Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Custom pojacalo

• Please log in to reply
37 odgovor(a) na ovu temu

#21 markom

markom
  • Members
  • 223 posts

Vrijeme objave: 23 Lipanj 2017 - 05:20

Tko ih proizvodi i gdje, koja je cijena ..može i na P.M.

#22 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 23 Lipanj 2017 - 23:55

Preamp british ili usa ?

#23 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2017 - 10:15

svaka čast na zvuku i izgledu i urednosti, ali "STENDBY"???
Toliko pažnje posvečeno detaljima, i onda krivo napisat tako nešto na pojačalu?

#24 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2017 - 11:27

:thumbup:  Možda zbog šarma, po Vuku .

#25 Skyvox

Skyvox
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 25 Lipanj 2017 - 22:35

"STENDBAY" namerno ostavljeno. ;) To je prvi model. Preamp, ni British ni USA.

#26 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2017 - 01:54

Ako je namjerno onda dobro :)

#27 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2017 - 07:04

Za narodnjake !

#28 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2017 - 23:14

"STENDBAY" namerno ostavljeno. ;) To je prvi model. Preamp, ni British ni USA.

e jbg onda , trebao bi malo opsirniji i bolji demo ampa da bi se dobio dojam o zvuku

#29 Skyvox

Skyvox
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2017 - 00:05

Bice uskoro uradjen i demo. Cim uradimo postavljam. Evo par vrlo kratkih snimaka. Nazalost ne vidi se "SKYVOX" pojacalo, ali je na njemu svirano, tako da bar malo moze da se nasluti o cemu se tu radi. Na prvom snimku, na 19 sec. ukljucuje se "SKYVOX" pedala "RAT DIST". Stajala je je u ormanu nekih 5 god, pa je Nele resio malo da je proba. Na drugom snimku Pojacalo + RAT DIST. Snimak je napravljen mobilnim telefonom, sa tonske probe Novosadskog benda "Mojo Riders",  ciji gitarista svira na ovom pojacalu.

https://web.facebook...06150029771440/

https://web.facebook...24616554215724/

#30 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2017 - 00:22

Meni to lici na britsh ;) .. i sam imam 18w el84 , plexi schema preamp .. pa me bas zanima jel smo tu negdje ( mislim bolji od mog ne moze bit :D , al moze bit dobar :) )

#31 Skyvox

Skyvox
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2017 - 01:01

Axis, realno vise je "British" nego USA. U svakom slucaju 18W Classic PP 2xEL84, kathode bias, su ooodlicna pijacala :thumbup1: , po meni jedna od najboljih za klubske svirke. E, sad cije je bolje? heheheee :D  . Iskreno da ti kazem posle ovog pojacala izgubio sam svaku zelju za kupovinom serijskih modela, a nekada sam sanjao o njima. Drugo, znam sta ugradjujem od delova i tu nema nikakvog kompromisa ni u najsitnijem detalju, a znam sta se ugradjuje u serijske modele. Verovatno ti je jasno o cemu pricam.

#32 Skyvox

Skyvox
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2017 - 01:08

Axis, izgleda da si i ti "nocobdija" kao i ja. Izvini sto ti odmah nisam odgovorio na post. Bio si online dok sam ja pravio krofnice. Bilo mi ostalo malo testa u frizideru pa da se ne ukvari hehe :D. (Nije sala za krofnice, stvarno sam ih pravio. Uvek nocu po nesto cackam). Axis, bilo bi mi drago da postavis sliku tvog pojacala. Sasvim mi je jasno zbog cega si zadovoljan sa njim.

#33 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 27 Lipanj 2017 - 10:49

Axis, realno vise je "British" nego USA. U svakom slucaju 18W Classic PP 2xEL84, kathode bias, su ooodlicna pijacala :thumbup1: , po meni jedna od najboljih za klubske svirke. E, sad cije je bolje? heheheee :D . Iskreno da ti kazem posle ovog pojacala izgubio sam svaku zelju za kupovinom serijskih modela, a nekada sam sanjao o njima. Drugo, znam sta ugradjujem od delova i tu nema nikakvog kompromisa ni u najsitnijem detalju, a znam sta se ugradjuje u serijske modele. Verovatno ti je jasno o cemu pricam.

ja san imo lampase fendere vox ac30 marshalle jcm800 jtm45 i dr , danas mi je taj 18w jedino pojacalo i to ne danas nego zadnjih par godina ( za vecim nemam potrebu posto ne sviram neke velike koncerte ) a zvuk od ovog ne moze bolje .. moj speaker of choice je evm12l za njega , nemam sliku al iskra stari dijelovi nesto senf , trafoi custom , nije tube nego ss rectifier ..

#34 Skyvox

Skyvox
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 28 Lipanj 2017 - 08:03

Predlazem da ga preradis na tube rectifier (EZ81). Inace "Iskra" je vrh vrhova :thumbup1: . Svaka cast poznatim brendovima, ali Custom je Custom. Ko zna, zna i zasto. Pozzz.

#35 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 28 Lipanj 2017 - 16:02

Imo sam ac30 i jtm45 i orange s tube rectifierom , ovaj mi je bolji od svih njih tako da ne mislim nis mjenjat ;)

#36 Skyvox

Skyvox
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 28 Lipanj 2017 - 17:02

Axis, svaka cast, znam, custom je custom, mora biti bolji ako ga je radio pravi majstor. Samo onaj ko ga nije svirao ne moze da veruje. Mislio sam da uradis mod tako da lako mozes da menjas Lampa-SS. Postoje oni mali adapteri za lampe sa 9 pina. Unutra izlemis 4 diode i gretz spoju i ubodes u postolje za lampu. Isprobas obe varijante. Zvuk bi ostao isti, ali mislim da bi sa EZ81 dobio jos malo u sustainu. Eto, cisto pedlog za razmisljanje ako ima prostora na sasiji za jos jednu rupu. Medjutim, ako si zadovoljan to je to. Mada ga nisam cuo, ali mogu da predpostavim, na osnovu jednog detalja koji si kazao o njemu da vidim da tvoje pojacalo mora biti vrh. Taj sto je u njega ugradio Iskru, vrlo dobro je znao sta radi. Axis, to je to. Cuvaj i neguj tu lutkicu i sluzice ti verno i dugo i dati puno prelepog zvuka da ispuni dusu lepotom i blagoscu.

#37 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 28 Lipanj 2017 - 18:48

Odvrnut https://m.youtube.co...h?v=mkZbcHE6W74

Tiho s noznim pomagalima :D https://m.youtube.co...h?v=Pq46CRwmV2M

18w rules , sretno tebi s tvojima i prodajom ;)

#38 Skyvox

Skyvox
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 29 Lipanj 2017 - 01:06

To je taj zvuk :thumbup1:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.