Jump to content

Slika
- - - - -

ZVUKOVI KLAVIRA USPOREDBA

• Please log in to reply
12 odgovor(a) na ovu temu

#1 fantomx

fantomx
  • Members
  • 111 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2015 - 18:06

#2 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9801 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2015 - 11:24

Po meni, Nord najbolji, Rolandi razočaranje, pogotovo Fantom G8, kod Tyrosa donekle dobro do visokih laga.

#3 Old school

Old school
  • Members
  • 461 posts

Vrijeme objave: 04 Svibanj 2015 - 07:43

Svakako Nord, čak mi ovaj od Tyrosa niti nije toliko loš. Svi  su upotrebljivi, ali jednostavno mi Nordov najviše odgovara.

No imam prigovor na klasifikaciju...što pobogu aranžeri rade u ovoj cijeloj priči? Za Yamahu je trebalo usporediti neki CP1 ili CP5 a ne Tyros. Znam da su vjerojatno isti sample-ovi u Tyrosu ali potpun doživljaj bi ipak bio sa stage pianom.

#4 fantomx

fantomx
  • Members
  • 111 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2015 - 19:40

Da..mješaju kruške i jabuke..

#5 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 951 posts

Vrijeme objave: 12 Svibanj 2015 - 22:58

Po meni, Nord najbolji, Rolandi razočaranje, pogotovo Fantom G8, kod Tyrosa donekle dobro do visokih laga.

Svirao sam Fantom G preko tri godine i ovaj klavir sa snimke nema veze s vezom. A koristio sam originalni piano uz malo prilagodbe na EQ-u. Ovo sa snimke zvuči kao da je uronjeno 110% u nekakav chorus. 

Načelno, ove usporedbe klavira s različitih klavijatura, ma kojoj namjeni pripadale, smatram - najblaže rečeno - promašenim. 

#6 zlatanovic

zlatanovic
  • Members
  • 42 posts

Vrijeme objave: 20 Lipanj 2015 - 18:47

A klaviri na roland rd 500?

#7 Lekman

Lekman
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 23 Lipanj 2015 - 11:20

Nord i Yamaha u ovoj konkurenciji zvuce nesto bolje od ostalih, ali najiskrenije svi su losi i ako je nekom najvise do zvuka klavira nikako ne bih savetovao kupovinu ovih klavijatura.   

#8 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9801 posts

Vrijeme objave: 23 Lipanj 2015 - 22:59

Preporuka ?

#9 Lekman

Lekman
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2015 - 14:51

Za kakvu vrstu rada - muzike ti treba (bend, solo, tezga, produkcija, licno uzivanje...), jel ti bitna dirka ili ne ?

#10 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9801 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2015 - 23:43

Solo tezga, koktel svirka !

#11 Lekman

Lekman
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 25 Lipanj 2015 - 23:04

Ne znam da li koristis i druge zvuke i uz to i pevas, ako je tako onda mogu posluziti i ove na videu. Ako je prenosivost bitna, a isto i dirka, Yamaha cp4 sa drvenom dirkom i prilicno hvaljenim zvukom klavira ce biti sasvim dovoljna. Kawai mp11 je nesto jeftiniji sa odlicnom dirkom i solidnim zvukom.  Kao ljubitelj klavira ne mogu da kazem da sam impresioniran zvukom klavira na bilo kojoj klavijaturi odnosno digitalnom klaviru, pa cak i Yamaha avant grand od nekih 17000 eura me uopste nije impresionirao s obzirom na cenu. Interesantno, ali Yamaha NU1 (digitalni pianino) od nekih 5000 eura fino zvuci. Na zalost tesko je prenosan. Jos je neverovatnije da npr. Pearl concert grand (Yamaha C7) klavirski program za PC (vst) za 120$ neuporedivo realisticnije zvuci na dobroj opremi nego bilo koji interni sempl ugradjen u Yamaha klavijature, a jos gore mi je kad vidim da ljudi kupe Yamaha n3 avant grand klavir, i onda ga koriste kao midi kontroler i prikljuce takodje klavirski program Garritan CFX vst.

Klavirski VST za PC je vecinom potukao po kvalitetu interne semplove klavijatura, pa svi koji teze sto blizoj akusticnoj reprodukciji klavira treba da vide da li im prica sa kompjuterom na bini odgovara. Meni licno ne smeta, posto iskljucivo uzivam u solo klavirskoj svirci. 

#12 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 951 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2015 - 08:39

Ja bih se prvo odlučio za dva tri modela koje bih osobno isprobao i vidio kako mi uopće leže. Badava forumske rasprave kad svatko od nas ima neke druge prioritete, od tipke do zvuka. A nemojmo zaboraviti, i težina i dužina/širina mnogima igraju znatnu ulogu. Svi veći proizvođači imaju u ponudi ono što se zove stage piano. U Zagrebu barem postoji mogućnost da se dobar dio njih i isproba. Ovisno o cijeni i nekim bitnim vlastitim prioritetima napravi si nekakvu listu najizglednijih kandidata pa onda ih isprobaj i pitaj ovdje eventualno za mišljenje i koje su razlike a koje ti nisi otkrio. Ovako raspravljati napamet bez ikakvih podataka će dovesti do preporuke svih modela na tržištu i onda ćeš biti jednako pametan kao na početku. 

#13 Lekman

Lekman
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2015 - 12:23

Ja bih se prvo odlučio za dva tri modela koje bih osobno isprobao i vidio kako mi uopće leže. Badava forumske rasprave kad svatko od nas ima neke druge prioritete, od tipke do zvuka. A nemojmo zaboraviti, i težina i dužina/širina mnogima igraju znatnu ulogu. Svi veći proizvođači imaju u ponudi ono što se zove stage piano. U Zagrebu barem postoji mogućnost da se dobar dio njih i isproba. Ovisno o cijeni i nekim bitnim vlastitim prioritetima napravi si nekakvu listu najizglednijih kandidata pa onda ih isprobaj i pitaj ovdje eventualno za mišljenje i koje su razlike a koje ti nisi otkrio. Ovako raspravljati napamet bez ikakvih podataka će dovesti do preporuke svih modela na tržištu i onda ćeš biti jednako pametan kao na početku. 

Slazem se.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.