Jump to content

Slika
- - - - -

Prodaja u inozemstvo

• Please log in to reply
6 odgovor(a) na ovu temu

#1 netko.drugi

netko.drugi
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2015 - 11:16

Evo ja novi na forumu, rekoh da otvorim prvu temu jer ako je Search bio ispravan, zadnja i jedina slična tema ovome je bila još iz 2007 a od tada se ponešto promijenilo.

Konkretno me zanima prodaja instrumenata ( gitare ) u inozemstvo - vaša iskustva, jel ima netko tko to radi često, kako šaljete i kako sređujete financijski dio?

Naime, trenutno imam Epiphone Les Paul Custom koji bi želio prodati, no s obzirom kako je gitara za ljevake, u RH se čini kako ću ju jako teško prodati. Na oglasu je već neko vrijeme i nitko se ne javlja niti da se cjenkamo. Tu mi je onda pala na pamet ideja da bi ju možda mogao ponuditi preko foruma ili nekog drugog medija ali u inozemstvo, no tu nemam nikakvog iskustva jer sam do sada samo kupovao, nikad prodavao.

Čini mi se da je UPS ( Overseas ) nekako najbolja opcija za slanje i za shipping mi je manje više jasno kako radi, bitniji mi je onaj financijski dio. Imam kreiran račun na PayPal-u ali nikad mi nitko nije ništa uplatio na njega, do sada sam samo ja plaćao, pa ne znam jel to sada omogućeno u RH? Ako nije, koje su mi druge opcije za primanje novaca tu kod nas?

Ako imate bilo kakvih drugih savjeta ili iskustava slobodno pišite, svaki komentar je dobrodošao.

Ako sam krivo stavio temu, slobodno ju maknite gdje je potrebno.

Hvala. Filip

#2 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2015 - 15:27

Nisam nikada prodavao izvan RH ali preko Overseasa ti novac ne dođe "na ruke" nego te traže IBAN i onda ti uplate na račun. Najbolje je nazvati njihovu službu za korisnike i vidjeti kako to ide. 

#3 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2015 - 18:42

overseas i ostale kurirske službe su preskupe...ako usporediš sa standardnom poštom...

Hp expres je povoljniji...ali ima ograničenja vezana za zemlje isporuke i preuzimanja novaca...

kada sam se zadnji puta zabavljao sa time...na paypall možeš primati novce...ali samo na visu...

dali je došlo do nekih promjena u međuvremenu...ne znam...

razmišljaj kao kupac...ako je tvoj shiping osjetno skuplji naspram drugog...bez obzira na cijenu robe si u lošijem položaju od drugih...jer si u startu skuplji (roba + shiping)

#4 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2015 - 11:19

Oglasi gitaru na nekom europskom gitarskom forumu ili slićno (audiofanzine npr.)  i dogovori se s potencijalnim kupcem .Prije toga vidi ove špediterre koliko naplaćuju poštarinu ili se dogovoriš s kupcem ako imaš nekoga tko ide u tom smjeru (nadji na facebooku i sl.) da ti odnese gitaru, ali najmirniji si s poštanskim firmama, ako mi možemo plaćati šiping kad kupujemo robu izvana, zašto ne bi i oni, neka upoznaju naše muke .

#5 netko.drugi

netko.drugi
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2015 - 11:32

Super, hvala na odgovorima.

Preko PayPal-a imam aktiviranu Visu tako da vjerujem kako ne bi trebalo biti problema sa tim putem, ali svakako ću još provjeriti. Htio sam samo sagledati što više opcija tako da mogu ponuditi potencijalnom kupcu, čisto da se potrudim sa te strane da ispadnem profesionalniji :D :D

#6 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 333 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2015 - 17:30

Kratka napomena u vezi Vise...

Moraš imati Visu od točno određene banke koja zadovoljava PayPlalove uvjete.

Prije par godina je situacija bila da od 6 većih poznatih banaka u HR tri su mogle proći, a tri ne.

Kak je danas situacija ne znam....možda se neš popravilo, ali se sjećam da sam morao ići u Erste po Visu jer tada od Zabe nije vrijedila za PayPal Withdrawal  service, dok se plaćati moglo sa skoro svim karticama bilo koje banke.

#7 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2015 - 09:43

Ja imam Visu i paypal na PBZ i radi normalno. Nisam prodava nikad nešto skupo, ali jesam neke sitnice do 100njak kuna. Pripazi samo koliko će ti provizije uzet paypal, pa to uračunaj u cijenu. I nije ti isto jel EU, BiH ili neka daleka zemlja. Može bit onda i porez i još neka dodatna davanja.

Paypal je prije automatski pribaciva lovu na tvoj račun (mislim jednom mjesečno), dok sad ti podnosiš zahtjev za povlačenje love. Ja ga nikad nisam podnio jer tu siću koja mi dođe opet potrošim kad kupujem nešto drugo s interneta, a ne gubim na konverziji paypal-banka-paypal. I provjeri na paypalu kad možeš povuć tu lovu. Moguće da možeš tek nakon 45 dana (kad prođe rok za žalbe), ali trošit za kupit nešto drugo paypalom znam da možeš odmah

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.