Jump to content

Slika
* * * - - 5 votes

Les Paul Klub

• Please log in to reply
1062 odgovor(a) na ovu temu

#761 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17463 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2016 - 02:49

No lijes sam expresno za njega uradio i zadnji čavao udario ... :sleep:

#762 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4276 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2016 - 08:48

Sava čekao les paula 2 godine, prodao ga za 6 mjeseci!

Ja znam ljude koji su još u Austrougarskoj naručili gitare kod Leslija, još ih ovaj
zavlači, kao nije suho drvo, evo još samo godinu dvije pričekajte...

Jedan prijatelj je čekao 9 godina gitaru kod Leslija i umro je na kraju. Leslie je
došo na sprovod i dao udovici komad italijanskog acetatnog binding (bajndning) i reko
"Zasad samo to od gitare"....

ček ček pa kaj nije stavio bajnding na lijes? pa za 10 dana ufatilo "pionira glazbalarstva iz ZG-a" u otkopavanju groba(optužilo ga razne gadarije :biggrin:) a njemu samo sflalilo po metra bajdinga

#763 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17463 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2016 - 14:52

Lako se vama zajebavat,  ja moram tulit po bini :biggrin:

praizvedba nove stvari i prva svirka uživo s jtm45 (kt66)

Uzdravlje :)

#764 Sava

Sava
  • Members
  • 1227 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2016 - 19:00

Sava čekao les paula 2 godine, prodao ga za 6 mjeseci!

Pa šta s tim!? Nije mi se dopao konačan proizvod pa sam ga otuđio. Gitara je odlična, ali meni se nije dopala, a pravio sam je za sebe ne za drugoga!

Da se razumemo, Tasić i ja ne govorimo već godinama i imamo šta jedan drugome da zamerimo, ali ja nikada neću reći ni jednu lošu reč za Tasića majstora. Ono što on može da popravi na akustičnim i šupljim gitarama nije mi poznato da može bilo koji majstor u Srbiji. Nije ni čudo, zanat je učio u firmi koja je proizvodila i popravljala akustične gitare između ostalog, a ima i talenta za taj posao. Za Hrvatsku ne znam, ovde na forumu sam čuo za Catsa i Nicka, ali neke specifične popravke nisam video da je neko objavio.
U skladu sa ovim je i maksimalno detaljisanje sa izradom LP 59. Majstor je to poštovao do detalja, a lično sam gledao šta znači samo pantografom izrezati iz školjke onaj logo da bi bio istovetan kao original koji je imao pred sobom, koliko tu treba volje, strpljenja i znanja, a glodalo malo deblje od vlasi kose! Da ne pričam o drugim tajnama, gde se lepi tutkalom, gde acetonom itd., ručno šmirglanje,  a sve plastike su originalni stari celuloidi... sve to traži ogromno vreme... da li baš dve godine drugo je pitanje... pri tom ništa cnc i slično, sve je ručni rad...
Zbog toga sam postavio pitanje leslieu jer po učestalosti fotografija koje objavljuje ispada da on LP napravi za par meseci pa sam se pitao kako uspeva da složi sve detalje tako brzo. No dobro, odgovorio mi je najbolje što je umeo.

#765 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17463 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 10:04

''Zbog toga sam postavio pitanje leslieu jer po učestalosti fotografija koje objavljuje ispada da on LP napravi za par meseci pa sam se pitao kako uspeva da složi sve detalje tako brzo. No dobro, odgovorio mi je najbolje što je umeo.''

evo da ti odgovorim na ovo pitanje. radim sebi, nitko me ne zajebava, dolazi u radionu itd. uradim kako najbolje znam i meni je to dovoljno dobro. kako si uradim tako mi je. uradio sebi lp-a za dva mjeseca ili dvije godine meni svejedno, zabava.

#766 baaab

baaab
  • Members
  • 1244 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 10:09

yap...to je to...zabava...zanimacija...

iz istog razloga sam ja ostrugao boju i napravio natural binding na studiu :)

#767 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17463 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 10:51

Aha, do it yourself. DIY

Kako uradiš custom? - kak si uradiš tak ti je  :-)

Živili :thumbup1:

15589886_10209330560474034_1519755809067

#768 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 11:40

isusatijebem šta je ovo loše leslie! koji k...?
pa jel ti poslušaš te snimke prije nego ih staviš na youtube? nemoj ti pjevati!

#769 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3764 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 11:59

Stvar je odlicna , jedna od onih koje odmah udju u uho , al ne pase ti vokalu jer se mucis s dubokim i ne intoniras zato ..mozda dignut jedan ton , ton i po .. Ili ako ne obavezno na razglasu pojacat jer kad duboki pokusavas glasnije pjevat automatski ides sharp.. A posto nemas sisu i guzicu ko Seve ne mozemo ti oprostit falseve jel :D

#770 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17463 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 12:20

Stvar je odlicna , jedna od onih koje odmah udju u uho , al ne pase ti vokalu jer se mucis s dubokim i ne intoniras zato ..mozda dignut jedan ton , ton i po .. Ili ako ne obavezno na razglasu pojacat jer kad duboki pokusavas glasnije pjevat automatski ides sharp.. A posto nemas sisu i guzicu ko Seve ne mozemo ti oprostit falseve jel :D

Jest sve je tako kako kažeš, i da, teško je pjevat nisku lagu kad je bubanj glasan, slabo se čuješ. treba biti tiho ili nekakav in ear monitoring, pjevo sam malouman napamet :D no tako je kako je toliko sam mogao u tom trenutku dati. znam da su ljudi navikli na perfekcije i da bi mnogi izvukli traku glasa i obradili je u melodyne programu ili slično, ovdje je sve raw, nema laganja. budala sam kakva jesam i sve dok mi žene opraštaju super, Seve mi je lajkala pjesmu!  Haha

#771 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17463 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 12:34

isusatijebem šta je ovo loše leslie! koji k...?
pa jel ti poslušaš te snimke prije nego ih staviš na youtube? nemoj ti pjevati!

Šta bi rekli ameri - it has a room for improvement! LOL

A znaš kak je, kreneš sa sranjem na početku turneje i završiš na kraju turneje s bonbončićem.

Samo turneje, niđe :biggrin:

Hvala na slušanju i kritici.

#772 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 12:56

kakva turneja? šta mlataraš? david brent style?
ako nam već nudiš da slusamo, pa daj onda to navježbajte. nemoj mi o software popravcima koji nisi htio raditi. cijela pjesma je prepuna falševa, ispadanja iz ritma, mumljanja i svega, cak se i da progutati to sve ali ovaj vokal je jebote baš šaka u čelo.

#773 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17463 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 13:55

boli tebe nešto vidim. samo se ti fino ovde ispuši, leslie časti  :biggrin:

#774 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 15:27

znam da stavljas te klipove odavno, nikad ih nisam do sad otvarao. šokiralo me jer sam mislio da nakon toliko videa zvučite....bolje. sori ako ti je bed sad, ali mislio sam da zeliš iskreni komentar

#775 ZliPatak

ZliPatak
  • Members
  • 483 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 15:44

Ovaj Nightfall dobro zvuči, ovako raw snimka, instrumentalno se sve dobro čuje, vokal ti pliva ali se osjeti što si želio reći.

Odlična atmosfera pjeseme, zamišljam da ju je otpjevao Dylan a ti da si se koncentrirao na gitaru. Uvježbaj do kraja i bit' će odlično, pjesma ima ono nešto, barem naslućujem......

#776 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4256 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 17:00

pjesma je hitčina i uđe ti u uho čim ju prvi put čuješ kako god leslie otpjevao...ja isto čujem greške ali svejedno mi je odlična stvar i gušt mi ju je slušat...uostalom sve je to rokenrol i ne mora bit savršeno...samo daj još takvih! šta čovjek ne bi smio svirat i shareat svoje pjesme jer ne reproducira perfektno? netko zna napisat jebenu stvar, netko zna reproducirat savršeno, netko zna oboje, a netko ne zna ni jedno ni drugo...

evo vam slušajte frontmena jednog od najpopularnijih modernih rock bendova današnjice kako falša vokale 90% koncerta pa mu recite da je sakat jer nije rođeni vokal...al svejedno je napunio wembley tri dana zaredom i opet je falilo karata...zašto? zato jer zna napisat jebenu pjesmu! čisto primjera radi, a ima ih još puno "gorih"..

#777 The Truth

The Truth
  • Members
  • 590 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 17:28

dobra usporedba

#778 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4256 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 18:20

dobra usporedba

wow, točno sam znao da ću dobit takav odgovor, zato sam i napisao da je samo primjera radi, nikako usporedba jer se to ni ne može uspoređivat...usporedi sam s lokalnim bendovima pa će ti velika većina bit šrot po tvojim kriterijima...

edit: drugi dio posta je maknut jer mi nije fora srat po ikome, tko je trebao taj je vidio i nadam se shvatio...

#779 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3764 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 19:07

leslijeva gitara , tokai pikap iz 83 neki , malo inspiriran wizzovim prezentatorom  :biggrin:

#780 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17463 posts

Vrijeme objave: 18 Prosinac 2016 - 21:14

Eto istrošio lajkove za danas :biggrin:

Ljudi ja neznam u čemu je problem, pa sam sam napisao u uvodu videa da tulim (falšam). prva rečenica iza zareza.

Stejđ je, događa se, s druge strane drago mi je da vam se sviđa pjesma, je li, onima kojima se sviđa.

Živili :thumbup1:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.