Jump to content

Slika
- - - - -

EMG JVX

• Please log in to reply
4 odgovor(a) na ovu temu

#1 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 03 Rujan 2015 - 19:12

ako se ne varam, netko na forumu je imao ove magnete s EMG preampom, ali nemam pojma tko.

uglavnom, narucio sam ih za Squier CV, i posto se ne radi o tipicnim EMG-ima, zanima me jeli velika razlika u zvuku sa i bez preampa, buduci da je sama elektronika u JVX-ima navodno jako dobra.

fala :thumbup1:

#2 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 03 Rujan 2015 - 22:50

Ja sam imao, ali sam ih koristio s BTC elektronikom. Imao sam prilike probati i originalne J magnete te JV. Svi su radili donekle slično. Imao sam ih prilike čuti i bez preampa (u drugom basu) i nisu mi toliko dobro zvučali.

#3 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 04 Rujan 2015 - 08:52

znaci ipak je velika razlika, i na flat postavkama preampa? inace razlika bi tribala bit velika u odnosu na J koji su meni bezveze. ipak su ovi magneti konstrukcijski potpuno drugaciji.

#4 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 04 Rujan 2015 - 09:30

Da ti budem iskren, budući da nisam imao prilike čuti J pickupe s i bez preampa na ISTOM basu, možda sam dobio krivi dojam. U vrijeme kada sam imao J + BTC, bio sam kod kolege koji je u svoj Squier ugradio J set s pasivnim tom kontrolama i meni je moj bas zvučao puno bolje. 

Ali na istom sam basu (moja bivša Aria iz 70-ih) uspoređivao J, JV i JVX s BTC preampom i svi su zvučali slično. Nisu bile neke ogromne razlike, iako se jasno čula razlika između setova. Tu sam nekako i utvrdio svoje mišljenje da drvo i konstrukcija basa imaju dosta veliku ulogu u konačnom zvuku koji izlazi van, tako da ona moja usporedba pickupa s aktivom ili bez vjerojatno i ne drži vodu :).

PS

Najbolje mi je sjeo JVX set.

#5 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 04 Rujan 2015 - 09:51

ma ja sam siguran da ce JVX dobro raditi, samo nisam siguran dali da stavljam i BTC preamp, jer klasicni EMG-i su dosta supljikavi bez elektronike, a i s njom ali ok to je ipak stvar ukusa.

mislio sam se izmedju Delano JMVC i JVX, Aguilar i Nordstrand split J su 230+€, zaj... to :D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.