Jump to content

Slika
- - - - -

Clone pojačala

• Please log in to reply
4 odgovor(a) na ovu temu

#1 kizo3

kizo3
  • Members
  • 47 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2016 - 19:49

Pozdrav društvo- šta mislite o hrpi clone pojačala koja se nude po oglasnicima? Nešto su jeftinija od originala, a ako su dobro napravljena, ne bi trebala biti ništa lošija. Naravno može se kupiti mačka u vreći , ali vjerojatno ima majstora čija djela su i bolja od originala. Zanimaju me vaša mišljenja, iskustva, preporuka nekog majstora.

#2 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2016 - 20:20

Ono sta sam ja probao od nasih graditelja ampova, mogu reci samo najbolje za Beponea iz Labina i Guzvana iz Pule. Imao sam prilike svirati i jedan KFX amp od Vlade iz Rijeke, odlicno :) naravno moras probati da vidis jel ti to to.

Trenutno sviram na Beponeovom klonu Marshalla 18W ... Cudesan amp :D taj ce dugo biti kod mene ;) iznutra apoteka samo takva :D

A i trebao bi dobiti na test sad jedan Dumble ODS i JTM45. Nadam se da ce sve ostati kod mene :D ampova nikad dosta.

Ove ostale "marke" nisam probao tak da ne mogu tvrditi.

Takodjer cuo sam sve najbolje i za Perasa iz Zagreba.

Nadam se da ce pomoci nesto ;)

#3 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2016 - 20:55

Imo sam hrpu svakavih pojacala i jedino i posljednje koje sam si ostavio je tmb verzija 18w by frend Matija ( Bepone klan ) .. Ja sam si iskristaliziro da sam marshall tip i jedini brand amp koji bi me interesiro jest Marshall plexi kakav stari da imam love cisto radi feelinga kad posjjedujes djelic povijesti ..,sto se tice zvuka dovoljno mi ovo sta imam a da mi treba vise watti Bepone plexi i to je to .

#4 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2016 - 14:37

Meni je Bepone složio JCM800 clean s Boogie Triple Rec. driveom. Fenomenalno pojačalo. Ima Bepone super stvari. Da ne govorim koliko mi se sviđa njegov FDS model, imaš demoa na youtubeu.. ugl. Bepone - super pojačala.

KFX mi se nije nešto dojmio, slušao sam KFX Shamana, genijalno pojačalo - ali brate: gori i beživotniji clean u životu nisam čuo. :D

#5 lujo

lujo
  • Members
  • 287 posts

Vrijeme objave: 06 Kolovoz 2016 - 21:54

Od Bepone-a sam imao ovo:

Electric Lady (Marshall đir) - http://www.njuskalo....-oglas-18716309

Od KFX-a: 

Shaman - http://www.njuskalo....-oglas-19744887

Headroom 45 (to je kao neki JTM45)

Meni nije leglo niti jedno od tih pojačala. Bez karaktera, što još mogu shvatiti za Shamana koji je dosta moderniji. Možda su do danas i napredovali, ja sam to imao prije par godina :) Što se tiče kvalitete, i Bepone i KFX su vrhunski napravljeni. Probao sam i JTM45 od onog Keca negdje iz Slavonije. To je dobro zvučalo, ali djelovalo je dosta ofrlje napravljeno.

Ako tražiš nešto vintage, preporuka je Klancir (Starr amp). Ponosni sam vlasnik već koju godinu :)

Ovo ti je super http://www.njuskalo....-oglas-17676942

Čak i nije ružno, ko moje :D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.