Jump to content

Slika
- - - - -

EMG81 Active - 18V mod

• Please log in to reply
5 odgovor(a) na ovu temu

#1 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2015 - 13:33

Zanima me jel možda neko od vas radia taj mod i ako je, kakva su mu isustva! Gleda san malo na youtubeu i pari mi se da bolje zvuči s dvi baterije onako na videima, ali nisan ima prilike čut to uživo, a pošto od nedavno iman na jednoj gitari baš taj pickup bacia san se na ideju da probam zalemit sebi on-on dpdt mini switch (za koji već iman rupu na gitari) i napravim opciju da je u jednoj poziciji 9V (obe baterije u paraleli) a u drugoj 18V (baterije spojene u seriju)... na taj način se u oba slučaja obe baterije troše ravnomjerno... 

evo i linka na kojem se može čut razlika:
https://www.youtube....h?v=PPHe4u7PXG0

#2 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2015 - 13:59

nisam probao...ne koristim aktivu...ali...taj 18V mod se zove i...zakk wilde mod...tko će ga znati zašto... :biggrin:

#3 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2015 - 18:30

ja san uvik bija protiv aktive i evo na kraju je iman na 3 gitare...
Schecter mi ima SD Blackoutse i strava su, po meni najbolji magneti koje san ikad svira...
Kramer 620 mi ima taj EMG81, kupljen s njim ugrađenim inače nisan ljubitelj EMG pickupa opčenito...

Yamaha RGX612A s Yamahinom aktivom koja je bazirana na EMG-evima ali nekako je organskija i manje zujava od njih...

moran priznat da svo troje radi super, pogotovo s procesorom direkt u razglas... baš se lipo ton "lipi" za prste... 

#4 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2015 - 15:28

evo uspija san utrpat u gitaru 2 baterije i zalemit sve to na switch i moran priznat da razlika nije neka svemirska ali je ima... sve u svemu dobra baza! na netu nisan uspija nać adekvatnu shemu za taj dpdt serija/paralela switch, sve koje san uspija nać su krive pa ako se neko od vas odluči za eksperimentiranje, u ponedjeljak kad budem ima skener pri ruci stavim svoju koaj evo provjereno radi

#5 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2015 - 10:32

Evo i mog wiringa  :biggrin: 
nije baš da san otkrija ameriku, al eto s obzirom da na netu nisan naša nijedan točan wiring, bude li kojim slučajem nekome tribalo...
EMG_18v_mod_wiring.jpg

#6 Sugarfree22

Sugarfree22
  • Members
  • 46 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2016 - 20:46

Napravija sam ja 18V mod, bez switcha jer me to nije zanimalo. Zakljucak je da kroz tranzistorce i nisam dobija bas puno, kad sam presa na lampe.....e to je to i zato u biti sluzi 18V mod...sustain, attack i liquid sound...cudo

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.