Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Početak....

• Please log in to reply
90 odgovor(a) na ovu temu

#1 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 19:57

*

#2 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 20:49

Ufff... Počeo, počeo... mmmmm... čini mi se 1991 ako se ne varam. Bez interneta, bez učitelja osim prijatelja koji mi je objasnio naj naj osnovnije (akordi, ritam u desnoj ruci, Azra, Daleka Obala, Atomsko...) Za skidati pjesme antitalenat bio sam tada i danas, ne bogzna kakav sluhista i tada i danas ali sve to nadoknadio talentom kojeg oduvjek imam za tehniku i voljom za radom i uvjek sam imao mogučnost da na sebi čujem i najmanju greškicu i radim na tome, nikad ne preskačem i prelazim preko toga. Kontrola do maksimuma. U to vrijeme uvjek sam bio jedan od onih koji se kurče tehnikom samo kurčenja radi a nije ni to loše, kad te prođe pubertetsko hormonska faza ostane tehnika i kontrola. :biggrin:

#3 DUD

DUD
  • Members
  • 1174 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 20:52

heh manje više sve slično, samo meni je deda pokazao G C D pa je imalo nekog smisla, naravno dur. onda u petom razredu OŠ sam upisao glazbenu pa je bilo lakše :biggrin:

#4 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 21:00

Kod mene nema neke posebne priče ali me od 86' do 90' gadno driblo moj profesor, danas nažalost pokojni, Stjepan Perčević koji mi nikad nije pokazao ni jedan obični akord nego me tjerao da sam otkrivam. Najljepša mu hvala na tome jel me naučio razmišljati kako rješavati glazbeni problem. Ukratko, naučio me razmišljati a ne da budem daktilograf kao prevelik broj današnjih "gitarista tablaturaša".

Možda bi bilo zanimjlivo spomenuti da ga nisam baš nikada čuo kako svira niti sam mu ikada vidio gitaru u rukama a naučio me je sve.

Kad si malo razmislim, baš mi je drago što u to vrijeme nije bilo interneta, pa čak ni DVD škola (kod nas) jel bi vjerovatno i ja krenuo linijom manjeg otpora.

#5 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 21:26

Odlična tema! Samo ja, tvoja priča mi je pomalo horor , ali eto...

Daklem, prvu gitaru dobijo 1967., i imam također dugu horor priču. Ako se tema razvije, jednog dosadnog dana ću je napisat.

Ukratko, kad sam htio svirati nije mi imao tko pokazati, a sad kad imam sve uvjete nemam volje. U međuvremenu sam ovladao nekom teorijom.

#6 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 21:28

*

#7 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 21:30

*

#8 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 21:46

Ja osobno mogu napisati dobru pripovjetku, a mislim da može i bar polovica ekipe.

Usudit ću se komentirati Strata. Prof. koji mi nije nikad ništa pokazao već me tjera da sam pronalazim je blefer. Tjerati me da vježbam to da, ali ovako. Ja bi takvog lika napustio odma. Očito smo različiti.

Zar ti nebi bilo bolje da ti je čoek reko sviraj to tako  i tako zbog toga i toga!!???

#9 samo-ja

samo-ja
  • Members
  • 618 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 21:54

*

#10 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 22:01

Ja osobno mogu napisati dobru pripovjetku, a mislim da može i bar polovica ekipe.
Usudit ću se komentirati Strata. Prof. koji mi nije nikad ništa pokazao već me tjera da sam pronalazim je blefer. Tjerati me da vježbam to da, ali ovako. Ja bi takvog lika napustio odma. Očito smo različiti.
Zar ti nebi bilo bolje da ti je čoek reko sviraj to tako i tako zbog toga i toga!!???

Nebi. I ja sam tako naučio. Definicija inteligencije je snalaženje u nepoznatom i ako je nemaš onda džabe ti je na bilo koji način. A ovaj način koji je Strat04 imao imao sam i ja samo šta sam ja sam sebe motivirao na način na koji je njegov profesor motivirao njega. Naravno da neku osnovnu teroji moraš dobiti od nekog autoriteta ali nevjerovatno je koliko dobro naučiš kad sam otkrivaš kako se osnovna teorija razvija u višu, kako se stvari preklapaju i ponavljaju.

#11 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 22:07

HP-LP, misliš high pass i low pass filtere? :biggrin:

#12 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 22:16

Sledge, ponekad ti netko treba da zakotrlja lavinu. Ja sam od 67.-68. imao zastoj i priličnu crnu rupu do 72., a onda sam sam skinuo uvod od Voodoo chile. Ni dandanas se nisam maknuo od uvoda, jer mi je to uvijek bilo najnapetije, sknut neku caku. I sad  ne znam ni jednu pjesmu od početka do kraja. Thats my way.

S druge strane 999% gitarista skine tri akorda skuži da može tako svirati  sve, i ajmo barit pičke. Neki nauče jedan akord i odma naprave band (isto se bare pičke!), a još sloviš kao umjetnik, pa imaš što reći i cijeli svemir je čekao da ti sviraš taj akord u svojim pjesmama. A oni koji žele svirati bebe kinga, hendrixa ili petra grina su zaostale šupčine, dok je veliki iskorak za čoečanstvo osnivanje banda od likova koji zajedno ne znaju dva akorda, tri tona i ni jedan ritam. 

#13 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17627 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 22:25

s druge strane neki imaju brzo uho i skinu sve djelove pjesme pa sviraju na stejđu umjesto da pričaju stalno u publici :biggrin:

#14 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 22:38

Jeje mladiću, samo što više mogu izdržati pod morem nego vježbati gitaru. A sramotiti se sa faljivanjem i krutom svirkom neću sad, kad nisam dosad.

Ali nikad nije kasno za taj stejđ kad moraš izać na stejđ :biggrin: I faljivati, kae ima veze...

EDIT A gdje je tebi nestala ona intsrumentalna temica koje je vukla na Indiju? Ili sam nešto propustio u novom repertoaru.

#15 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17627 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 22:45

A gdje je tebi nestala ona intsrumentalna temica koje je vukla na Indiju? Ili sam nešto propustio u novom repertoaru.

misliš ova?

https://www.youtube.com/watch?v=YBykR5Qu0-k

sviramo je na dužim setovima.

#16 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 22:52

Sutra ti odgovorim nemam doma flat rate, samo u kahfiću. :wink:

A baš bi volijo da se ova tema razvije. Čoek kad uđe u neke godine sve se više vraća u prošlost. :blush:  :crying:  :biggrin:

#17 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17627 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 23:04

Sutra ti odgovorim nemam doma flat rate, samo u kahfiću. :wink:

A baš bi volijo da se ova tema razvije. Čoek kad uđe u neke godine sve se više vraća u prošlost. :blush:  :crying:  :biggrin:

ja sam uvik na početku, stalno  izmišljam kako svirat šta gluplje a da zvuči dobro :w00t:

nema do punka !

#18 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 23:08

Lažeš, ali ti je dobra navlakuša :biggrin:  :thumbup1:

#19 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17627 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 23:17

Lažeš, ali ti je dobra navlakuša :biggrin:  :thumbup1:

Nikad!

interview_magazine_1dvcreuqf.jpg

#20 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2014 - 23:22

...samo da se dotaknem teme. Meni je nedavno kolega sa foruma prodao foru sa nekim ljestvicama... I sad znam zakaj Hendrix svira neke stvari tam di ih svira. I Hank Marvin mi je malo jasniji...

Mislim da se još nije rodio svirac koji je sve naučil.

Uvjek ima stvari koje ne znaš. I daju se naučit. U današnje je doba puno lakše jer postoji internet, jubito i ostali bakrači...

Jebate, di bi ja danas bio sa sviračkim umječem da je to postojalo prije dvadeset i više godina? Pa da si piknem konzumkastera umjesto gudvina ili muzičke naklade i da sviram...

Meni je frend na arku trgovačkog papira nacrtal akorde... Pital jel znam Balkan od Azre? Rekel to ti je Gdur, amol, Cdur, emol, pa deri.... Tak je počelo, na krampu iz muzičke naklade.... Gitara se štimala na onaj tu-tu iz telefonske slušalice u A duru...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.