma negoli obična boost pedala...

Meni je to osobno puno veći faktor od toga da mogu izabrati eq za običan boost. Ako ti treba eq, kupi eq, ako ti treba samo boost, kupi boost pedalu. Svaki booster radi svoj posao, osobno bih trenutno išao na mooer pošto su malog formata, niske cijene, a dobre kvalitete. Ako ne, onda bilo koji booster koji si trenutno mogu priuštiti i estetski mi se sviđa/paše pedalboardu...

#40 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 29 Travanj 2016 - 13:25

Ako EQ u pedali onda MXR 6 band EQ, fantastična pedala...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.