Jump to content

Slika
- - - - -

EDEN ili MARKBASS rig !??

• Please log in to reply
19 odgovor(a) na ovu temu

#1 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2016 - 18:10

Pozdrav. Može li iskustva ako tko ima što se tiče ove dvojbe, u rukama je StingRay 5 .

Eden WT 550 i DX210XLT ili MARKBASS LM3 i STANDARD 102HF box !??

#2 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2016 - 18:28

Johnny Bass ti ima LM3, a netko ima i Edena tu na forumu, sigurno će ti već netko nešto napisati.

#3 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 06 Siječanj 2016 - 13:08

wt550 + 102hf. ili se skrati muke i uzmi Rumble 500 combo.

#4 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 06 Siječanj 2016 - 13:37

Kolega, zašto Rumble, misliš da je to pojačalo blizu ovim dva navedena. ?

Doduše, mene je Rumble 100 oduševio, ako je ovaj 500 isto kao 100 onda je dobra kupnja, koliko je R 500 težak, ne vidim nigdje specifikacije ?

#5 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 06 Siječanj 2016 - 14:33

eden xlt serija je super ali uzasno teske kutije (imao sam 410, mislim da je oko 50kg bio). isto sam imao kombinaciju 102HF + lm 250 (kratko vrime LM2 - ista stvar), nije me nesto odusevilo, pogotovo LM. boks je jako dobar i lagan.

novim Rumble pojacalima su svi odusevljeni po netu, pogotovo 500 kombom (210). u glavama je prepakirana genz benz  tehnologija kojeg je Fender kupio (shuttle je ejdino lagano pojacalo koje mi se svidilo), zvucnici su keramicki (neo mi nikad nisu sjeli). za zvuk kazu da je topal i nimalo sterilan kao kod vecine laganih pojacala. masa oko 17Kg

dakle dosta subjektivni dojam, ali ja do lita sigurno uzimam 500 combo. :thumbup1:

meni je osobno pojacalo skljucivo za vlastiti monitoring i ne vidim razlog da dajem 1000 ili vise eura za to. bitnije je podignit ga blizu razine glave, ako tuce u noge sasvim je svejedno sta imas jer se neces cut, samo se pojacavas dok se na bini ne stvori nesnosna buka.

#6 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 07 Siječanj 2016 - 11:16

Mala ispravka: Fender ipak nije iskoristio Genz-Benzovu tehnologiju - bilo je dosta špekulacija oko toga na talkbassu, ali jedan od razvojnih inženjera Genz-Benza je to opovrgnuo. I dalje stoji da je nova Fenderova Rumble serija odlična, ali R&D su odradili mimo GB-a.

#7 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 07 Siječanj 2016 - 14:10

Bog'me ,nisam imao pojma, nisam to pratio na netu, samo sam vidio pojačalo u butizi prvi put, uhvatio ga u ruke, skoro ga digo do plafona (to je bio prvi upitnik), onda uštekao neki bas u to i ostao očaran zvukom (drugi upitnik) , nisam baš to očekivao od fendera, definitivno moje sljedeče pojačalo ako odlučim zamijenit sadašnje.

A propos monitoringa se slažem, recimo da bi i ovaj rumble 100 bio dovoljan ako ga staviš na razini uha, stvarno ima snage .

#8 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 07 Siječanj 2016 - 14:18

Mala ispravka: Fender ipak nije iskoristio Genz-Benzovu tehnologiju - bilo je dosta špekulacija oko toga na talkbassu, ali jedan od razvojnih inženjera Genz-Benza je to opovrgnuo. I dalje stoji da je nova Fenderova Rumble serija odlična, ali R&D su odradili mimo GB-a.

koliko sam ja skuzio, pocetku se pricalo da su nove rumble samo prepakirani genz benz, to se kasnije opovrgnulo i receno je kako je koristena njihova tehnologija ali uz odredjene preinake. npr izlazni preamp je identicni. navodno su to potvrdila dva Fenderova razvojna inzenjera. istina ili rekla-kazala, pise se da pojacalo radi jako slicno Shuttle seriji

#9 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 07 Siječanj 2016 - 15:35

Taj sam dio onda propustio, tnx na informaciji!  :thumbup1:

#10 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 07 Siječanj 2016 - 22:03

Nažalost ne privlači me nešto taj Fender. Nitko ništa više o Edenu!??

#11 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2016 - 10:04

Eden WT550 sam ja imao. 

Plusevi:

- Vrlo dobar i balansiran sound s EQ-em na flat postavkama, 

- Moćan EQ

- Radi i na 2ohma

Minusi:

- DI je samo post-EQ i, barem na mom pojačalu, imao je konstantan šum

- Nije glasna koliko bi se iz nazivnih specifikacija dalo pretpostaviti (iako je i dalje dovoljno glasna za 90% nas koji sviramo)

Meni je u kombinaciji s Eden 410XLT to bio najbolji sound jazz bassa.

#12 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2016 - 14:27

Eden WT550 sam ja imao. 

Plusevi:

- Vrlo dobar i balansiran sound s EQ-em na flat postavkama, 

- Moćan EQ

- Radi i na 2ohma

Minusi:

- DI je samo post-EQ i, barem na mom pojačalu, imao je konstantan šum

- Nije glasna koliko bi se iz nazivnih specifikacija dalo pretpostaviti (iako je i dalje dovoljno glasna za 90% nas koji sviramo)

Meni je u kombinaciji s Eden 410XLT to bio najbolji sound jazz bassa.

Misliš da je taj šum kod svakog EDEN-a ili je ipak tvoje pojačalo bilo malo dobilo po srcu!?? :)

#13 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2016 - 15:38

Misliš da je taj šum kod svakog EDEN-a ili je ipak tvoje pojačalo bilo malo dobilo po srcu!?? :)

Ne bih znao, stvarno - ovo je iz mog iskustvam iako mi se čini da sam negdje pročitao da im to zna biti boljka. Realno, šum nije bio toliki da bi smetalo za live, ali u studiju bi moglo biti problema jer tonci vole 100% čisti zvuk.

#14 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2016 - 14:49

Ma joj budem probao pa odlučio koju kombinaciju budem uzeo iako mi je jednostavniji i nekako kompatibilniji MARKBASS sa StingRayom...

#15 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2016 - 08:09

Markbass sam imao jednom i više nikad. Previše se osjeti ta digitala, pojačalo je presterilno, nikako ga zaprljat, ne prima dinamiku sviranja baš najbolje, potovi su neosjetljivi, nešto se dogodi tek kad četvrtinu kruga pomakneš.

Edena nisam svira, pa ne bi o njemu

#16 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2016 - 10:09

@Kikos, ni meni nijedan MB nije pasao. Glave i komba razna (nisam probao neke skuplje makinje, nego ono srednja klasa) probao, al nejde nikako. Što kažeš vrti vrti, okrići, nakriči, ništa...i onda odjednom nešto...

Moje neko skromno mišljenje je da entrylevel MB serije glava cijene 300-400€ nije dobra za pasivne insturmente (ja sam imao jazza sada Preca), a i za malo žešće sviranje.

opet, dosta ljudi je oduševljeno sa MB pojačalima, performansama, snagom...

#17 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2016 - 12:01

stari mi ima little marka 800 i MB 2x10" i 1x15" i moš svirat šta te volja s tim... od cajki do metala. i šta je gažerima izrazito bitno, boxevi su ko perce, a težinu glave je nepotrebno komentirat... ima svoj ruksak mali i moš je priko ramena ko školarac  :biggrin: 

a za pržit baš žešću mjuzu iz MB obitelji meni ova sprava najbolje zvuči... košta malo više ali stvarno dobro grize... 
http://www.markbass....tail.php?id=101

#18 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2016 - 17:43

Ljudi moji kako se kome svidi šta. Meni je naprimjer Markbass do sada nešo najbolje što sam probao a probao sam od EBS-a, Fendera, Line6, ali nekako mi je MB najviše sjeo. Danas mi je došla glava od EDENA WT550 pa sutra budem probao i usporedio da vidim dali kompletiramo EDEN rig ili ipak moj stari đir Markbass....

#19 stingray

stingray
  • Members
  • 1231 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2016 - 17:48

Mark bass me ugodno iznenadio . Eden box (212xlt) sam spalio u roku odmah  :biggrin:

#20 VedranPU

VedranPU
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2016 - 20:49

A Fender Rumble 200 v3? Netko iz prve ruke možda.... Vidim da 500 hvalite pa samo da pitam... Hvala

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.