Jump to content

Slika
- - - - -

Bass guitara u PC (problemi sa zvukom)

• Please log in to reply
11 odgovor(a) na ovu temu

#1 Leon Garbac

Leon Garbac
  • Members
  • 39 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2015 - 23:25

Kupio sam si adapter sa 6.5mm na 3.5mm i posto sam u malom stanu, prisiljen sam svirati na računalo. Problem se javlja kod zvuka koji reproducira kompjuter, prvo sto zvuk kasni, iako sam isntalirao nes sto sam gledao na youtubu, sada malo manje kasni zvuk, mozda 0.2s kasni. To je prvi problem, drugi problem je sto se na malo jacem trzaju zvuk totalno poremeti i samo bruju, znaci nemoze se vjezbati neki bass line, ritam ili slicno. Zna neko kako podesiti sve postavke za to, i ako postoji neki besplatni program za simulaciju pojačala? :)

#2 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2015 - 23:28

ampeg svx ili amplitube ili guitar rig sa postavkama za bass

ampeg svx radi super ako imas iole ok racunalo sa ok zvucnom. Nemora bit eksterna,moja nije pa mogu tako raditi i svirao sam godinama (dok nisam amp u sobi imao)...

trebas asio4all driver skinut,instalirat,podesit je jednostavno ako imas ikakvo znanje engleskog jezika i logiku (sve šta treba da bi se sluzio racunalom zapravo)...

I pičiš.

#3 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 08:06

ampeg svx ili amplitube ili guitar rig sa postavkama za bass

ampeg svx radi super ako imas iole ok racunalo sa ok zvucnom. Nemora bit eksterna,moja nije pa mogu tako raditi i svirao sam godinama (dok nisam amp u sobi imao)...

trebas asio4all driver skinut,instalirat,podesit je jednostavno ako imas ikakvo znanje engleskog jezika i logiku (sve šta treba da bi se sluzio racunalom zapravo)...

I pičiš.

al je i dalje stvar u ovom...

#4 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 12:43

Čak i ne mora nužno biti u zvučnoj kvaka, već ostalim karakteristikama kompjutera. Da bi to radilo fluidno bez štekanja i zastajkivanja.

#5 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 12:44

Pa neznam.ak se moze na laptopu onda stvarno svaki komp moze furat za vjezbu setup doma.

#6 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9958 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 14:49

Meni ampeg svx radi super i sa onboard lošom zvučnom, podji i na postavke zvuka i tamo smanji ulazni signal, "mic input".

#7 Pimpek

Pimpek
  • Members
  • 437 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 15:38

Ja imam HP probook 4510s koji je dno dna pa mi i ampeg svx, amplitube i guitar rig rade bez problema (bar za moje potrebe).
Sve sto ti treba da ti zvuk ne kasni je taj asio4all sto ti je Odin vec rekao. Ja bi jos dodao da si skines Reaper za snimanje. Ima nekih 5-6Mb i jednostavan je za koristenje. I jos ako zelis ne bi ti bilo lose da mozda skines EZdrummer ili Addictive Drums da mozes snimati ili vjezbati uz vec postojece semplove bubnja ili mozes sam sloziti neki bubanj

#8 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 16:00

addictive drums je zakon :)

baš se zajebavam po dvojci trenutno i đemat s time je 7x bolje nego vjezabt s metronomom. Sve je bolje cim ima nekog gruva.a metronom ga jednostavno nema :D

ali da,asio od svakog kompa napravi mašinu za vjezbanje,pa i da pentium II imas moralo bi radit.

#9 Leon Garbac

Leon Garbac
  • Members
  • 39 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 19:01

skinuo sam ampeg svx i zvuk mi je uzas, valjda jer nije ustelovan za bass? imaju di postavke za to?

#10 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 19:21

meni ni jedan od tih programa nije radio kako triba a neki mi nisu radili uopce. puni su nepotribnih drangulija, a Asio driver se zna klat sa reprodukcijom winampa ili youtubea pa uvik moras nesto resetirat dok ne proradi sve skupa.ja sam bio kupio Focusrite scarlett samo za vjezbanje, i prodao je bas zbog tih navedenih problema. sad sviram na obicnoj malo kvalitetnijoj zvucnoj i zadovoljan sam.

samo instaliraj Reaper i sviraj priko monitoringa sa wave driverima, namistis latenciju na ca 25ms, radi super i zvuk dobar, a mozes odma i snimat.  jedino ako imas slab procesor mozda nece radit na niskoj latenciji, kod mene na 22 ms pocinje pucketat, ali PC mi nije nesto famozan

#11 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 20:18

skinuo sam ampeg svx i zvuk mi je uzas, valjda jer nije ustelovan za bass? imaju di postavke za to?

ampeg svx je iskljucivo za bass. nema gitarskih ampova.

nadji si pojacalo,cab i uštimaj sound. isto je ko da štimaš na pojacalu ...

#12 Pimpek

Pimpek
  • Members
  • 437 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 17:12

Pokusaj mozda smanjiti volume na bassu. Meni kad su oba magneta pojacana do kraja krci, distorzira, ide u klip... uzas :D
Ali onda smanjm oba magneta na negdje 3/4 i nema greske

Ili napravi ono sto ti je masklin rekao. samo skines Reaper, u njemu napravis novu traku, ukljucis monitoring i to je to. Cak mozes ubacivati i neke reaperove efekte u tu traku ali oni nisu bas neka sreća

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.