Jump to content

Slika
- - - - -

Shielding

• Please log in to reply
21 odgovor(a) na ovu temu

#1 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2015 - 06:01

Pozdrav... Kratko pitanje - jel ok koristiti alu samoljepljivu traku umjesto bakrene za shielding pickguarda i cavityja? 

#2 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1497 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2015 - 06:33

Je. Ja sam je naljepil na svog strata. Bitan je faradejev kavez, a jel bakreni ili od drugog metala, tak sve jedno...

Ak se ideš igrat s tom alu samoljepljivom, čuvaj prste. Reže ko mutava ako ne paziš...

#3 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2015 - 10:30

U principu je svejedno, bakar je nešto ljepši za vidjeti :)
a koliko te košta ta aluminijska? Ja sam sebi uvijek kupovao ovu http://www.eyguitarm...Tape_p_996.html
Sada je 20kn (prije je bila i manje) i to ti je dosta za 4 gitare za cavity i za oko pickupa ako želiš (a nemaš covere)

#4 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2015 - 10:35

ja sam kupio cijelu rolu...za nekih 50-60 kn u lokalnoj trgovini alata, boja i ostale majstorske sitnarije...(lin klc)

kako traka jako dobro podnosi toplinu...osim za gitare, koristio sam ju za krpanje tende na krovnom prozoru...

ebiga...prošla oluja, zarolala je...pokidala...i sad već 2 godine drži mrežu na okupu...i po kiši...i po snijegu...i po suncu...i po mrazu...

#5 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2015 - 17:20

19 kn je kod buraza u dućanu, 10 metara, širina 5 cm

#6 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2015 - 18:11

Grafitni sprej elektro vodljivi prešpricati tijelo ( cavity ) .Ja koristim kontakt chemie 33, Pickguard bakrena samoljepljiva folija .

http://s363.photobuc...lazba/shielding

#7 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2015 - 08:23

ako imaš gdje špricati...i što špricati OK je...ali s obzirom na vijek trajanja načetog spaya...pitanje je isplativosti, utroška vremena i ostalog za samo jednu gitaru....

inače...ta alu ljepljiva traka provodi struju i kad je preljepiš jedan komad preko drugog...

ja prvo naslonim komad trake na cavity i noktom obilježim crtu rezanja...izrežem i zaljepim donji dio...bočne stranice ostavim duže i ljepim ih ukoso, tako da hvataju i donji dio...

obrezivanje samo nožem od skalpera...ako treba da prelazi malo preko ruba, dovoljan je nož naslonjen na tijelo...ako treba malo više, nešto se podmetne ispod noža...folija na poklopac i to je...stričak faraday nebi imao nikavih primjedbi na rad i sam izgled kao takav... :biggrin:

#8 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2015 - 09:35

di ima za kupit neka deblja folija (aluminijska) za donju stranu pojacala (tj glave) ?

da nije ona tanka kuhinjska

#9 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2015 - 13:49

radio sam si shilding s nekom bakrenom folijom s Thomanna (u Splitu nisam uspio pronać nigdi po dučanima uopće samoljepivu bakrenu foliju) koja kad se lijepi jedna preko druge ostvaruje kontakt i nije je potrebno lemit. Naručio sam isto tako i aluminijsku foliju koja je znatno jeftinija ali za nju ne vrijedi to da s preklapanjem ostvaruje spoj, pa san je iskoristio čisto za pickguard na SG-u... obe folije su naravno samoljepive...

frus mislim da bi ti ta aluminijska pasala za amp, jer je baš žilava, a nije toliko skupa

linkovi:

https://www.thomann....ield_screen.htm
http://www.thomann.d...ield_screen.htm

#10 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2015 - 14:03

ma daj pa mora bit negdje u nekom ducanu kod nas

#11 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2015 - 14:07

možda ZG ima, al ja u ST nisam uspio nać...

#12 Plastiša

Plastiša
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2015 - 14:23

ovako nešto? http://www.tahea.hr/...&category_id=16

pa trebalo bi biti toga u bauhausu, pevecu i sl.

#13 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2015 - 14:25

i s bakrenom trakom osim što cool izgleda je zgodno što se može po njoj lemiti...

#14 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2015 - 15:40

Baš ću ispitat dal ljepilo smeta za vodljivost alu trake... neznam dal bakar radi bolji Faradayev kavez, al nisam primjetio da manje lovi taj izlazni trafo pojačala... Radi toga sam u biti išao to raditi, u pravilu mi je glava iza guzice i čim se upali drive, osjeti da hum trafoa koji kupe singlovi. Na nekih 2 m od glave je mir i tišina. Ali je sranje kaj rijetko kad imam tolko mjesta da mogu stack tolko od sebe odmaknuti

#15 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2015 - 07:50

ovoj koju sam kupovao na thomannu ljepilo ne vodi, dok bakrenoj vodi i stavarno je super baza... stvarno prejednostavno s tim

#16 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2015 - 09:07

martice iz tiskare su rađene na mikronskom al "listu", da se rezat škarama odlično i format je a3

#17 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2015 - 09:09

di ima za kupit neka deblja folija (aluminijska) za donju stranu pojacala (tj glave) ?

da nije ona tanka kuhinjska

koliko ti treba te folije?

#18 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2015 - 12:39

a ono pol metra puta 25 cm

puta dva pojacala

al mora bit negdje, sta nije da se one cijevi od klime obavijaju u takvu deblju foliju

#19 Shokre741

Shokre741
  • Members
  • 137 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2015 - 16:52

Je, u ventilaciji se koristi samoljepljiva alu folija a neki I omataju cijevi s njom.

Ona ti je široka cca 8cm. Imaju je svi dučani kaj se bave grijanjem klimom i ventilacijom.

(Feroterm, Petrokov, Pavopromet...)

#20 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2015 - 16:56

danke  :thumbup1:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.