Jump to content

Slika
- - - - -

Kupnja bass gitare

• Please log in to reply
16 odgovor(a) na ovu temu

#1 flyer26

flyer26
  • Members
  • 20 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2016 - 20:17

Pozdrav ljudi!

Unaprijed se ispričavam ako slična tema već postoji, ali nisam uspio pronaći nešto takvog na forumu.

Dakle, kupujem bass gitaru i pojačalo. Stvar je u tome da dosada nikada nisam kupovao bass gitaru pa trebam pomoć. Svirao sam ponekad na posuđenoj, a primarni instrument su mi do sada bili bubnjevi, ali zbog situacije sada pomalo krećem više vježbati bass  (nemam prostor, jednostavniji transport itd...).

Dakle, tražim rabljenu opremu jer znam da za budžet koji imam neću moći pronaći novi bass koji bi me zadovoljio... :) 

Dakle, budžet mi je 4000-4500kn i s time bih htio jednu lijepu bass gitaru, po mogućnosti 5 žica te pojačalo. Stil svirke bi bio dosta raznolik.. od jazza, fusiona, bluesa pa do rock, eventualno punk-rock, hard rock...

Note znam, ritam rasturam, ali svakako želim tehniku sviranja bassa vježbati (pošto ju praktički nemam) pa stoga molim da ako imate kakve preporuke da obratite pažnju i na to. (debljina vrata, mekoća, itd... ) Tražim kvalitetnije stvari, ne kineze i slično...

Pojačalo, nešto iznad (ili oko) 100W... ne toliko zbog glasnoće i snage već ne želim neku igračku koja mi bude stalno do kraja pojačana, a zvučala bude ko pokvareni trabant...  Lampa, tranz? neznam, molim preporuke... Također želim ipak nešto kvalitetnije, a ne neki stagg i slično.. preferiram svijetle boje, ali nije toliko važno...

Ako imate kakve preporuke što da gledam ili ako znate konkretno ako netko nešto prodaje, bio bih zahvalan na pomoći. Također, bubnjarska oprema može pod zamjenu ako netko želi... Hvala!

#2 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2016 - 22:48

baci oko na yamahe bb serije, nađe se polovnih petaka, eno jedan na njuškalu, ne znam ništa konkretno o toj gitari, al ok su to serije, moraš probat vrat jel ti paše, zna kod yamaha mnogima ne pasat. dalje... uff neman pojma, pogledaj warwick rockbass, za ok lovu bi se moga naći pristojan komad. ibanezi su priča za sebe, ok je lova uglavnom, al ima serija s žnj vratovima, chombe nek kaže koju o tome. ima cortova za ok pare, štajaznam. nisan baš na ti s petacima, ima tu pametnijih od mene, al nezahvalan je to budžet, mada idu danas instrumenti za nikakve pare pa bi se dalo nešto naći. ne treba ti nikakav killer bas, nešto pristojno, očuvano će zadovoljit.

pojačalo tanzistor, lampa je out off ovih priča. malo pogledat, ima toga, dalo bi se nać i još rušit cijene. moglo bi se naći nekih ok trace elliota za manju paru, tc electronic (nešto moderniji zvuk, oko ovih pojačala ima podiljenih mišljenja, al ima oko svakih, uglavnon ima tu ljudi koji su ih imali pa nek kažu koju), marshall mb ne znan kako kotira, mislin da je virtuoso jednog ima... ashdown abm115 combo pogledat, ili peavey tnt nesatarivi tenk ako se nađe očuvan...

sad san ja tu natrkelja svega i svačega... teško je za taj keš birati previše. preporuka je da uzmeš ok bas, treba ubosti petaka s "konkretnom petom žicom". aktiva, pasiva, kakva je elektronika na pojedinim basevima, kako će se to slagat s određenim pojačalom, prema kojem ćeš zvuku naginjati je nešto što masa ljudi stalno traži. past će odi preporuka, čekaj nek dođu ljudi ujutro na posa pa će tipkat :biggrin:

edit: a reci nam šta si uopće svira od baseva prije

#3 makarakam

makarakam
  • Members
  • 1 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 07:05

Peavey ima dobre petice za malo novaca a valjaju za sve stilove, po mogucnosti jos ako nadjes Peavey Cirrus... bilo je jos nedavno i novih u audio pro-u, ne znam kako sad stvari stoje, pojavi se svako tolko i koja na njuskalu... preporuka je prvo svakako probati vrat dal ti pase

#4 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 08:35

ja bi na tvom mjestu u bas uložio minimalno 3000-3500kn, pa možda čak i malo više.

u tom rangu možeš naći solidan bas sa 5 žica.

budi strpljiv i naletit će nešto dobro po oglasnicima za te nofce. kad vidiš nešto stavi ovdi pa će valjda neko od ovih luđaka što je preostalo ovdi ti reć koju rič i savjet.

od novijih, najdostupniji po butigama je mislim Squierov VM V bas, koji košta oko 3000-3500kn.

po forumu nije imao loše "kritike", pa odi u neku butigu u ZG i probaj.

pojačalo definitivno tranđa ili možda neki hibryd, jer full lampa ne stane u budžet, a i ako ti lampa ne znači puno u životu, ne zajebaji se sa tegljenjem i gabaritima.

#5 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 08:45

mislim da je ovo dobar deal

http://www.njuskalo....-oglas-17200382

pa sad chombe neka još malo "amenuje" pošto je Ibanez :-)

#6 Durlore

Durlore
  • Members
  • 349 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 09:44

http://www.gallien-k...om/mb-112-specs  Prodajem ti ja trenutno ovo pojacalce, lako se dogovorimo ako ima interesa ;)

Mislim da je 1500 ok cijena, staro godinu dana, svirano jako malo, ima ogrebotina od transporta jedino ;)

#7 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 11:40

Pa kad ti svi nude evo nudim i ja, Marshall MB4210 i Warwick Rockbass V, sve za 4000 kn, ako si blizu Dubrovnika, možeš i probat .

#8 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7026 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 12:12

mislim da je ovo dobar deal

http://www.njuskalo....-oglas-17200382

pa sad chombe neka još malo "amenuje" pošto je Ibanez :-)

Amen.  :biggrin:

Nema bolje za te pare. :thumbup1:

Samo kod tih starijih serija dobro obrati pažnju na stanje vrata i šipke. NIkako ne kupovati na neviđeno, jer imaju malo tanašne vratove (udoban za svirku) koji se se s vremenom znali pigati. Ali ako sve štima a bass je stariji od 4-5 godina (ovaj je) nema greške i neće je biti.

A kaj se tiće pojačala ima pun k...c i 800 nekih TC-jeva i nekih takvih od 200-300W za 2000-2500 kn, a možda i neki stariji trace elliot uzet i uz garanciju izdržljivosti dobiješ i bol u kičmi. :tongue_smilie:

#9 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 12:20

Sad nek se kolege Durlore i Virtuoso malo pokolju i da vidimo ko ima bolji marketing i prezentacijske vještine :-))))

al u oba slučaja ne može falit, šta je najbitnije :thumbup1:

#10 Durlore

Durlore
  • Members
  • 349 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 14:59

Ako vlis laganu distorziju da pojacal oima cim ga odvrnes Marshall je super :$:$:$:$

#11 Durlore

Durlore
  • Members
  • 349 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 15:01

Salim se, super i jedno i drugo jedino GK kada ti zatreba kupis box jos jedan i imas + snage kolko hoces. Odradio je svirke sa Prljavcima i jedno 5 sa Opčom, nije se niti jedan tonac žalio, čak su ga isprobavali jer je minijaturno a zvučalo je super :)

#12 varichello

varichello
  • Members
  • 3613 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 15:17

GK112 ima speaker output jack?

al da, malo i 200W :thumbup1:

i daj koje su to reference Prljavo, Opća...čovjek je napisa šta oće svirat

"od jazza, fusiona, bluesa pa do rock, eventualno punk-rock, hard rock"

a ovi dvoje su u klasi "Đoni vrati se Jajo nas jebe"

:-)))

#13 Durlore

Durlore
  • Members
  • 349 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 16:16

Ma ova serija GK je napravila fora posao, svih 200 W ide direktno na ovih 12 incha zvucnik od comba, a kabineti su aktivni i dodaju toliko watta koliki kabinet kupis. Inace koristio sam ga sve na pola (bass, trebble, high...) , a EQ sam namjestao preko Sansampa D.I. Overdrive, čuda se izvuku....

#14 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2016 - 21:29

moja preporuka ti je da nastavis svirat bubanj ako ti dobro ide i ako nisi lincina, jer su bubnjari puno trazeniji. Dobar elektronac danas moze prakticki zaminit bubanj.

s druge strane, ako si lin, prosjecan ili ispod prosjecan basista se uvik moze provuc u bendu. bubnjar ne moze. :lol:

#15 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2016 - 16:40

@virtuoso: kako si zadovoljan s rockbassom? meni je corvette ok bas, nije baš moj đir, al solidno je to radilo. nisan je ima u vlasništvu, al frend ima i zahvalna đitra.

#16 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2016 - 12:40

Ja sam vrlo zadovoljan, samo što tu i tamo ganjam neki high-end (MM ili Lakland), inače dok ne nadjem, ostaje kod mene, vrlo dobar bas u klasi .

#17 Bilbo

Bilbo
  • Members
  • 256 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2016 - 11:45

Amen.  :biggrin:

Nema bolje za te pare. :thumbup1:

Samo kod tih starijih serija dobro obrati pažnju na stanje vrata i šipke. NIkako ne kupovati na neviđeno, jer imaju malo tanašne vratove (udoban za svirku) koji se se s vremenom znali pigati. Ali ako sve štima a bass je stariji od 4-5 godina (ovaj je) nema greške i neće je biti.

A kaj se tiće pojačala ima pun k...c i 800 nekih TC-jeva i nekih takvih od 200-300W za 2000-2500 kn, a možda i neki stariji trace elliot uzet i uz garanciju izdržljivosti dobiješ i bol u kičmi. :tongue_smilie:

Ja imam Ibanez sr 3000 prestige, japanac i super sam zadovoljan. 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.