Jump to content

Slika
- - - - -

Problemi s basom

• Please log in to reply
3 odgovor(a) na ovu temu

#1 Cigili

Cigili
  • Members
  • 1 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2016 - 21:11

Pozdrav ekipa, novi sam tu, a i u bas svijetu, sviram tek mozda godinu dana, prebacio sam se s klasicarke. Dosad je bilo divno iskustvo, nadam se da ce tako i ostati. Nisam ni blizu prosjecnom muzicaru (dug je put do toga :D ), ali me na basu izrazito smetaju 2 stvari: 

1. G zica pomalo zuji, pogotovo na nizim poljima
2. Na pojacalu se cuje brujanje (ne znam kako da to drukcije objasnim), pomalo poput distorziranog zvuka

Nisam siguran jesu li ove stvari normalne s obzirom da imam relativno jeftin bas i pojacalo, a ako se ipak mogu popraviti trebao bih ime nekog solidnog servisa.

Hvala unaprijed i lijep pozdrav :)

Bas: Ibanez GSR 200

Pojacalo: Roland Cube 20XL

#2 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2016 - 00:06

Pozdrav i dobro nan došao!
1. probaj na sedlu malo dignit žicu. Dok ne nestane brujanje na G zici. Ako ju treba dosta dizati vjerovatno trebas nastelovat vrat.
2. Cube je jeftin mozda jer je slab 20w je taman za dignut susjedu malo zivce. Za policijski poziv od strane susjeda i prve prekrsajne prijave treba ti bar 100w. Cube je solidno pojacalo, pa ako mozes uploadat neki audio ili video da cujemo sto je...

Zdrav i vesel bija!

#3 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2016 - 08:14

Pod 1. potvrđujem + pogledaj da ti nije neki prag izlizan

Pod 2. Ima više mogućnosti. Najgora je da je zvučnik pokvaren, šta je teško ako ga nisi opterećiva previše.

Najvjerojatnije imaš previše gaina. Sad može biti da je do gaina na pojačalu, a može biti da su ti magneti na basu previše podignuti (preblizu žicama), pa ti distorzira, posebno kad jače udaraš žice.

A onda dalje može bit kabel, jack, neka žičica...

Kreni sa smanjenjem gaina, pa ćeš dalje vidit

#4 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2016 - 12:56

kako je pojačalo prekrcano opcijama (moja najdraža :-))) stavi na pojačalu sve na flat, EQ sve na 12h, sve efekte na off, gain na 10-12h i lagano diži volume i slušaj.

ako bude distrozira na malom volumenu ili su ti pickupi previsoko ili je nešto sa instrument kabelom ili ti je prnija zvučnik.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.