Jump to content

Slika
- - - - -

Elektronika na gitari help

• Please log in to reply
11 odgovor(a) na ovu temu

#1 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2015 - 23:51

ovako, jedno vrijeme mi je prekidao zvuk na gitari i sad uopce nema, mislim da je povezano sa zicicama na jacku jer mi izgleda ko da se sve odvojilo. 

pa ako moze pomoc koja zica di ide..

probao sam uslikati sto bolje pa se nadam da cete vidit.. 

lemilicu nemam , jel se moze to izolir trakom ili cak duck tapeom ?

25ssxhk.jpg

x3back.jpg

#2 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 06:39

Ne možeš to bez lemilice. Idi do prvog majstora koji ima lemilicu i polemi to kako treba a usput, neku lemilicu bi i trebao imati, to ti barem nije skupo ako uzimaš ove jeftilene a za ovakve stvari  će ti biti dovoljno. 

#3 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 11:17

Ako možeš (ako si vićan), uzmi nožić ili skalpel, skini malo (nježno) te crne gume na kabliću, onda 4-5 mm skini crvenu izolaciju i omotaj oko ili uvuci žicu kao kad udjeneš konac u igli kroz onu slobodnu nožicu gdje je ostatak crvene žićice, izoliraj koliko možeš da se dvije žićice ne diraju i miran si neko vrijeme dok ti netko to bolje ne zalemi . (ovo ti je sve blizu jacka)

Pretpostavljam da ti se ovo dogodilo zbog micanja jacka, pa riješi i to ako ti se to dogadja .

#4 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 12:38

To će mu onda više krčati nego raditi kako treba. To se jednostavno mora zalemiti i amen... Na navedeni način može eventualno isprobati da li će raditi i to je sve. Čim zatrese gitarom kontakt će se gubiti. Ne kontam uopće čemu improvizacija gdje joj nikako nije mjesto. Lemilica se može kupiti već za 50-ak kuna a služit će mu sigurno i za druge stvari... Jbg, to je jednostavno potreban alat kao i imbus uz gitaru... Do sada je već mogao naći nekoga sa lemilicom koji bi mu uz jedno pivo to rješio na kvalitetan način. 

#5 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 12:41

Sry što upadam kao padobranac, ali mi se čini da Virtuoso ima pravo, jer koliko ja znam, u 4-vajering-pickupovima 2 žice ne idu nikud, a od kojih je 1 uzemljenje.

#6 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 13:53

^^^
:D :D :D

O čemu ti sad pričaš, Steve ? :)

#7 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 14:29

Ma samo betonira svoju jedinstvenu ulogu na svijetu  :biggrin:

#8 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 15:09

Sry, onda sam krivo skopčao virtuosa.

#9 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 15:25

stavi žvakaću!  :biggrin:  :biggrin:

#10 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2015 - 15:35

Joj joj :D

#11 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 09:46

ok, nabavljam lemilicu :D

ali koja zica di ide? ili nije bitno, samo stavim jednu na mjesto (prethodnog) lema i drugu na drugo mjesto (prethodnog) lema ?

#12 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 10:54

kako nemaš lemilicu...za predpostaiti je da nemaš ni instrument :)

preostaje ti samo tkz. forenzička metoda...

dobro posmotri jack...tamo gdje je deblja žica i ima više lema...ili se vide tragovi da je nešto "odvaljeno"...to je masa...slično tako izgleda i na kablu...deblja je i bez izolacije...i vrlo vjerojatno ima tragova lema po sebi...

pogledaj drugu lemnu ušicu na jacku...primjetit ćeš manje lema i tanju žičicu koja je ostala u ušici...na kablu ćeš analogno tome vidjeti tanju žičicu u tanjoj izolaciji...iz koje ne viri ništa...a vrlo vjerojatno je i izolacija malo progorena pri kraju...

mislim da kužiš kako i što dalje ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.