Jump to content

Slika
- - - - -

Standard tune sa .011 - .056

• Please log in to reply
20 odgovor(a) na ovu temu

#1 enjoyordie

enjoyordie
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2014 - 21:22

Pozdrav,

imam Yamaha Pacifica 112.

upravo sam kupio ove žice da isprobam (http://www.daddario....0a-6d18f420275f)

i sada kada sam stavio ove žice i naštimao gitaru na standard (eHGDAE) cijeli tremolo bridge se podigao za nekih 5mm. Kada spustim sve žice za cijeli ton dakle na standard D, tremolo bridge se vrati na nivo sa tijelom gitare dakle otpusti se.

Pošto na spomenutim žicama piše da su optimizirane za D tuning, zanima me da li je štetno za ovu gitaru da bude u standardnom štimu sa ovim žicama?

#2 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 08 Listopad 2014 - 11:15

Ne. Al trebas zategnuti claw pod br1 , a mozda i sipku malo.

#3 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 08 Listopad 2014 - 17:00

moraš zategnut opruge od tremola i vjerojatno šipku, ovisno o tome koje žice si prije koristio...

iako najbolje bi ti bilo da se vratiš na 9ke ili 10ke, 11ke su predebele za E štim na gitari s tom skalom..

kad preštimaš u D tremolo se vraća u normalu jer je manja tenzija žica pa ne povlače toliko tremolo...

#4 enjoyordie

enjoyordie
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 08:47

Ma joj znate kaj...

Ne budem se zajebavao s tim jer mi se ne da da nešto sjebem pa da onda moram nosit gitaru kod majstora i plaćat da mi je setupira. Radije se ja vratim na 9ke jer me ionake od ovih žica bole prsti hahah, ne znam ni što mi je bilo pa sam ih kupio...

#5 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 13:49

Kad je pravilno gitara setupirana 11ce uopce nisu preteske zice za svirati ... dugo sam bio na 11cama ali vrag mi neda mira:) pa se lagano vracam na 10ke i 9.5 zice ... da vidimo dal bude bila ta kombinacija bolja :)

#6 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 14:26

Kad je pravilno gitara setupirana 11ce uopce nisu preteske zice za svirati ... dugo sam bio na 11cama ali vrag mi neda mira:) pa se lagano vracam na 10ke i 9.5 zice ... da vidimo dal bude bila ta kombinacija bolja :)

za njegovu gitaru i štim 11ke su overkill, kakav god da je setup...

#7 tabak

tabak
  • Members
  • 494 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 18:02

Zašto bi bile overkill? sve ovisi o ruci svirača i stilu svirke.

Na svim sam skalama uvijek koristio minimalno 12ice i nikakvih problema nisam imao. Regularni štim.

De gustibus..

#8 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 18:54

Meni debele žice nepašu nikako, jebada su za setupirati gitaru, bolna jebada su i za svirati (več sam imao problema sa karpalnim tunelom zbog njih) a nesviđa mi se zapravo i kako zvuče- predrasuda je da deblje žice po defaultu zvuče bolje, malo morgen. Jedino šta strašno dobro drže štim.
Ali naravno sve to ide kako kome- "your mileage may vary..." :)

#9 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 19:07

Ma meni nisu 11ce uopce neka tlaka za svirat ali moram priznat da od kad sam presal na 10ke ipak je malo bolje a na stratu su mi trenutno 9.5 Daddario i to je sasvim OK,dapace odlicno :D

E sad koliko debljina utjece na zvuk u to ne bih ulazio :) moje misljenje je to da je SRV svirao 13ce zato sto je volio deblje zice a ne sta svi laprdaju da zato sto imas deblju zicu imas bolji sound :D

Jebate pa ja uvijek dodjem na tog SRV :D

#10 tabak

tabak
  • Members
  • 494 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 19:12

Mislim da ti se nesviđa kako ti zvučiš na njima :)

Za električnu nisam siguran postoji li osjetna razlika u zvuku pa ću radije spomenuti akustaru. Gdje definitivno postoji. Razlozi su mnogi i dobar dio njih nije primjenjiv na elektriku ali pretpostavljam da od tu kreće teorija o debelim..

meni je za lijevu ruku više manje svejedno, desna ruka je izgubljena na bilo čemu tanjem od 11ice.

a problema sa setupom do sad nisam imao..vjerojatno misliš na onaj jedan setup kad prelaziš na deblje.

U tom slučaju, i ja bi imao problema kad bi probao na gitaru stavit 10kice. 

#11 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 19:52

ja imam 11-50 na Nick les paul Slash goldtopu jer mi je ideja bila da gitara bude u dis štimu kao gunsima, ali evo u zadnje vrijeme ju imam na standardu i mogu reći da ima osjećaj kao da su 10-46 gore, a kada je u disu kao da su 9-ke gore... baš je mekana gitara tako da vjerojatno ne budem nikad stavio manje od 10-46 na tu gitaru... na ostalim manje više imam 9-42, osim na jednoj gdje su mi 10-46 i na nju ubuduće razmišljam stavljati 9-46... inače imam tri pacifice doma i buraz jednu i na svima 9-42 žice, nema bolje na toj gitari, bar za mene i moju ruku :)

#12 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 20:07

Zašto bi bile overkill? sve ovisi o ruci svirača i stilu svirke.

Na svim sam skalama uvijek koristio minimalno 12ice i nikakvih problema nisam imao. Regularni štim.

De gustibus..

da ali mi ovdje pričamo o električnim gitarama, a koliko se sjecam ti sviraš na akustici?!

na akustici je 12ka standard debljina, ali žice se razlikuju i to jako...

#13 tabak

tabak
  • Members
  • 494 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 20:38

pa na električnima i koristim 12ice. Na "335ici" sam jedno vrijeme držao i 13ice. 

#14 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2014 - 21:03

:w00t: :w00t:

moj frend ima 13ke na električnoj, ali on je uštiman u c il tako nešto :biggrin:

#15 enjoyordie

enjoyordie
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2014 - 17:22

Hvala na odgovorima svima.

Meni osobno su ove žice sa ovim setupom na ovoj gitari jako teško svirljive u standardnom štimu. U D štimu su sasvim ok iako i tu osjetim da su tvrđe, ali ništa strašno... samo kaj mi ne paše ovaj štim tako da moram kupit nove žice. :)

#16 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2014 - 18:12

Ajd ovako ljudi .

Stavite 11 set i probajte na miru u tišini na suho svirati i isto tako sa 9-kama. Pa rezonancija, feal, bas.. sve su to benifiti koji ako se dobro kanaliziraju krou bolji gear i naravno mozag samog svirača daju puniji i konkretniji ton ( bez sile EQ-a)

A vezano za težinu sviranja, meni to ne drži vodu. Krenuo sam sa 11-52 i ostajem na njima nakon svih izmišljanja sa debljinama..

Jbg treba ojačati ruku , jagodice.Sad su m 9ke ko qurčeva svila.

#17 bluesmaster

bluesmaster
  • Members
  • 763 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2014 - 18:24

sviraj na čem ti je lakše svirat i ne muči se, ako imaš dobru gitaru, zvuče i 9. i 11. dobro. ako ti je gitara banana neće ti ni 13. pomoć

#18 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2014 - 18:37

zanimljiva tematika, objektivna i neobjektivna, vezana uz amp(popratit malo kad je SRV koristio sajle od žica i na kojem ampu, zašto se do "desilo", probat razumjet tu "filozofiju"(mada je malo ispao tupast), i tako dalje-daj najte srati-razmislit jel bi Hendrix zvućao upraf tak kak je na 11 , Blackmore također-jel isti ton u odnosu na fell-je krac, a to da je "deblji" ton isto krac-eto bolan Billy ima tončinu podeblju-oklen-iz njega iz njegve glave a ne iz 11 -ce

Možemo što hoćemo pa tak i iz 9-tke(iako koristim 9,5-nekak mi duže ostanu u tonalitetu( a da se mijenjanju žice kako bi trebale

#19 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2014 - 19:50

sad ste počeli srat i filozofirat o tonu, a to uopće ovdje nije tema...
tema je optimalna debljina žica za E štim na gitari sa skalom od 648mm...vidimo da za autora topica to nisu 11ke...

#20 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2014 - 20:51

sviraj na čem ti je lakše svirat i ne muči se, ako imaš dobru gitaru, zvuče i 9. i 11. dobro. ako ti je gitara banana neće ti ni 13. pomoć

Pa naravno, Jimmy Page je kroz prva dva albuma svirao na Telcu sa OSMICAMA... a na tonski lošoj gitari ne da debele žice neče pomoči nego če i odmoči

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.