Jump to content

Slika
- - - - -

bendanje

• Please log in to reply
34 odgovor(a) na ovu temu

#1 blackstrat

blackstrat
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 13:03

helou :) Imam mali problemčić.Naime neki dan sam promijenio žice, prešao sa devetki na desetke i skontao sam kada idem bendati g žicu da je treba dosta bendati ,skoro do granice puknuća da dosegne zvuk za jedan cijeli ton.Pokušao sam na mostu dole podići i spustit ,isto sve ostaje.Da li tko zna u čemu bi mogao biti problem?

#2 bluesmaster

bluesmaster
  • Members
  • 763 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 14:01

Pretpostavljam električna. Da nisi stavio žice za akustičnu pa je treća motana?  :w00t:

Ako ne, samo je stvar navike. Sviraj nekoliko dana, bit će lakše. Nisu desetke teške. :thumbup1:

#3 parazyd

parazyd
  • Members
  • 215 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 15:33

koje zice, koja gitara?

#4 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 15:35

helou :) Imam mali problemčić.Naime neki dan sam promijenio žice, prešao sa devetki na desetke i skontao sam kada idem bendati g žicu da je treba dosta bendati ,skoro do granice puknuća da dosegne zvuk za jedan cijeli ton.Pokušao sam na mostu dole podići i spustit ,isto sve ostaje.Da li tko zna u čemu bi mogao biti problem?

Nema problema, samo nisi navikao na tvrđe žice. Daleko je ona od granice puknuća.

#5 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 15:57

kad dođeš do granice , a ton nije complete, tada desnom rukom uhvatiš za headstock i povučeš ga dok ne čuješ krckanje. Tu bih ja stao.
Sa bendanjem jelte..

#6 parazyd

parazyd
  • Members
  • 215 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:01

kad dođeš do granice , a ton nije complete, tada desnom rukom uhvatiš za headstock i povučeš ga dok ne čuješ krckanje. Tu bih ja stao.
Sa bendanjem jelte..

ja to ponekad radim na stratu. lijevom rukom guram vrat napred a desnom pridrzavam tijelo strata kod vrata (na strani koja mi je blize glavi)

#7 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:11

ja to ponekad radim na stratu. lijevom rukom guram vrat napred a desnom pridrzavam tijelo strata kod vrata (na strani koja mi je blize glavi)

Zašto... ? :huh:

#8 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:14

:biggrin:  đizss  Sljedž imaš to na dvd-u 

#9 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:19

Jer je tremolo previse mainstream

#10 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17627 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:30

LOL pervert.

evo tu prika nateže hestok

#11 blackstrat

blackstrat
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:35

Gitara je električna,stratocaster a žice su daddario 10, uglavnom za električnu su.uvijek fali mrvicu do željenog tona,no vjerovatno je stvar navike jer su devetke meke ko bebina guza :) a ove su malo jace

#12 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:39

Tremolo ti se mice, los ti je setap, federe zategnuti, problem rijesiti

#13 blackstrat

blackstrat
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:44

Aj probat ću ;)

#14 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:44

YODA ti si stvaran!

:biggrin:  :001_wub:

#15 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 16:59

LOL pervert.

evo tu prika nateže hestok

Čuj Tonči je za mene bog ajmo tako reći new/new wave u rvata nakon depresije 90 ih raspadom nama velikih bandova.. mislim on nije samo bio instrumentalista.. po meni on je bio fundament Žena Dijete albuma. A tko ima nešto protiv tog albuma ja mu pljunem u usta i izazivam na dvoboj na nekoj zamagljenoj ravnici.

#16 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17627 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 17:12

Čuj Tonči je za mene bog ajmo tako reći new/new wave u rvata nakon depresije 90 ih raspadom nama velikih bandova.. mislim on nije samo bio instrumentalista.. po meni on je bio fundament Žena Dijete albuma. A tko ima nešto protiv tog albuma ja mu pljunem u usta i izazivam na dvoboj na nekoj zamagljenoj ravnici.

Tonči osim šta super svira gitaru rastura klavir, odličan !

no zapravo jedan drugi gitarist je izmislio sve na 'žena dijete' albumu i odsvirao a taj se zove Nikola Radman- legenda St alternative.

tonči samo pokušava vjerno dočarati šta je radman odsvirao.

sorry šta ti rušim snove al nikola is the jebeni igrač. utipkaj u google Rumpelstinski band st

#17 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 18:43

no zapravo jedan drugi gitarist je izmislio sve na 'žena dijete' albumu i odsvirao a taj se zove Nikola Radman- legenda St alternative.
sorry šta ti rušim snove al nikola is the jebeni igrač. utipkaj u google Rumpelstinski band st

Ma daj :biggrin: Nemojmo zaboraviti i da je Radman neko vrijeme bio i u Pips Chips & Videoclips. Radmana kad sam zadnji put vidio bio je "prehlađen" kao i uvijek jel :biggrin: mislio sam da če mi se srušiti po pedalboardu ali koju mađiju ima kad uzme gitaru u ruke... uuuuuuuf... Nije mu bitan nedostatak ravnoteže i motorike...Strava ! :001_wub:
Nije ni Radić za baciti, dapače, ona je dugo svirao u Otprilike Ovako i poslje sa Deanom Dvornikom a nakon toga sa Urbanom. Radman i Tonči oni su zapravo kao gitaristički sijamski blizanci skupa su i počeli i stilski su veoma slični. Samo da ih ne jebe ta prehlada več dvadeset i kusur godina.... :(

#18 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 18:49

Aj probat ću ;)

Samo nemoj probati dive bomb sa ovim natezanjem headstocka :D

#19 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2014 - 21:07

Ja samo gledam površno iz svoje perspektive  po viđenom na jednom koncertu i albumu naravno..nisam nikada ulazio u dubinu tadašnje scene..
svakako po meni album izvan okvira hr cene.

#20 parazyd

parazyd
  • Members
  • 215 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2014 - 09:29

radman je bio prije mjesec, mjesec ipo na bracu svirat. coece, koji bog.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.