Jump to content

Slika
- - - - -

zamjena vrata gitare

• Please log in to reply
7 odgovor(a) na ovu temu

#1 gram

gram
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2015 - 17:09

Htio bih zamijeniti vrat na gitari. Možete li mi preporučiti nekoga u zg-u?

#2 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2015 - 17:39

Mislis na izradu novog vrata? Ja bih ti preporucio Roberta Basica, imas ga na forumu pod nickom RBasic

#3 zatvoren profil

zatvoren profil
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2015 - 18:22

Preporucam Radulovića, kvaliteta materijala i izrade je odlična, meni sve vrhunski prošlo lp

#4 zatvoren profil

zatvoren profil
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2015 - 18:23

p.s. nije u Zg baš ali pošalje bez problema.

#5 gram

gram
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2015 - 18:51

mislim na zamjenu, ne izradu. naime, vrat mi je dosta debeo, pa bih ga zamijenio s tanjim... ne kužim se baš dobro u te stvari

#6 Barley

Barley
  • Members
  • 293 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2015 - 13:48

Ovisi o tome je li lijepljen ili šarafljen. Ako je šarafljen, na stražnjoj strani tijela na spoju s vratom se nalaze vijci ili pločica s vijcima. Šarafljeni vrat može zamijeniti može zamijeniti manje-više bilo tko da se razumije u osnove popravka gitara. Ako je lijepljen, trebalo bi ga odnijeti kvalitetnom graditelju ili majstoru. I Bašić i Radulović koji su spomenuti su i više nego sposobni za to.

I naravno, novi vrat kojeg ćeš stavljati mora biti iste skale da bi gitara mogla pravilno intonirati (udaljenost između 12. praga i sedla na gitari mora biti ista sa oba vrata) ili uzeti konvertirani vrat kao što Warmoth ima.

#7 gram

gram
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2015 - 17:18

hvala svima

#8 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2015 - 19:33

Pa ako ti je predebel moze ga stanjit bilo koji solidan majstor...ne treba mijenjat..a ako je neki jeftilen od gitare onda smirgl u ruke i udri :D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.