Jump to content

Slika
- - - - -

MOLIM POMOĆ !!

• Please log in to reply
13 odgovor(a) na ovu temu

#1 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 01 Kolovoz 2015 - 15:48

Pozdrav ekipa. Trebao bih malu pomoć. Vlasnik sam MARKBASS LM III bass pojačala i sinoć na svirci nešto sam primjetio što do tada nikada nisam. Svi koji imalo poznaju ovakvo pojačalo znaju da na njemu imam 3 VOLUME kontrole ( GAIN, MASTER i LINE OUT ) . Sinoć na svirci otprilike GAIN mi je bio malo manje od sredine tako otprilike i MASTER dok mi je LINE OUT bio na sredini. Nakon određenog vremena želio sam malo čuti kako ide sound bassa bez mojih boxova van i smanjio sam MASTER a ono bass mi se smanjio više nego upola. PA zar MASTER nije kontrola samo za glasnoću mojih boxova i to se ne bi trebalo dešavati ili!???? Hvala

#2 Srza

Srza
  • Members
  • 604 posts

Vrijeme objave: 01 Kolovoz 2015 - 22:19

Koliko ja znam, line out ne ovisi o masteru.

#3 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2015 - 12:20

Pa da, to me je i zainteresiralo jer meni MASTER može biti na nuli ali bass na PA se ne smije smanjiti, zar ne?

#4 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2015 - 19:42

Meni na mesi master i gain utjecu na DI...

#5 CikiJr

CikiJr
  • Members
  • 369 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2015 - 22:54

Da li ideš pre ili post out?

#6 Srza

Srza
  • Members
  • 604 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2015 - 02:35

Nema veze sa pre i post outom.
Neznam kakva je situacija bila na nastupu (otvoreni ili zatvoreni prostor, ima li monitora, velika ili mala bina). Predpostavljam da je toncu bilo dovoljno zvuka iz tvog boxa, pa te u PA stavio minimalno.
Iduci put vidi s toncem da probate kakvo je stanje bez mastera na pojacalu.
Nisam siguran, ali mislim da line out kontrola sluzi za smanjivanje signala koji ide u PA. Mnoga pojacala nemaju taj potenciometar, a imaju line out.
Sve navedeno uzmi kao pretpostavku. Nisam bas neki veliki znalac 😉

#7 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2015 - 16:00

Hvala dečki, ja sam uvjeren da  mi prije moj MASTER nije ovisio o snazi bass-a vani. Moram reći i da nije moguće da je snaga mojih boxova bila dovoljna jer smo svirali na jako velikoj snazi oko 4kw ali ugll moram sada u petak na gaži vidjeti o čemu se radi, pa budem probao bez MASTERA pustiti bass pa ću polako pojačavati MASTER da vidim dolazi li do pojačavanja bass-a na PA.Thanks

#8 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2015 - 21:33

meni se cini da je taj line out botun samo za stelanje signala u nuzdi i da nije neovisan od gain i master kontrole.

iz mog iskustva na dosta pojacala master utjece na DI signal.

zato uvik koristim zasebni DI box prije pojacala, pa mogu tokom svirke prckat ako ima potribe.

#9 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2015 - 23:08

Svirao nedavno na nekom nastupu i bilo markbass na bini, tonac mi rekao da ja sebi pojačavam koliko hoću sebi snagu na bini, da ne utječe njemu na mixeti, e sad ako se sjećam ali nisam siguran, da sam ja sebi pojačavao master.

#10 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 04 Kolovoz 2015 - 08:47

moguce, mislim da sam ja ipak imao onaj stariji MB bez line out kontrole. najbolje je kontaktirati markbass direktno...ili provjeri jos jednom u tisem okruzenju ili bez spojenog boxa.

#11 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2015 - 09:41

Evo ekipa probao sam ovaj vikend i utvrdio da mi ipak MASTER ne utječe na izlazni signal. Već sam bio pretrnuo pretprošli put kada mi se učinilo da ipak utječe i mislio sam da se nešto poj ...alo :) ... Thanks svima

p.s. Nevezano za ovo. Nabavljam si compresor pa me zanima Vaše mišljenje. Pošto sam MARKBASS frik htio sam njihov ali jedan kolega kaže da mi je čišći i bolji MXR. Cjenovno su tu negdje.Šta kažete?

#12 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2015 - 09:54

Da razmislis i o EBS-u ;)

#13 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2015 - 10:27

Da razmislis i o EBS-u ;)

albinokiller zaista nisam o EBS-u razmišljao pošto sam malo ograđen od te firme ( malo loša iskustva, malo radi cijena ) . Imaš li ti taj njihov compressor ?? Jesi zadovoljan?

#14 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2015 - 10:51

MarkBass compressore je odlicna stvar - ako ti ne smeta (a sa vremenom bi moglo) velicina i robusnost. Kvaliteta izrade i sounda je sigurno medju top 5,govorim o pedal kompresorima . Sto se tice EBSa meni radi ok, lako i jednostavno za podesavanje i dobro radi svoj posao,nisam primjetio razliku izmedju mxr i ebs,to je otprilike vrlo slicno s tim da je EBS jednostavniji za rukovanje,kako rekoh. Sto se tice cijene,svako malo izadje jedan u prodaji po vrlo povoljnoj cijeni.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.