Jump to content

Slika
- - - - -

osnove DJ inga

• Please log in to reply
10 odgovor(a) na ovu temu

#1 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2015 - 20:37

hm ne znam ak je ovo ok izbor kaj se tiće mjesta na forumu al interesira me sljedeće....naravno ako ima netko voljan objasniti
-naime nekakve osnove puštanja glazbe koristeći npr Virtual DJ ili Traktor....na što treba paziti, na što se usredotoćiti kod prelaza i sl.

-objašnjenje za fraze koje se koriste u DJ-ingu-na domaćem jeziku jerbo u tutorialima najčešće upotrebljavaju fraze za koje nema suvislog prevoda u googleu

-naćin puštanja pomoću jedne kartice... Našao sam da je to moguće uz 5.1 karticu gdje se koriste prednji kao glavni odnosno stražnji izlazi  kao out za sluške..

-naravno i još nešto što je po vama bitno ( ovim VAMA mislim na one koji se time bave-bilo amaterski ili pro)

naravno opcija-mani se ćorava posla ...nije to tak lako je otvorena ali nadam se na će se preskoćiti

thnx

#2 Ulduar

Ulduar
  • Members
  • 322 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2015 - 21:37

Probaj naći ovaj torrrent:

Udemy - How to DJ The Fundamentals and Beyond

valjda u njemu ima većina odgovora....

#3 dJK

dJK
  • Members
  • 619 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2015 - 08:37

hoces postati Dj ili SS-ovac?

#4 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2015 - 14:34

:biggrin:  ne ja---malog interesira al ja o tome pojma nemam a veći dio tutoriala na yubito bazira se na već određenom znanju. :confused1: ...Moraš biti nekakav dj sa osnovama da bi mogao pokupiti novo znanje...al osnova baš i nema..

ili npr Beatmatching uvijek ide sa istim bpm ajbga nekad treba i promjeniti tempo a pič iz 120 u 159 mi baš ne zvuči logički

#5 dJK

dJK
  • Members
  • 619 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2015 - 14:48

DJ- tip koji vrti istovremeno po 4 pjesme, sinkronizirane u bpm-u i na taj nacin stvara neki novi zvuk.

SSovac- Song Selector, kad zavrsi jedna pjesma, pusti drugu. 

1. ako mali hoce biti dj a ne neko ko samo pusta pjesme onda mu moras nabavit neki controller. Mis i tipkovnica - nula bodova. 

2. za pocetak najbolje da miksa neki house jer ima takt 4/4 (lakse umiksati 2 pjesme s ritmom 4/4 neg nesto kompliciranije, naravno tempo mora biti isti ili duplo manji).

3. nek se igra, na pjesmama dodajes/oduzimas bass, midle, treble, chorus, delay,echo, flanger itd....  

i opet ponavljam controller je neizbjezan, pogledaj behringer cmd micro

#6 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2015 - 20:24

hm onda za početak valjda gestapo...msm SS

ak sam skužil klasifikaciju

puštanje muzike al da sve to ima smisla a ne krc i počne druga

#7 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 619 posts

Vrijeme objave: 06 Siječanj 2015 - 23:51

nije tutorijal, al moze posluzit, hf

http://www.partyclou...0276530 6468942

#8 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 07 Siječanj 2015 - 20:22

2. za pocetak najbolje da miksa neki house jer ima takt 4/4 (lakse umiksati 2 pjesme s ritmom 4/4 neg nesto kompliciranije, naravno tempo mora biti isti ili duplo manji).

ono kaj sam nekad , sad već dosta davno skužil, je da haus stvarno može i totalni početnik , ajmo reči, svirati...msm uz dužno poštovanje DJ-ima. Naime uz sinhrono puštanje sve klapa..da ga jbš.. koliko god da pustiš na dva deka naoko dvije razl. stvari  dobro će se nadopunjavati bez obzira što ćeš jednoj možda promijeniti brzinu za 20-30 bpm-a da bi bile sinhrone..Izaći će neka nova kreacija koja će dosta dobro zvučati..naravno ne profi ali vrlo dobro..

A evo ovo kaj je stavil porcupine ( thnx al znam za tu stranicu) može poslužiti kao + ovoj tezi..lako isprobati

#9 dJK

dJK
  • Members
  • 619 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2015 - 08:20

zato ti i kazem da je house najbolji za pocetnike. ali kako si vec rekao mali hoce postat SSovac tak da mu i ne treba znanje. kad zavrsi jedna stvar onda pusta drugu i gotovo

#10 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2015 - 15:01

a gle nikad se ne zna kam se može nešto razviti. Možda nikud a možda ???

#11 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17589 posts

Vrijeme objave: 19 Siječanj 2015 - 22:47

koga zanima taj i nauči. neće tata jebat mjesto njega...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.