Jump to content

Slika
- - - - -

2 sola trebam, nudim 100kn

• Please log in to reply
26 odgovor(a) na ovu temu

#21 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9910 posts

Vrijeme objave: 23 Lipanj 2015 - 22:56

Ne može ne znati, iste simbole koristi i winamp, WMP i ostali. 

#22 Štefić Nikola

Štefić Nikola
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2015 - 10:07

jel si zaboravio popit terapiju 

#23 varichello

varichello
  • Members
  • 3587 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2015 - 11:15

da znan skidat sola na gitari ili možda da imam ovih 100 kn što ih velikodušno dijeliš, ima bi za terapiju...

#24 OziK'oZmaj

OziK'oZmaj
  • Members
  • 186 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2015 - 12:47

Ajd probaj ponuditi barem 300 kn, to je dosta sitničavog posla. Iako možda, ako ti je cilj biti baš gitarist, je bolje da uložiš u neke instrukcije za gitaru? A da s druge strane počneš pisat jednostavnije tabove i kad se malo ufuraš napišeš ovaj, to je možda dobra vježba. Skidat tako po sluhu može izgledat jako teško za početnika, ali to je sigurno izvrstan trening, ali naravno i da ne moraš to činiti - ja recimo nemam neku tendenciju biti super gitarist pa to ne bum radio, ali sam svjestan da neću nikad biti dobar ko netko tko brzo skida pjesmu. Danas na youtubeu imaš mnogo tutorijala kako nešto svirat, možeš i to iskoristiti.

Ali ono što je sigurno, osim nekog entuzijasta kojem je cilj pisat gp tabove, i koji to radi u slobodno vrijeme, sumnjam da će itko potrošit 3-6 sati da ti napiše taj tab za 100 kn. S tim da broj sati može biti i viši, treba puno puta preslušavat stvar, skroz precizno napisat i slično, a vidim da je to još i live.

Također, znao sam se i ja zaletiti i svi, ali ako taj solo ne možeš skinuti u jednom danu npr. možda je solo na ipak nekoj višoj razini sviranja nego si ti sad? Možda da prvo naučiš svirati stepenicu po stepenicu i onda skineš taj solo bez beda? Možda će ti trebat par tjedana, možda par mjeseci, ali ako ti je cilj biti gitarist možda se i isplati. Zamisli jednog dana da ne ovisis o nekom da ti piše gp tabove, nego u par sati skineš i sviraš kaj hoćeš i nitko te ne zajebava prek foruma.

I molim te oprosti ako glumim filozofa, magistru, glazbenika i što ne pijem terapiju, ali zaista mi se čini , evo al fakat pliz nemoj se ljutiti i okomiti na mene zbog toga, da te treba odvest na pravi put. Samo zato pišem, tvoje je apsolutno pravo da za neku uslugu ponudiš koliko hoćeš, pa tko hoće da se javi.

#25 lisaclopuza

lisaclopuza
  • Members
  • 7 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2015 - 14:25

I molim te oprosti ako glumim filozofa, magistru, glazbenika i što ne pijem terapiju

:001_wub: :001_wub: :001_wub:

#26 ćelavi

ćelavi
  • Members
  • 180 posts

Vrijeme objave: 21 Prosinac 2015 - 10:48

Decko, nabavi kazetofon ili gramofon i skini s ploce ili kazete , rewind/forward rewind/forward.. .. Kad skines prvih 1000 minuta muzike tako bit ces moc ce se rec gitarista ;) .. I onda kad ti neko ponudi 100 kn za 2 sola da mu skines samo ce ti se usne razvuc u smjesak :) .. Inace cjenik ucenja gitare je na crno ovako susjedima minimalno 50 kn /sat za pocetak..Za dva sola koja nikad nisi cuo cca treba 2 sata vremena da poslusas zapamtis skines.. Plus 2 sata za to snimit, izrezat aplodat picke m plus moras imat kameru, snimac nekakav, gitaru opremu komp itd, plus se drkat s tobom kako ovo kako ono sta sad je sigurno to ovako jel mogu ja ipak onako u kojem je to tonalitetu koja ljestvica itd.. I nemos skinut solo a da ne skidas cijelu pjesmu jer je to besmisleno ..imas kolegu Mannus-a na snimkama on cini mi se ima strpljenja i definitivno je dobar covjek pa ga zamoli da ti to skine jednom ako mu se bude dalo .. Vj da neces trebat platit tih 100 kn jer svakom tko zna svirat je to uvredljiva cifra..al moja preporuka je da ucis svirat sve i svasta dok ne dodjes na nivo da nemas potrebu druge pitat da ti nesto skinu.

dva sata?nekad treba slusati i duze od dva sata da bih to odradio..i je i nije jednostavno za bas skinud nesto u milimetr treba malo duze ..nije to samo tako trebas imati dosta predznaja sviranja dugogodisnjeg da bi znao prepoznati sta netko tocno svira

#27 Juuuurgen

Juuuurgen
  • Members
  • 4556 posts

Vrijeme objave: 18 Svibanj 2016 - 07:25

Daj bar 100 eura

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.