Jump to content

Slika
- - - - -

GK

• Please log in to reply
25 odgovor(a) na ovu temu

#1 MoralVertical

MoralVertical
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 15 Lipanj 2014 - 16:36

Pozdrav ekipa! Ovako, Skupio sam nešto novaca i imam u planu kupit Gallien Krugerovu glavu (Ili 1001RB ili Goldline) i brine me jedna stvar... Skužio sam da su gotovo sve GKove glave na 4ohma, a skoro svi boxovi 8ohma. Dakle, brine me to spajanje glave na box od 8ohma, ima tko možda iskustva s tim i neko jako dobro objašnjenje?

#2 Johnny Bass

Johnny Bass

Funk u prstima, blues u duši

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 15 Lipanj 2014 - 18:11

Glavu možeš bez beda spojit na 8 ohma, samo ti tada daje manju snagu, tako je kod svih bass pojačala

#3 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 15 Lipanj 2014 - 19:17

Tako je. A ako spojiš dva boxa od 8 ohma, njihova ukupna impedancija je 4 ohma i tada će ti to pojačalo dati maksimalnu snagu. 

#4 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 16 Lipanj 2014 - 01:15

U ovom slučaju nemaš brige, ali nije tako kod svih bass pojačala, kod lampaša treba striktno pazit na impedanciju

#5 MoralVertical

MoralVertical
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 16 Lipanj 2014 - 20:12

Tenks ekipa, puno ste pomogli :D

#6 MoralVertical

MoralVertical
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 16 Lipanj 2014 - 20:28

Dakle, Goldline 500 i Ashodown abm 410h bi se trebali slagati?

#7 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 16 Lipanj 2014 - 20:41

Long story short,kod tranzistostih pojacala gledas da ti je recimo glava uvijek manje omaze ili iste nego box.

Nikad veće. (dakle glava 4ohm - box 8 moze, 4/12 moze,4/4 moze...8/4 ne preporuca se)

Kod lampaskih trazis da su ti impedancije iste.

#8 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 16 Lipanj 2014 - 20:45

Dakle, Goldline 500 i Ashodown abm 410h bi se trebali slagati?

gold line je smijesno pojacalo u usporedbi sa RB serijom

#9 Johnny Bass

Johnny Bass

Funk u prstima, blues u duši

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 16 Lipanj 2014 - 22:11

Definitivno, rb seriju

#10 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7039 posts

Vrijeme objave: 17 Lipanj 2014 - 12:01

Tak je.

I najmanji 400RB kopa ko veliki.  :thumbup1:

#11 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 17 Travanj 2015 - 08:11

Pozdrav ekipa!

Imam GK MB Fusion 500 glavu i dva Neo boxa 115 i 210.

Glava ima dva kanala sa odvojenim potovima za gain i volume i dijeli EQ. Na prvom kanalu ne rade lampe u pretpojačalu, u drugom rade.

Ja sam 99% vremena koristio drugi kanal jer mi puno više taj zvuk odgovara.

Prije nekih mjesec dana su mi se počeli javljati problemi s gain potom drugog kanala. Ali najnormalnije krčanje pri okretanju. Prije dva tjedna i krčanje zvučnika na određenjoj poziciji (između 10 i 11 sati - pozicija koju najviše koristim). A onda na zadnjem nastupu krčanje (daju zvuk ko da je zvučniku membrana probijena) zvučnika čim upalim drugi kanal, na prvom rade čisto.

Ako je netko imao slično iskustvo molio bi pomoć.

Otvarao sam glavu, unutra sve izgleda besprijekorno, ali sve je tako nabijeno da se ne može puno niti vidjeti. Potovi su iznutra jako maleni i zatvoreni.

Zanima me jel problem u lampama, potovima ili nečem trećem. I tko zna popravljati digitalna bas pojačala s lampama u pretpojačalu. Većina majstora koje znam rade sa lampašima, eventualno promijene neki dio u tranzistorcima.

#12 Srza

Srza
  • Members
  • 604 posts

Vrijeme objave: 17 Travanj 2015 - 23:38

Pokusaj sa lampama. Ako nemas gdje posudit, zaleti se do Makarske. Imam 3 komada 12ax7, pa mozemo isprobat.

#13 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 22 Travanj 2015 - 08:09

Nemam lampe. A Makarska mi nije baš usput, mada nije ni daleko.

Šta je najgore, Tonći mi je nudio da uzmem rezervne lampe koje je on kupio i nije stiga ubacit. Ali mi je reka da ove lampe mogu 10 godina i da je komplicirano mijenjat jer je uzak prostor u pojačalu (i stvarno je), pa ih nisam uzeo.

Moguće da su lampe oštećene u transportu jer je pojačalo proputovalo desetke tisuća kilometara zadnje dvi godine. A imalo je i dosta sati rada.

Hvala na ponudi svakako. Ako mi se bude dalo do Makarske, čut ćemo se, imam tvoj broj

#14 Danger

Danger
  • Members
  • 67 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2016 - 14:56

Evo da se i ja malo uključim u GK temu. Nisam baš neki stručnjak za ova pojačala ali opet donekle sam i upoznat osobito sa RB serijom i mogu reći da su to zaista jako dobra i kvalitetno napravljena pojačala. Moj kolega svira na RB 700 i to Vam ljudi moji sa Fender deluxom radi savršeno. On to pojačalo ima već jako dugo i nikada nikakav problem, tako što se tiče Fusiona nije zabrinjavajuće jer vjerojatno se da olako srediti...

#15 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 14 Rujan 2016 - 08:39

Evo da se vratim i da javim da je nakon duge i prevrtljive bolesti moj MB Fusion izdahnuo :(
Par postova ima objašnjenje o problemima i od tada je uglavnom radio kako treba do prije dva tjedna, tu i tamo bi malo zakrčio.

Na kraju je ispalo da je izlazno pojačalo riknulo, popravak minimalno 1000kn (samo dio, bez ruku), tako da ako ne nađem nekoga da zaobiđe službeni servis, a posebno slanje u Englesku (tu bi popravak doša više nego nova glava), ode na otpad. Ili u muzej M.O.R.T.-a.

Evo sad i pitanje da ne bude samo žalovanje.

Sad mi naravno triba nova glava, love imam, taman toliko da je nemam dovoljno, a imam dva smjera kojima bi išao.

Ili bi uzeo sad neku glavu da imam par mjeseci dok ne skupim lovu za nešto bolje (tipa sad uzeti nešto od 200 eura) pa da mi to kasnije bude za backup, a onda uzeti nešto jače i bolje kasnije (cca 600-700 eura).

Ili sada odmah uzeti nešto između, za 400 eura.

Znači za primarno pojačalo dolazi u obzir glava na 4-8 ohma, da je barem 200W na 8 ohma.

I da nije digitala, ne želim opet isto iskustvo, osim ako ne garantirate da je neslomljivo.

Može i ponude ako imate nešto

#16 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 14 Rujan 2016 - 09:47

I ja sam razmišljao o nekom backup pojačalu (imam lampaša), i mislim da je kolega Virtuoso imao jedno vintiđ pojačalo, savršeno za backup. Ali sam odustao jer smo uzeli solidan razglas, pa mogu preko preampa se šteknut u razglas za ljutu potribu.

Pa eto cimni virtuosoa za tu ljutu potribu ako još ima to pojačalo.

Pa kad skupiš novce uzmeš nešto kvalitetnije jer tebi s obzirom koliko svirate i triba ozbiljno pojačalo, a ova prilazna rješenja od 400€ zaobiđi.

#17 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 14 Rujan 2016 - 11:28

Da, to mi je neki plan, Vidio sam u oglasniku da ima Peavey tour 450 za 1800kn, mislim da je to odlično backup pojačalo.

A onda kad skupim lovu uzet neku mrcinu

#18 varichello

varichello
  • Members
  • 3637 posts

Vrijeme objave: 14 Rujan 2016 - 11:46

Ovi virtuosov je bija neki old school tranzistorac, ubija malu djecu. Nije ima puno potova, a puca od snage, milina.

Tour 450 će te satrat sa onim pustin botunićima, slajderima, pičkematerine...ili je oni u Fruste doli u prostoriji toliko razjeban da je to čudo jedno...ako možeš odi doli ga probat...da se ne zaletiš...možda tebi sjedne.

#19 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 14 Rujan 2016 - 19:37

Ima i ovih abm glava ka šta je moja za cca 2500, ako ti paše naravno, tenk...

#20 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2016 - 05:09

Dao bih Maršala MB 4210 za 2200 kn, jbga ja ne sviram puno a mrcina mi je teška za povremene svirke, a ne treba mu razglas, jak je i bez dodatnog boksa. Ako ti se ne svidi kojim slučajem, možeš mi se javit da ga otkupim, ipak mi je drago pojačalo .

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.