Jump to content

Slika
- - - - -

Mjerenje impedancije JB i Jazz pikapova - misterija

• Please log in to reply
17 odgovor(a) na ovu temu

#1 Kvaka22

Kvaka22
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2016 - 10:55

Ajd da mi neko objasni jer ja ne nađo objašnjenje.

Skinuh SD Jazz i JB (SH-2 i SH-4) s jedne gitare s namjerom da ih stavim na Vintage V100,

pri tom mi pade na pamet da eto izmjerim impedanciju ( ok, ne impedanciju već otpor ).

Jedino uspijeh na JB-u izmjeriti 7.8 kOhma i to između crne i bijele žice.

Istu vrijednost dobijem kad coile spojim u seriju pa mjerim između crne i spojene bijele i crvene žice.

Isprobao sam i sve ostale kombinacije i svugdje su mi instrumenti pokazivali - nemjerljivo/beskonačno.

Mjerio sam s dva različita dig-multimetra jer sve mi se činilo nevjerojatno s obzirom da su pikapi na Ibanezu radili sasvim ok.

Mjerio sam na pikapima odspojenim od ostatka elektronike u gitari, na "suho".

Dakle, moje prvo pitanje, jesu li ovakvi rezultati mjerenja mogući?

Ako nisu, ide drugo pitanje: kako onda oni rade nakon što sam ih ipak spojio na Vintage V100?

Jer, rade, ne baš kako sam očekivao jer je zvuk presvijetao, oštar, nema topline...

Spojeni su prema original SD wiring dijagramu.

24wx7ad.jpg

35n7vv6.jpg

#2 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2016 - 11:04

Vjerovatno su premotani ako si ih polovne nabavio

#3 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2016 - 11:10

a da nisi u "auto split modu" :biggrin:  ojliti otišla jedna špula vrit?

#4 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2016 - 11:15

Spoji bijelu i crvenu (serija) i onda mjeri između crne i zelene.

#5 Kvaka22

Kvaka22
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2016 - 12:44

Vjerovatno su premotani ako si ih polovne nabavio

Kupljeni novi i ispravni. Dvije godine radili sasvim OK na Ibanezu ART120... s nje sam ih skinuo misleći isprobati ih na V100...

#6 Kvaka22

Kvaka22
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2016 - 12:48

Spoji bijelu i crvenu (serija) i onda mjeri između crne i zelene.

Napisao sam da u svim ostalim kombinacijam uključujući i tvoj prijedlog nemam rezultata....

Al za bit miran evo sam Jazz skroz odspojio i probao još jednom izmjeriti... ništa... s oba DMM-a....

Imam jedno pitanje: kako su spojeni po datom dijagramu gdje su špule u seriji ( bijela i crvena spojene ) to znači da ako je jedna špula u prekidu to bi otpor između crne i zelene bio beskonačan i ne bi trebao dobijati nikakav signal? Ali ja ga dobijam, i to mi nije jasno...

#7 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2016 - 23:12

iz priloženog vidim da koristiš digitalni multimetar...za početak probaj promjeniti (povećati) mjerno područje...

#8 Kvaka22

Kvaka22
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2016 - 23:15

iz priloženog vidim da koristiš digitalni multimetar...za početak probaj promjeniti (povećati) mjerno područje...

Bez brige... probao na više mjernih područja ( 20kOhm, 200kOhm, 2MOhm... itd.) bez diranja prstima, s dva razl. multimetra......

#9 Kvaka22

Kvaka22
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2016 - 13:25

Dakle.... izvadih iz Vintagea V100 Duncane van, ostavih nove potove, kondenzatore, Liberator i ožičenje,

i vratih oriđiđi Wilkinson pikapove.

W pikapi zvuče bolje nego sa starom elektronikom, i bolje od experimenta s, očito neispravnim, SD Jazz i JB pikapovima....

JB i Jazz su mi izgleda radili u nekakvom splitanom/single coli modu pa zato nemaju "masnoću" i jačinu....

...idu dakle na pregled kod doktora :-)

....

Btw: "kopajući" po V100 nigdje ne naletih na crveno ili barem crvenkasto drvo... samo svijetlo drvo.... čudan neki mahagonij.... :blushing:

#10 Nick123

Nick123
  • Members
  • 615 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2016 - 16:44

Imam jedno pitanje: kako su spojeni po datom dijagramu gdje su špule u seriji ( bijela i crvena spojene ) to znači da ako je jedna špula u prekidu to bi otpor između crne i zelene bio beskonačan i ne bi trebao dobijati nikakav signal? Ali ja ga dobijam, i to mi nije jasno...

Ako je sve spojeno kako treba i imaš signal onda mi jedino pada na pamet da je špula sa zelenom i crvenom žicom u kratkom spoju , a ne u prekidu. Ako je zvuk tanak i šumi kao običan single coil to bi moglo biti to.

#11 Kvaka22

Kvaka22
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2016 - 19:25

Ako je sve spojeno kako treba i imaš signal onda mi jedino pada na pamet da je špula sa zelenom i crvenom žicom u kratkom spoju , a ne u prekidu. Ako je zvuk tanak i šumi kao običan single coil to bi moglo biti to.

Ma to i ja mislim, ali... ako je nešto u kratkom spoju onda ne bi trebalo pokazivati beskonačan otpor.... 

#12 Nick123

Nick123
  • Members
  • 615 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2016 - 20:31

I meni je jednom bridge pickup s telecastera davao tihi ton iako je bio u prekidu, ali je čudno da se oba pickupa isto ponašaju?!

#13 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2016 - 21:31

na oba pu je vrisnula po jedna špula i to je to kao što rekoh odma

#14 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2016 - 22:12

Bio je strujni udar :D :D

Zajebanciju na stranu, kak je moguce da odjednom na dva pickupa vrisnu spule ? Malo sam laik po tom pitanju.

#15 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2016 - 23:55

Yap johnny , ja nekako ne vjerujem da je kvaka spojio bijelu i crvenu i onda mjerio crnu i zelenu :D .. U uvodnom se da zakljucit . Ili je nakon sto ih je skinuo s prve gitare igrao malo nogomet s njima , na cesti. I kosarku

#16 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 14 Siječanj 2016 - 06:32

a kak je moguće da netko složi humbucker a pritom zaboravi stavit alnico pločicu, (slugovi i vijci pokupe zericu zaostalog magnetizma pa ipak kao radi ali naravno katastrofalno

#17 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 14 Siječanj 2016 - 08:29

A možda su u šumi.......

#18 Kvaka22

Kvaka22
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 14 Siječanj 2016 - 13:38

Vesela tema :001_smile:  Nit sam košarku nit nogomet igro neg hokej.

Pokušao sam telecem kao palicom pikape jednim dobro odmjerenim udarcem izmjestiti s ibaneza na vintidž.

To mi je uspjelo ali se pritom neš dogodilo s pakovima :crying:

Analiza konzilija još traje...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.