Jump to content

Slika
- - - - -

strat flat mount bridge types, humbuckers/trembuckers/single coils

• Please log in to reply
8 odgovor(a) na ovu temu

#1 zla dla

zla dla
  • Members
  • 1 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2016 - 02:09

Zanimaju me kakvi su odnosi i koji bi bili najoptimalniji omjeri između "string spacinga" na konjiću i magneta na bridge i neck poziciji. Zapravo, htio bih se pokonzultirati o različicama flat mount fiksih fender style mostića i o tome koji im magneti najbolje odgovaraju.

Vidim da i razne firme nude najčešće 2 tipa humbuckera. Kolko kužim jedni su za uži a drugi za širi razmak. Ali ono šta mi stvarno nije jasno je to da imamo čitavu vrstu različitih bridgeva s različitim spaceom na bridgeu a samo dvije vrste magneta.. recimo seymour duncan nudi humbuckere i trembuckere.

Logično bi bilo da bridge humbucker koji ima spacing između prvoh i šestog pola od 49mm da ima i mosić sa spacingom od 49mm. Isto tako, ako mostić ima spacing od 52mm najbolje će mu odgovorati magnet na bridge poziciji koji će imati isto spacing od 52mm

Konkretno, već dugo vremena na strat style gitari želim imati skroz fiksni bridge.

Kakva su vaša iskustva? Ima li itko fiksni bridge na stratu? Koje razmake koristite?  Jel itko imao iskustva s gotoh gtc 101/102 bridgem? http://www.g-gotoh.c..._product=gtc102

Kakvi magneti su najkompatibilniji za određen spacing na mostiću?

lijepi pozdrav

#2 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2016 - 08:06

Ako sam te razumio dobro brine te šta razmak između žica i razmak između polepicesa ne prate jedno drugo, nego se nekad poklapaju nekad ne? Nije to jako bitno, možda i totalno nebitno ako je ta razlika mala. Ima pikapa koji svejedno se poklapaju savršeno, naprimjer Fender Samarium Cobalt SSS, to su tri noiseless singla koja na svakoj poziciji imaju drukčiji razmak između polepicesa, na neck poziciji najmanji a na bridge poziciji največi

#3 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2016 - 10:37

kod humbuckera je opcenito manje vazno da se tocno poklapaju, a stratovi singlovi su vec prilagodjeni, ko sto veli Sledge

bitnije ti je uzeti bridge koji odgovara sirini vrata, a to ce vjerojatno biti 52

i onda uzmes pickup koji bolje pase po spacingu

#4 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7377 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2016 - 14:18

Zamaranje nebitnim stvarima... Imao sam svakakvih Pickupa (i običnih i F Spacing, običnih Single coila i onih sa ogromnim magnetima, "šine"... svega ukratko) i nisam nikada prmjetio neke anomalije ako sam magnet ne stoji točno ispod žice... Kao što rekoh, nebitna stvar. 

#5 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2016 - 16:49

kod humbuckera je opcenito manje vazno da se tocno poklapaju, a stratovi singlovi su vec prilagodjeni, ko sto veli Sledge

Pa nisam to rekao :D večina SSS setova ima isti razmak na sva tri pikapa, ja znam jedino za Fender Samarium Cobalt koji na sva tri singla ima drukčiji razmak, tako da svaki singl ima polepicese točno ispod svake žice :)

#6 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 19 Siječanj 2016 - 17:44

magnetno polje ti je dovoljno široko da pokupi te razlike koje magneti imaju u odnosu na žice bez da se kuži neka zvukovna razlika... tako da je stvar samo vizualna :)

#7 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 12 Veljača 2016 - 01:27

Ako sam te razumio dobro brine te šta razmak između žica i razmak između polepicesa ne prate jedno drugo, nego se nekad poklapaju nekad ne? Nije to jako bitno, možda i totalno nebitno ako je ta razlika mala. Ima pikapa koji svejedno se poklapaju savršeno, naprimjer Fender Samarium Cobalt SSS, to su tri noiseless singla koja na svakoj poziciji imaju drukčiji razmak između polepicesa, na neck poziciji najmanji a na bridge poziciji največi

konzumcaster 399,99 :D

#8 Metalni

Metalni
  • Members
  • 799 posts

Vrijeme objave: 12 Veljača 2016 - 07:58

Pardon kolega, nađe se i za 240.00 kn.

:D

#9 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 13 Veljača 2016 - 16:46

konzumcaster 399,99 :D

I to! :D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.