Jump to content

Slika
- - - - -

Dobri "jeftini" lampaši

• Please log in to reply
33 odgovor(a) na ovu temu

#21 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7383 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2015 - 13:59

Sve ovisi koliko mu je clean bitan.. ako ne ganja fender clean, onda je marshall marshall. :D

TSL ima fantastičan Clean i meni, kao ljubitelju Fenderovog Cleana, uopće sada ne fali više toliko Fender zbog Cleana... Ista priča je i sa DSL-om kao i svim modernijim Marshallima nakon JCM2000 serije.

#22 nakica

nakica
  • Members
  • 53 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2015 - 16:18

Sve ovisi koliko mu je clean bitan.. ako ne ganja fender clean, onda je marshall marshall. :D

Kratko i jasno... Ako ganjaš taj specifični rokerski ton bendova koje si nabrojao onda uzmeš Marshalla i to je to... Tu barem nema filozofije.

Eh to dosta i pokušavam reć :D Na clean kanalu na trenutnom pojačalu, bukvalno nikad ne sviram. Ako i sviram nesto clean  (5-6 sekundi u pjesmi) onda samo smanjim volume na gitari... Ali ne znam, možda na ovoj niskoj cijeni Blues Junior + pedala jeste bolje od jeftiong Marshalla. Al eto, nista ne znam dok ne probam, i ova tema je super, jer prije nje uopče nisam ni razmišljao o Egnaterima i Fenderima, zapeo sam za Marshall i to je to :)

Ako imate kakvih preporuka što se tiče Masrshallovih pojačala (ili nekih drugih sa gainom) recite

#23 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2015 - 20:44

http://www.njuskalo....-oglas-13691324

http://www.njuskalo....-oglas-15169193

http://www.njuskalo....-oglas-16315844

koliko sam vidio i pročitao izbjegavaš pedale, pa stoga ti savjetujem tsla, ja ga svirao 6 godina samo sa delay pedalo u fx loop, s tima da mu je prednost da možeš u loop piknut bilo što upalit i stavit u ladicu ili negdje iza ampa, pa pališ loop na njegovom foot sw, itd. tri upotrebljiva kanala,

#24 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2015 - 00:12

Moj 18w tmb ima najbolji klin a i najbolji drajv ikad. Za clean je uvelike zasluzan electro voice evm 12l. Ocu rec ako oces marshall a da ima i clean onda marshall 4 rupe ili neki od klonova derivata ko sta je i moj.

#25 Kruc

Kruc
  • Members
  • 220 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2015 - 16:28

Za tu lovu možda Marshall TSL.

Prije njega sam imao i DSL-a i nakon nekog vremena ga uz nadoplatu mijenjao za TSL-a.

Naravno JCM2000 serija kad su još bili Made in England.

#26 Kruc

Kruc
  • Members
  • 220 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2015 - 16:30

TSL ima fantastičan Clean i meni, kao ljubitelju Fenderovog Cleana, uopće sada ne fali više toliko Fender zbog Cleana... Ista priča je i sa DSL-om kao i svim modernijim Marshallima nakon JCM2000 serije.

Što se tiče clean-a DSL definitivno ima puno ljepši clean od TSL-a.

Dok je kod drive-a obrnuta priča.

#27 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7383 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2015 - 19:34

Ja baš ne bi tako rekao... Bit će da je onda samo stvar ukusa...  Kako god bilo, sa JCM2000 serijom je Marshall napokon počeo razmišljati (a i realizirati) ono što su godinama izbjegavali a to je da prestanu raditi "One Sound amp" i počnu pratiti moderna pojačala koja su im zasigurno uzeli dobar dio kolača na tržištu... Sjajno je razvaliti JCM 800 2203 ali ako se s tim pojačalom hoće izvlačiti više zvukova odjednom jedino rješenje su pedale a onda to više nije TO...  Općenito ne pušim te Vintage spike da su pravi Marshalli samo stari Marshalli... Imao sam JTM45 i JCM800 2203 i to je bilo odlično ali da ga jebeš morao sam vući dvije glave i dva 4x12 boxa koja sam malo gdje uopće i mogao odvaliti... Sada sa TSL122 mogu svirati bilo gdje, od kuće, probe, svirke... Apsolutno bilo gdje jel to pojačalo jednostavno radi kako god zamislim i manje više na bilo kojoj glasnoći... 

#28 nakica

nakica
  • Members
  • 53 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2015 - 23:44

Ja baš ne bi tako rekao... Bit će da je onda samo stvar ukusa...  Kako god bilo, sa JCM2000 serijom je Marshall napokon počeo razmišljati (a i realizirati) ono što su godinama izbjegavali a to je da prestanu raditi "One Sound amp" i počnu pratiti moderna pojačala koja su im zasigurno uzeli dobar dio kolača na tržištu... Sjajno je razvaliti JCM 800 2203 ali ako se s tim pojačalom hoće izvlačiti više zvukova odjednom jedino rješenje su pedale a onda to više nije TO...  Općenito ne pušim te Vintage spike da su pravi Marshalli samo stari Marshalli... Imao sam JTM45 i JCM800 2203 i to je bilo odlično ali da ga jebeš morao sam vući dvije glave i dva 4x12 boxa koja sam malo gdje uopće i mogao odvaliti... Sada sa TSL122 mogu svirati bilo gdje, od kuće, probe, svirke... Apsolutno bilo gdje jel to pojačalo jednostavno radi kako god zamislim i manje više na bilo kojoj glasnoći... 

Evo mislim da polako mi pada odluka na TSL

Al da te pitam, jer kako vidim Marshall ga vise ne proizvodi, a ne bi volio lampaše polovno kupovat, bojim se da mu nece lampe bit sjebane, pa ih moram odma mjenjat. Šta da radim?

#29 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2015 - 00:47

poslusas kak zvuci

#30 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2015 - 08:04

Evo mislim da polako mi pada odluka na TSL

Al da te pitam, jer kako vidim Marshall ga vise ne proizvodi, a ne bi volio lampaše polovno kupovat, bojim se da mu nece lampe bit sjebane, pa ih moram odma mjenjat. Šta da radim?

ne bi kupio rabljeni BMW jer bi možda morao mijenjati svjećice, pa ljudi moji lampe su potrošni materijal, a ono što sam čuo u dućanu nedavno od novih marshalla jedini koji zvuči je neki jvm od nekih 9 kila kn novi, ostalo je smeće koje nema ništa zajedničko sa Marshallom osim onih bijelih slova, zvuče bezveze, kao što je netko ovdje napisao svaki klon od naših majstora prepiša sve ove nove kosooke marshalle.

#31 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2015 - 08:26

A jesi probao MarkBass lampaše?

#32 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2015 - 17:41

DV Mark misliš. :)

#33 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2015 - 21:33

Ja bih možda prodao svoj Easter klon pro juniora pa se javi probati, odlično prima svaku pedalu .

#34 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 09 Studeni 2015 - 08:29

I kako je tema završila? Pretpostavljam da je uzeo Marshalla.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.