Jump to content

Slika
- - - - -

Triton extreme

• Please log in to reply
4 odgovor(a) na ovu temu

#1 nikoboy20

nikoboy20
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 02 Travanj 2015 - 09:58

Pozdrav ekipo. Imam jedno pitanje u vezi triton extrema. Imam jednu kombinaciju koja se svira iz g mola (ta kombinacija se sastoji od jednog programa) i dok tu kombinaciju stavim u svoj set ona ne zvuci tako, zvuci koda je iz pogresnog tonaliteta (svi parametri kombinacije i programa mojega seta su indenticni "originalnom"). Znate mozda u cemu je greska ? Hvala :001_rolleyes:

#2 Old school

Old school
  • Members
  • 462 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2015 - 03:53

Pretpostavljam da kad kažeš : "kombinaciju stavim u svoj set" kopiraš originalni program iz jednog seta na programsko mjesto u svoj set?

Najvjerojatnije ti se kod kopiranja tvog programa na novo programsko mjesto poremete "transpose" i "tune" postavke unutar oscilatora.

Sigurno koristiš double oscilator (ako ne postupak je isti) pa prvo provjeri originalni program prije nego što ideš kopirati tako što ćeš ući u postavke samog programa i tam provjeri koje su ti postavke ova dva gore navedena parametra i to na oba oscilatora. Znači na Osc1 provjeri postavke transpose i tune, pa to isto za Osc2 i zapiši.

Potom kopiraj u svoj set i podesi isto, to radiš u program mode-u.

U combi mode-u koristiš samo taj jedan program na jednoj poziciji ili imaš isti program složen više puta?

#3 nikoboy20

nikoboy20
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2015 - 11:04

Tako je, originalni program iz jednog seta kopiram na programsko mjesto svojega seta. Provjerio sam transpose i tune, i sve je ispravno, ali opet zvuci krivo. Sto se tice combi moda isti program koristim dva puta

#4 Old school

Old school
  • Members
  • 462 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2015 - 13:08

Pretpostavljam da su terce u pitanju? Ne sviram narodnu i jedino su mi oscilatori pali na pamet. Potraži pomoć ljudi koji to sviraju i slažu terce za narodno, oni će sigurno znati.
Ak je combi onda moraju biti bar 2 programa mada istog naziva ali različitih postavki....

#5 nikoboy20

nikoboy20
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2015 - 19:13

Tako je, o tercama je rijec. Koriste se dva ista programa, ali hvala na trudu kolega. :) I zaboravio sam napisati da je global isti

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.