Jump to content

Slika
- - - - -

Sviranje u tribute bendu - dno glazbenika ili...?!?!

• Please log in to reply
46 odgovor(a) na ovu temu

#1 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 22:17

Bok ljudi! Novi sam tu na forumu i super mi je ovo mjesto, puno se dade naučiti od iskusnijih kolega! U zadnje vrijeme vidim da većina ljudi svira u Tribute bendu. Naime, taj tribute bend jedini svira u Zagrebu, vidim da stalno, par dana zaredom Tribute svira u raznim klubovima?!?

Kako jedan bend može jedini svirati u Zg i to nekad i u više klubova odjednom? Tko njih propagira? Imaju li oni kakav hit?

Čudno....

#2 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 22:44

imaju cijelu paletu hitova koje većinom izvode jako uvježbano... s obzirom na kakve pjesme sviraju i kako izgledaju, kakav im je scenski nastup nisu skupi za poslušati...
evo jedan super primjer, ali nisu iz Zagreba, iz velegrada L.A. su  :D

#3 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 01:09

Bok ljudi! Novi sam tu na forumu i super mi je ovo mjesto, puno se dade naučiti od iskusnijih kolega! U zadnje vrijeme vidim da većina ljudi svira u Tribute bendu. Naime, taj tribute bend jedini svira u Zagrebu, vidim da stalno, par dana zaredom Tribute svira u raznim klubovima?!?

Kako jedan bend može jedini svirati u Zg i to nekad i u više klubova odjednom? Tko njih propagira? Imaju li oni kakav hit?

Čudno....

Tribute band ima sposobnost bilokacije... kao Buda kad je bio na Zemlji, pa je bio na više lokacija istovremeno. To oni mogu jer su čarobni.

E da, tribute band nije dno glazbenika... ali je sviranje u cover bandu dno glazbenika!!! :mad:

#4 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 01:15

Cover band može biti bolji i lošiji od tribute banda, dok je tribute band ograničen sobom!

#5 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 01:33

Cover band može biti bolji i lošiji od tribute banda, dok je tribute band ograničen sobom!

Nije nužno! Ima ih i šta ne sviraju samo u sobi nego i u predsoblju, hodniku, plakaru ili čak i u kupatilu!!

#6 ZliPatak

ZliPatak
  • Members
  • 489 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 01:56

Čudno....

Je, i ja se već duže vrijeme čudim.

Samo ne kužim zašto stalno mijenjaju repertoar ( a skoro uvijek i kompletnu postavu ).

Slično je i sa onom firmom Sale, gdje god odem u šoping vidim tu firmu, Sale, masovno se raširili njihovi dućani.

I svako tol'ko su na drugoj lokaciji, prilično mobilni i fleksibilni.

I skužil' sam da im je roba daleko jeftinija nego u drugim dućanima.

#7 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 09:41

nema uvrnutijeg nego u podmaklim tridesetima, četrdesetima ili čak pedesetim godinama života citirati od riječi do riječi  klince koji su pjevali svoje stvari i još k tome govoriti i misliti to je ono pravo!

to je ko da su bitlsi ili stonsi napravili bend di su svirali doti jednu stvar od marlene dietrich i pri tom zaradili svaki po sto kn, ako!

no nemojmo se zavaravati, nije to dno, to je pozitivno da se gerijatrija zabavlja. bez toga bi vrlo vjerojatno  poraslo nasilje u obiteljima ili nedaj bože, broj auto-ski bendova.

sve u svemu kad se zbroji i oduzme...dolazimo do činjenice da ljudi koji sviraju u tribute bendovima se dijele na dvije skupine. jedna skupina je koja hoće , želi i može kapitalizirati na idejama mega poznatih klinaca. no druga skupina je zanimljivija, to su ljudi kojima su ideje samo jedne grupe klinaca sveto pismo i samim time mentalno su opasni za okolinu.

najgori_omoti17.jpg

#8 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 09:46

Nema ljepšeg nego kad računovođe, tajnici, poštari, naprave cover bend, taj Rigor mortis na sceni mi je totalno sexy!

#9 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1922 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 09:47

nema uvrnutijeg nego u podmaklim tridesetima, četrdesetima ili čak pedesetim godinama života citirati od riječi do riječi  klince koji su pjevali svoje stvari i još k tome govoriti i misliti to je ono pravo!
 to je ko da su bitlsi ili stonsi napravili bend di su svirali doti jednu stvar od marlene dietrich i pri tom zarade svak po sto kn, ako!
no nemojmo se zavaravati, nije to dno, to je pozitivno da se gerijatrija zabavlja. bez toga bi vrlo vjerojatno  poraslo nasilje u obiteljima ili nedaj bože, da krenu svirat auto-ski ...

Tako je, bolje je svirat autorske za nula (0) kuna 8-)

Od 0 do 100 za 4 sekunde!

#10 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 10:22

Tako je, bolje je svirat autorske za nula (0) kuna 8-)

Od 0 do 100 za 4 sekunde!

Da!, naprosto nemaju baš svi potrebnu količinu energije niti imaju što za reći, bilo za 100kn ili 0 kn !

#11 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 10:32

Nema ljepšeg nego kad računovođe, tajnici, poštari, naprave cover bend, taj Rigor mortis na sceni mi je totalno sexy!

Nebitno je tko se čime bavi u slobodno vrijeme i koliko je to sexy, prijatelji navrate, popiju cugu, opale staru drugaricu iz osnovne ako im se posreći ... to je samo svojevrsni social joint jer su pederi ukinuli igranke po mjesnim zajednicama tzv. frontama !

najgori_omoti22.jpg

#12 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 11:31

I sad slijedi tragikomika, evropska unija daje sredstva mjesnim zajednicama za programe mladih, da im se dade svrha, smisao da ne budu otpad, da budu kreativni... samo nikako da zaživi ...

Znači pederi ukinuli fronte, srušili jeftino opijanje, free sex joint, solidnu glazbu (s gramofona)... pa su sad ljudi osuđeni slušat isto sranje od bendova po krčmama sa razlikom šta bendovi jednako ne zarade ništa no krčmar svakako jerbo nitko ne bi dolazijo u krčmu da se nitko ne majmunira po stejđu. Krčmari su izmislili prevaru, to je fakt.

Živila EU, Fronte i Šator!

#13 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 12:48

A autorski koji sviraju covere?

#14 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 13:03

osvrnija bi se na naslov teme koji je.

Sviranje u tribute bendu - dno glazbenika ili...?!?!

Dakle, glazbenik ne svira, nego glazbari, stvara glazbu. Inžinjaje, misli, razmišlja, stvara...

A svirač svira. Ka šta slikar slikaje, a pitur pituraje. Ka šta ljubavnik vodi ljubav, a jebač jebaje. Itd itd.

A glazbenik je mnogo kompleksniji poziv, nego što ga neki kokošari, hoštapleri, birc-manipulatori, žele prikazat.

Aleluja!

#15 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 335 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 13:35

A autorski koji sviraju covere?

Ček malo...kak to misliš?

Ako sviraju covere onda sviraju tuđe pjesme i nisu autori ti pjesama...ili sam ja tu nešto propustio zadnjih par desetljeća?

Jebiga danas i dj-i kažu da sviraju, a u stvari stisnu play u playeru playliste na laptopu...

Osim ako nisu sami napisali pjesmu i onda napravili cover svoje pjesme? :biggrin:

Ili misliš da sviraju malo autorskih pa malo covera?

Autorski? Ma ne...autoski! (to je popularnije u zadnje vrijeme na GF-u) :laugh:

http://www.glazbeni-...bili/?p=1094633

#16 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 13:38

father?

#17 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2015 - 01:40

Osim ako nisu sami napisali pjesmu i onda napravili cover svoje pjesme? :biggrin:

ima i toga, potraži malo pa ćeš naći :D

#18 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2015 - 01:41

Nije nužno! Ima ih i šta ne sviraju samo u sobi nego i u predsoblju, hodniku, plakaru ili čak i u kupatilu!!

ali ne sviraju u većoj hali da dobe taj odjek :)

#19 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2015 - 03:25

auto-ski - definition,klaić

nasanjkaš sebe

#20 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 335 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2015 - 11:22

Leslie...onda nemoj imati autoski bend jer na kraju nasanjkati ćeš samoga sebe.

Kud svi tud i mali mujo...sviraj svadbe, covere, napravi tribute... :biggrin:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.