Jump to content

Slika
- - - - -

Koja akusticna od ovih ?

• Please log in to reply
15 odgovor(a) na ovu temu

#1 Kalmageddon

Kalmageddon
  • Members
  • 59 posts

Vrijeme objave: 06 Svibanj 2014 - 21:48

Koja mislite da bi bila najbolja po kvaliteti materijala itd..Naravno da moram probati sve, ali zelim cuti vasa misljena/iskustva..

http://www.audiopro....r=0&idPro=14095

http://www.audiopro....er=0&idPro=4703

http://www.audiopro....r=0&idPro=13915

http://www.audiopro....r=0&idPro=14573

#2 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 06 Svibanj 2014 - 22:13

http://glazbeni-ogla...m/oglasi/601488

best buy ako je uredna..

#3 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2014 - 07:32

Od te četiri koje si naveo, Seagull je zvučno i izradom superiorna. Moguće jedino da ti koja od preostale tri bolje legne u ruci i bude lakša za svirat. Zato moraš probat. Washburni zgodno izgledaju, al zvuče malo zaštopano. Norman se nađe ok, ali ipak u malo višem cjenovnom rangu.

A za ovog Ibaneza dolje, ne znam kako si došao do toga da je best buy Gizo.

#4 Seagull

Seagull
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2014 - 07:42

Seagull ili Norman.

Uzimajući u obzir 4-5 stvari na koje treba pripaziti kad se kupuje kvalitetna akustična gitara,već par godina bez prave konkurencije na svijetu kad kupujete gitaru od 400-500 dolara.

#5 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2014 - 08:03

Ma mislio sam best buy u klasi za sebe po oglasnicima,ne računajući audio pro ponudu.

#6 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7029 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2014 - 08:37

Nije taj Ibanez loš, ali je na žalost dosta plitak kao i večina Ibaneza.

Super na pojačalo, super za po tiho sviruckat u kasne sate, ali ko i večina Yamahi nije mi pojam za dobru akustičnu.

Od navedenim ja bi Seagull, alisa washburnima baš nemam nekog iskustva pa bolje da se ne zalečem.

#7 Gibocaster

Gibocaster
  • Members
  • 625 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2014 - 15:24

Kad bih morao birati između ponuđenih uzeo bih natur Seagull. Zbog cedrove glasnjače, koja daje zaobljen, topao zvuk.

#8 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7029 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2014 - 19:38

Kad bih morao birati između ponuđenih uzeo bih natur Seagull. Zbog cedrove glasnjače, koja daje zaobljen, topao zvuk.

Vidiš, ja sam samo opčenito gledao kavlitetu u rangu.

Ali ja ju recimo baš radi cedra nebi uzeo.

Sve štima, topliji ton je, ali problem je da rijetko ko mjenja žice na vrijeme, a ti sa cedrom zvuk nastrada duplo više nego sa smrekom. Šteta

Znači može cedar, ali nemoj zapustit žice. (što ne znači da ih na smreki možeš zapustit)

#9 Seagull

Seagull
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 08 Svibanj 2014 - 06:52

Slažem se sa Chombeom oko savjeta za žice,

Međutim, kod Seagulla, Normana,Simon &Patricka  je interesantno da  cedar kod tih gitara zazvuči  sa više trebla nego kod smreke,a trebalo bi biti obrnuto.

Seagull  S6 original cedar ima jedinstveni zvuk,a Norman B20 sa smrekom više naginje klasičnom dreadnought,mračnijem Martin soundu.

Norman B18 je cedar,a opet zvuči drukčije od Seagulla i opet bliže klasičnom zvuku.Seagull S6 coastline spruce je opet nešto treće...

Tko je probao svirati,ili ima neke od ovih gitara,znat će o čemu govorim.

Moj je savjet ipak probati.

#10 Kalmageddon

Kalmageddon
  • Members
  • 59 posts

Vrijeme objave: 11 Svibanj 2014 - 15:35

Do sada jedina akusticna na kojoj sam svirao je bila Fender CD-60..Sve ostalo imam ili elektircne, ili el.akusticne yamahe i oscar schmidt tankog tijela koji bez pojacala nikako ne zvuce...Ipak cu morati ici redom po shopovima isprobavati :)  Hvala svima na odgovorima..Koliko sam skuzio, birati između Seagulla, Normana i Simon & Patricka...To su pretpostavljam sva tri brenda "made in Canada"??

#11 Gibocaster

Gibocaster
  • Members
  • 625 posts

Vrijeme objave: 12 Svibanj 2014 - 15:54

Da, vodi ih ista firma - Godin.

#12 Kalmageddon

Kalmageddon
  • Members
  • 59 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2014 - 23:02

Nesto bas sad gledam ovu gitaru, nije preskupa, a materijal je "all solid".. Valja li sta takva kombinacija drveta na akusticnoj gitari(smreka i mahagonij,sve solid)...tnx

#13 Tutankhamon

Tutankhamon
  • Members
  • 16 posts

Vrijeme objave: 10 Ožujak 2016 - 13:54

Pozdrav svima,

namjeravam kupiti elektroakustičnu Yamaha NCX 900 FM. U specifikacijama piše solid top, a back i sides flamed maple (ne piše solid). Zbunjen poslah upit na Yamaha web tipu koji je zadužen za gitare. Odgovor je niže (copy paste)

Dear Nenad,

Thank you for your recent inquiry.

After pulling up the model and taking a look into some of the specs on it. I am showing that the model has a book matched back  of flamed maple. There for the sides are solid flamed maple on the model as well. I have included a link to Yamaha's listing for you below.

Please feel free to contact me directly at 1-800-449-9128 ext 3025 if you have any other questions or concerns, or if you are not completely satisfied with your buying experience. Thank you for choosing Musician's Friend and have a great day!

If you haven’t already signed up for the Backstage Pass Loyalty Program, learn more by clicking the link below.  Earn 8% back in rewards points, get VIP Phone Support, and much more!
http://www.musicians...m/backstagepass

William

Kako nisam s engleskim mešto familijaran molio bih nekoga tko se razumije u Yamahe da mi razjasni jesu li stranice i dno od punog drveta ili nisu? Cijena gitare s nekim popustom za gotovinu je nekih 6830kuna što mi izgleda preskupo za gitaru koja nije čitava od punog drva.

Molim pomoć i hvala unaprijed

Neno

#14 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 10 Ožujak 2016 - 14:23

lik kaže da je puno drvo (flamed maple ilitiga rebrasti javor)...

#15 Mr.Brownstone

Mr.Brownstone
  • Members
  • 245 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2016 - 20:12

Washburn ne bih preporučio za te pare. Ja imam deluxe verziju D10, tzv D10SCDL i ok je gitara, ali nije to to....doduše ja tragam za Martin tonom. Imao sam dosta svirki s njom, ok je, ali ništa posebno no izgleda lijepo. Seagull sam davno probao, koliko se sjećam, nije me se nešto posebno dojmila, a bila je oko 4000kn. Za ostale ne znam. Ja bih si jednog dana nadam se uzeo nekog OOO Martin-a i to je to...čak sam probao jednog u TMS-u prije i to najjeftinijeg Martina i ti taj triple O model, cijena je bila između 5-6000kn, ali to je bilo to...svaki ton savršen :)

#16 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2016 - 01:18

Washburn ne bih preporučio za te pare. Ja imam deluxe verziju D10, tzv D10SCDL i ok je gitara, ali nije to to....doduše ja tragam za Martin tonom. Imao sam dosta svirki s njom, ok je, ali ništa posebno no izgleda lijepo. Seagull sam davno probao, koliko se sjećam, nije me se nešto posebno dojmila, a bila je oko 4000kn. Za ostale ne znam. Ja bih si jednog dana nadam se uzeo nekog OOO Martin-a i to je to...čak sam probao jednog u TMS-u prije i to najjeftinijeg Martina i ti taj triple O model, cijena je bila između 5-6000kn, ali to je bilo to...svaki ton savršen :)

Također, fali " puncha" kod seagulla, i po meni jako tihe gitare, ali opet savršeno izrađene, bez zamijerki.. po meni vrlo dobre za PA kroz eq, ili podebljat mig mic seymourom..

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.