Jump to content

Slika
- - - - -

Zveckanja šarafića sedla (vintage 6screw tremolo)

• Please log in to reply
8 odgovor(a) na ovu temu

#1 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 08:55

Skužih da mi zvecka jedan (ili pak oba) od šarafića za podešavanje visine žice (H žica) i pregledom skontam da se jedan šaraf pošteno išarafio, zategnem ga da dodiruje bridge plate i zveckanja više nema.. Par dana!

Problem je što se isti problem javi nakon par dana, valjda se od vibracije išarafa sam jer je loš navoj, a i osjetim, kad trznem žicu i stavim prst na sedlo da cijelo sedlo vibrira. I to samo sedlo H žice.

Eh sad, namazat šarafiće tog sedla vazelinom? Omotat ih sa "plumbers tape"? Gurnit neku spužvu/gumu ispod šarafića da se smanji vibracija?

Ako je netko imao sličan problem, svaka pomoć je dobro došla.

btw, trebaju li se sedla međusobno dodirivati na takvom bridgeu? 

#2 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 09:20

1-nakon postavljanja željene visine na vijak odozgo kapni neki bezbojni lak da ga lijepo i obilno oblije sa svih strana(može i lak za nokte

2-odvini u potpunosti oba vijka i u rupice gdje su navoji na sedlu kapni podeblju kap laka ili ljepila(ne trnutnog) i ušerafi i poriktaj željenu visinu-brzo tj. brže

3.vijke i navoj na sedlu zamusaj i useri voskom koji če zapunit navoje i otežat ušerafljivanje te tako ujedno i odšerafljivanje

4-zamjeni vijke jer su im navoji vjerovatno apdrajsali(izlizani)

5.zamjeni sedla iz istog razloga kao i kod točke 4

#3 Plastiša

Plastiša
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 10:02

Ovo s lakom nije loša ideja. Neki stavljaju i locktite. Ja sebi stavljam pčelinji vosak. Staviš jednom i miran si valjda zauvijek (meni već 10-ak godina drži), a najnormalnije možeš podešavati visinu. Na placu sam kupio komad veličine plastične čaše za 20kn i ne bu mi se nikad potrošio.

Zveckanje/dizanje/spuštanje šarafića je standardna boljka Jazzmastera i Jaguara pa si pretraži malo po stranim forumima kako rješavaju. Prilično sam siguran da je primjenjivo i tu.

#4 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 10:12

Thx, potražit ću kod kuće nešto na temu voska/pčelinjeg voska, vjv da imam već. Kontam da se možei Labellom na istu foru rješiti. Masno i voskasto.

Bezbojni lak za nokte mi je prvo pao na pamet, njega inače koristim za sve.

#5 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 10:12

meni su stari inzenjeri iz firme rekli foru da stavis flaks (za pecanje)

#6 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 10:29

Naletih i na sliku gdje je tip motao - doduše konac - na navoje.

#7 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 12:28

flaks za ribičiju isto igra al ne da ga namotavaš nego prvo provuci kroz rupu na sedlu a onda ušerafi-idealno je ako ga uspiješ ušerafit a da flaks ne pukne (u suprotnom nema efekta jer neće zapunit navoj gdje ima lufta

#8 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 13:51

flaks za ribičiju isto igra al ne da ga namotavaš nego prvo provuci kroz rupu na sedlu a onda ušerafi

Hvala, to sam mislio rec al nisam bio dovoljno jasan  :cool:

#9 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2016 - 15:26

Ma odma gitaru u oglasnik, život je prekratak da ga trošiš zapunjavajući rupe na tremolu voskom, pljuvačkom, spermom...8-)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.