Jump to content

Slika
- - - - -

Bass gitara do 1500kn

• Please log in to reply
27 odgovor(a) na ovu temu

#21 zoja26

zoja26
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2014 - 14:38

Ma maksimum mi je prvo bio 1300kn, pa sam uspio ga dignuti na 1500. Sada dizati na 1800 bilo bi mi malo previse. Pao je sada neki dogovor za 1600kn, ali samo ako ga ne proda jednom drugom kupcu. 

#22 zoja26

zoja26
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2014 - 20:40

Evo danas sam isprobao onaj IVAN'S ISB-MM4 bass. 

Zvuk: odličan, točno onakav kakvog otprilike želim. Pickup je humbucker i daje čisti zvuk, bez ikakvog zujanja dok miruje ili dok se svira.

Vrat: meni dosta neudoban, nije mi se previše svidio.

Bass je imao dvije očite greške. Tokom sviranja A žice na prvom polju, to bi brenčalo ko blesavo.

Tokom sviranja D ili G žice(nisam siguran koje točno) na prvom polju, visina tona ostane ista kao i kada pritisnem na drugom polju ( stiskanjem na prvom polju, žica dira prag na drugom polju). Prodavač je rekao da je to zbog lošeg tvorničkog setupa. Na svim ostalim poljima sve funkcionira skroz normalno uz poprilično nisku visinu žica.

Potenciometri su nekako malo klimavi ali ništa previše, samo ostavljaju jeftini dojam (Funkcioniraju normalno).

Sve u svemu, da mi vrat više paše i da sam se mogao uvjeriti da se ovi problemi sa pragovima mogu riješiti jednim setupom, mislim da bi ga kupio. Da napomenem, bass je bio snižen na 900kn i nešto sitno (prvo sa 1500 na 1150 pa na 900). Ako netko razmišlja o ovom bassu, isplati se proći do trgovine i isprobati ga.

Što se tiče onog ibaneza sr800, uspio sam se dogovoriti da ga proda za 1600kn. Sutra idem to vidjeti, i ako je sve uredu, kupujem.

Samo još jedno pitanje, budući da je bass iz 1992 godine, kakve bolesti mu može nanijeti starost (osim ogrebotina naravno)? 

#23 torrente

torrente
  • Members
  • 211 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2014 - 21:28

Starost moze biti i plus, jer ako je sve ok znaci da je drvo kvalitetno, nije se rasusilo itd. Pitanje kakav ce biti Ivan's za par godina.
Ja imam jedmog MIM fendera i Ibanez gitaru stare 25-30 godina i sasvim su ok.

#24 torrente

torrente
  • Members
  • 211 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2014 - 22:15

naravno, provjeri da li potovi škripe, da li se može naštimati i da li drži štim, da li je vrat ravan, da li se šipka može okretati (da nije zapekla), da li šume pikapovi... Najbolje bi bilo da uzmeš nekoga tko se kuži pa da ga možeš kriviti ako budeš nezadovoljan :-)

#25 zoja26

zoja26
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 29 Prosinac 2014 - 22:54

Ok, nadam se da će sutra biti sve u redu. 

Hvala svima na pomoći :)

#26 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2014 - 00:11

Ma ako imas 1600kn uzmi Ibaneza.
Ako je sve ok, to je odlican i ozbiljan bas. Koji mrtvi Ivans...jos ako imas lovu. Ako nisi siguran povedi nekog.
Apropo godina, stara koka-dobra juha.
I onda ćemo ti reć: Rođo nabijem te na japanca!

#27 zoja26

zoja26
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2014 - 16:22

Kupljen Ibanez :D

Pre zadovoljan sam. Vrat na njemu je nešto bolesno (osjetna razlika između njega i vrata od squier jbassa, ivan's-a da ne spominjem).

Na tijelu bassa jedino je boja napucala na par mjesta, ali dok on meni savršeno leži pod rukom i dok predi kao beba, ne smeta mi ni najmanje. 

Sve u svemu, mislim da sam super prošao za 1600kn.

#28 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2014 - 17:03

Eto, rođo nabijem te na japanca! Hehe
Super i sad guštaj :D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.