Jump to content

Slika
- - - - -

Roland Jazz chorus JC-40

• Please log in to reply
8 odgovor(a) na ovu temu

#1 dugy

dugy
  • Members
  • 40 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2016 - 17:16

Pozdrav,

da li netko zna kako ovo pojačalo "prima" pedale, ima mono i stereo effects loop i još svašta nešto, malo je drugačije od JC 120, samo zbog nekih noviteta vjerojatno...?

#2 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2016 - 09:09

Vjerojatno imaš novo, ja nemam to, imam stari roland cube 40, 60 i street cube i svi oni odlično prihvaćaju pedale ( ništa čudno s obzirom da imaju isti DNK s  Bossovim pedalama) .

#3 dugy

dugy
  • Members
  • 40 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2016 - 09:47

Vjerojatno imaš novo, ja nemam to, imam stari roland cube 40, 60 i street cube i svi oni odlično prihvaćaju pedale ( ništa čudno s obzirom da imaju isti DNK s  Bossovim pedalama) .

nemam, ali možda bi uzeo, nekad davno sam imao Cube 30, to je bilo loše samo po sebi, siroti tranzistorac i pedale koje sam tada imao nisu nikako zvučale...

#4 KresoD

KresoD
  • Members
  • 1551 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2016 - 11:28

Dobro prima pedale, uopće nije doživljaj hladnog tranzistorca. Nije osobito glasno, ja sam ga za svirku s glasnim bubnjarem na probi odvrnuo do kraja, i tada daje malo prirodnog overdrivea, isto fino zvuči, kao lampaš. Efekti mu zvuče super, bogato i sočno. 

#5 dugy

dugy
  • Members
  • 40 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2016 - 15:01

Dobro prima pedale, uopće nije doživljaj hladnog tranzistorca. Nije osobito glasno, ja sam ga za svirku s glasnim bubnjarem na probi odvrnuo do kraja, i tada daje malo prirodnog overdrivea, isto fino zvuči, kao lampaš. Efekti mu zvuče super, bogato i sočno. 

Hvala...da li možeš reći koje efekte si spajao na njega, ovedrive itd?

#6 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2016 - 15:04

Da, slažem se s Krešom, za svirke s bendom nije dovoljno, barem 60 W .

#7 KresoD

KresoD
  • Members
  • 1551 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2016 - 15:56

Hvala...da li možeš reći koje efekte si spajao na njega, ovedrive itd?

Joyo US Dream distorzija, wah, booster.

#8 dugy

dugy
  • Members
  • 40 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2016 - 16:35

Da, slažem se s Krešom, za svirke s bendom nije dovoljno, barem 60 W .

To je sigurno, ali baš bi ga želio imati, no ako pedale ne rade dobro preko njega onda bi bilo šteta trošiti....nisam našao nekih clipova na YT o tome pa zato tražim ako netko ima iskustvo

#9 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2016 - 21:09

po meni min. 50w tranđe ili 15w lampi da bude granično dovoljno za sviranje sa srednje glasnim bubnjarom...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.