Jump to content

Slika
- - - - -

Ibanez BTB555 vs. Ibanez SR1000 vs. Yamaha BB425X

• Please log in to reply
90 odgovor(a) na ovu temu

#1 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 09:45

Razmišljam o kupnji basa uglavnom za potrebe snimanja (sviram gitaru, dakle nisam basist) i ova 3 basa su mi favoriti s obzirom na buđet kojim raspolažem... u obzir je došla i starija serija Yamahe BBG-4A, ali po onom šta sam čuo po clipovima na youtubeu ova tri iz naslova mi zvuče bolje. nije mi toliko bitna 5. žica, koliko mi je bitan sam sound basa. planorano je svirati s njim uglavnom rock/hard rock/heavy, a pojačalo koje posjedujem je Trace Elliot GP7 SM i Hartke 2.5XL box, pa eto otprilike to bi bilo to! svaki savjet je dobrodošao jer sam stvarno heavy noob na ovom području!  :biggrin:

#2 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 09:48

Evo i slija mališana  :tongue_smilie:

10805763_862357247131649_360534651577232

#3 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 09:50

425X ti je od svega nabrojanog najbolji izbor neovisno o vrsti glazbe. starije BBG nisu ni blizu.

osim toga i SR je dobar ako ima P/j magnete. ako ima humbuckere - izbjegavaj.

#4 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 09:55

SR je P/J aktiva... koliko vidim ibanezovi magneti... po serijskom broju mi ispada da je '87 godište gitara

#5 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 10:00

u svakom slucaju BB pa SR, pogotovo za rock. SR opcenito zvuci malo tanje od masivnijih baseva tipa Fender ili Yamaha.

bio ti je i jedan Squier CV precision u oglasima, ne znam ima li ga jos, to bi ti mozda jos najbolje bilo.

#6 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 10:23

hvala na savjetima...  :thumbup1:

p.s. neznam jel to zbog toga šta nisam basist, ali nije baš da pretjerano volim kad bas podlo gudi u pozadini, puno draže mi je kad se čuje onaj čisti sound ka da ima nove žice pa malo žuljaju o prag (vjerovatno ispadam ko neki nadobudni mulac jer se stvarno neznam stručno izrazit :blush:

#7 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 11:18

sa takvim budjetom, bitno je da imas dobar bas, s novim zicama, da snimak ne bude muljav. ostalo mislin da tribas prepustit basistu, jer zvuk puno ovisi i o tehnici sviranja.

#8 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 11:24

neće basist snimat, ja ću... zato bi i kupio bas da ne moram uvik žicat okolo ljude da mi snimaju! proba san snimat s očevim basom i dobro mi zvuči (TRB 5žica) samo on je livak pa mi je sve naopako  :cursing: 

#9 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 12:09

pa zasto ti on ne snimi? :confused1: :biggrin:

#10 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 12:35

zato jer ja živim u Solinu, on na Braču i od 1.5-1.10. svira svaki božji dan  :bored: 
a i nekad ti je lakše snimit nešto šta ti je u glavi, nego objašnjavat ljudima i vatat ih jer danas malo ko ima vrimena za nekakve zajebancije i sviranje isključivo iz gušta (dakle nešto u šta nisu uključeni novci), a pogotovo je problem s basistima jer ili sviraju u 10 bendova ili im se neda, pa eto... kad već nemoš nać čovika, uvatiš se sam i daš sve od sebe da ispadne šta bolje i to je to... da nije tako nebi već 4 miseca pila sve žive ljude koje znam i tražija basista za bend, nego bi išli okolo i rokali  :thumbup1:

jednostavno želim imat šta više mogućnosti i šta manje ovisit o ikome... kad san moga počet pivat i svirat, šta mi je uvik bija horor i problem onda mogu, kad već sviram gitaru prilagodit se i odsvirat za svoje potribe neke bas linije... bar ja mislin da mogu (uz vježbanje naravno)  :w00t:

#11 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7039 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 19:09

Ja bi recimo izabrao BTB, sve se kod snimanja da porihtat, ako su žice nove.

A moj odabir je takav čisto radi profila i širine vrata. A i  imao sam 550 (4 žice) na kojega za za hedavy izvlačio sve što mi treba.

Ima najširi vrat od navedenih baseva, ali odličan profil i najsvirljiviji je.

SR, ima žice malo preblizu, makar ti stari modeli sa PJ kombinacijom rade sasvim pristojno.

Yamaha ima negdje srednju širinu vrata, al je u profilu najdeblji, sad to nekom paše, a nekom ne. Onak, čisto solidan rockerski bass.

#12 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 23:04

Ništa od navedenog, imaš Yamahu trbx modele, zvuk ajme, kakav tebi treba .

#13 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 27 Kolovoz 2015 - 23:09

Eto, to je ovo :

#14 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2015 - 07:55

na polovnog TRBX-a nisam naletija (ima jedan 505 model samo ga lik cijeni 4800kn, a to mi je definitivno previše) pa ga nisan ni uzima u obzir jer predpostavljam da neki pristojan model novi nije u nas sigurno ispod 400-500e.

a to kakav vrat mi paše, to apsolutno neman pojma... najbitnije mi je ne kupit neku "dasku" jer mi se pari da se da kupit solidna bas gitara za ne baš puno novaca, a vi basisti sigurno imate nekog asa u rukavu, ka šta bi i ja zna dat nekom preporuku da me pita za jeftiniju gitaru  :biggrin:

#15 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2015 - 08:58

posto imas dosta ogranicen budjet, bitno ti je da uzmes posteno sastavljen bas, od pravog drva i s eektronikom koja radi dobro.

gledati za te novce stvari poput profila vrata nema smisla, pogotovo jer si pocetnik i bas ti triba samo za snimanje.

svi nabrojeni basevi su ti dobri ali mislin da je BBX najbolji izbor, meni se toliko svidio da bi ga sigurno uzeo (onoga na njuskalu), da ima za moj pojam normalan razmak zica. to je bas ustekaj i sviraj/snimaj.

dok npr MK1 elektronika nekad zna zvucat muljavo i neuvjerljivo i triba se namucit izvuc nesto kvaitetno.

sto se TRBX-a tice, ovi novi izgledaju zanimljivo, ali  starije serije sta ti ulaze u budjet bivaju momentalno pojedene u miksu.

i sta god uzmes, nove zice su 50% zvuka.

#16 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2015 - 09:18

mene je po onom šta san čuja najviše zainteresira SR-1000... ružan mi je, ali lipota mi kod instrumenata nije presudna! stara sprava, ali sigurno kvalitetno drvo i izrada, nije top model od te serije, ali je pri vrhu. proba san prikinog SR-a (neznam koji model, bartolini , novija je gitara) i baš lipo leži u ruci, svirljiva, mekana... sad uvik je s tim starim stvarim upitno šta su sve prošle, u kakvom su stanju, kupovina na slijepo a pogotovo tako kad kupuješ nešto šta nikad nisi ni čuo ni vidio (uživo)... po netu dosta ljudi piše da se tim starijim SR-ovima pragovi jako brzo troše, da im fali "outputa", a meni ovako kad ih slušam po netu super zvuče... naravno prsti tu imaju ogromnu ulogu, o pojačalu da ni ne govorim, a još ako ga malo ušminkaju s kakvim kompresorom i eq-om... 

#17 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2015 - 10:28

Nisi napisao kojim budžetom raspolažeš  :001_rolleyes:

Ja bih prodao moj warwick rockbass 5 corvette, pasivac sa seymour duncan mm pickupom i MEC neck pickupom, pa ako te zanima, javi se.

Evo kako radi na marshallu mb4210 i live preko DI-box .

#18 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2015 - 10:35

mene je po onom šta san čuja najviše zainteresira SR-1000... ružan mi je, ali lipota mi kod instrumenata nije presudna! stara sprava, ali sigurno kvalitetno drvo i izrada, nije top model od te serije, ali je pri vrhu. proba san prikinog SR-a (neznam koji model, bartolini , novija je gitara) i baš lipo leži u ruci, svirljiva, mekana... sad uvik je s tim starim stvarim upitno šta su sve prošle, u kakvom su stanju, kupovina na slijepo a pogotovo tako kad kupuješ nešto šta nikad nisi ni čuo ni vidio (uživo)... po netu dosta ljudi piše da se tim starijim SR-ovima pragovi jako brzo troše, da im fali "outputa", a meni ovako kad ih slušam po netu super zvuče... naravno prsti tu imaju ogromnu ulogu, o pojačalu da ni ne govorim, a još ako ga malo ušminkaju s kakvim kompresorom i eq-om... 

Svi SR-ovi super leze u ruci i imaju vrhunske vratove, ali sto sam rekao, zvuce malo tanje od masivnijih baseva. dobar EQ i ne bi tribalo biti problema.

#19 Tortex

Tortex
  • Members
  • 361 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2015 - 10:37

a čuj, sve ovisi... zacrta san sebi da mi je gornja granica 2 000kn, a u tu cifru mi upadaju svi navedeni basevi pošto ne mislin uzet neku zvir niti iman potribu za tim, a da se sad zaljubim baš u neki određeni bas možda bi da i više... jednostavno pokušavam nać neki best buy za šta manje novaca

#20 Almir Avdic

Almir Avdic
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2015 - 13:35

http://www.olx.ba/ar...ibanez-srx-500/ . Meni se ovo čini vrlo povoljno , 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.