Jump to content

Slika
- - - - -

Zadarski masakr ubodnom pilom

• Please log in to reply
164 odgovor(a) na ovu temu

#161 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1391 posts

Vrijeme objave: Danas, 11:33

(slabo) Razmišljam malo (puno) unaprijed, pa se nadam da će pokoja dobra duša udijeliti kakav koristan savjet - šteta da ovakva remek djela horror sage ne dobiju adekvatno zastrašujuć rasplet! Nastavljamo junački u A JE TO stilu!

Čin prvi - sređivanje tijela telecastera

Konkretno interesira me zapunjavanje pora i lakiranje. Prvo, ima li gdje kod nas kupiti grain filler, odnosno koji je hrvatski naziv za takvo što, ne uspijeh guglajući odgonetnuti taj misterij? Doduše, uspio sam iskopati termin "punilo pora", ali nije mi puno pomoglo u potrazi za ičim konkretnim, odnosno ono što sam uspio naći odnosi se na razne kitove i nije za upotrebu na drvetu. Drugo, mislim tijelo lakirati sprejevima. Prije nego me pokušate odgovoriti od toga, moram napomenuti da trenutno za išta više od toga jednostavno nemam uvjete. U planu mi je koristit Duplicolor Rallye seriju akrilnih lakova za koje su neki od forumaša već rekli da su imali pozitivna iskustva. Konkretno ovo tijelo vjerojatno ide u solid sjajnu crnu i tu je više manje sve jasno - grain filler -> primer -> crna -> bezbojni. Međutim, recimo da hoću da mi tijelo bude natural? Da li je moguć sljedeći scenarij -> shellac kao grain filler (sa brušenjem između svake ruke) i čisto da mu da onako žućkastiju boju pa samo bezbojnim lakom preko, odnosno može li bez primera (jer ovaj koji ću koristiti za solid boju nije transparentan) tj. hoće li shellac u dovoljnoj mjeri zapuniti pore da ne moram nanositi pedeset slojeva bezbojnog? Ajmo sad još malo kompliciranije - recimo da hoću koristiti i bajc da izbaci godove! Bajc prije ili nakon grain fillera odnosno shellaca? Isto vrijedi i za sljedeči čin, a to je sređivanje vrata, odnosno lakiranje vrata od javora.

Čin drugi - sređivanje vrata

Igrom slučaja u posjedu sam nekog kung fu wing chun jackie chan kineskog za kojeg šteta da propadne! Doduše malo je pretjerao s rižom pa je nezavidnih proporcija - 24mm na nutu a dalje da i ne pričam :) Mislim ga staviti na rigoroznu dijetu i plan mršavljenja na nekih 21mm, pa se nameće pitanje - kako? Klasično brusnim papirom grublje granulacije prema finijoj ili makljom, strugačima, turpijama, .... , pa završiti brusnim papirom? Ipak je to 2-3mm za skinuti, nešto si razmišljam da bi samo brusnim papirom to trajalo cijelu vječnost, ako ne i dvije! Molim vodstvo duhovnih gurua i onih koji se tako osjećaju, svaka ideja je dobrodošla!

Povadio sam mu i pragove jer su bili loše postavljeni, ali taj most ćemo prijeći kad nas dovedu žedne do rijeke koja pod njim teče  :confused1:

#162 sira

sira
  • Members
  • 4672 posts

Vrijeme objave: Danas, 13:57

mislim da samo rezanje roga dolazi u obzir na telcu, to je jedini način da gitara izađe na nekom albumu :D

14956368_1358858517467244_90432232437296

#163 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1391 posts

Vrijeme objave: Danas, 14:16

:001_wub:  :001_wub:

Imam i rezanje rogova u planu, ali to je tek za neki budući projekt, ne usudim se još ništa otkrivati a bome ni započinjati prije nego ovo završim  :scared:

Kad smo već kod teleflastera, ali u malo ozbiljnijem tonu (koliko god ozbiljna rasprava o teleflasteru može bit) - na koji način si ga bacio u natural? Btw ne sjećam se jesam li i vrat pošmirglao do drveta, ako jesam može i za njega upute :)

#164 sira

sira
  • Members
  • 4672 posts

Vrijeme objave: Danas, 18:45

vrat je bio natural :D :D

Al ovo je drugi vrat, isti, al imao je bolje pragove

A natural je vrlo lako pao, samo tri spreja akrila bezbojnog sjajnog, doduše, zato je od izad vrlo tanak sloj, i nije ovako lijep kao od naprijed

Mati je postala to omiljena gitara, sad stalno na njoj svira, ne mogu je dobit nazad :D :D

#165 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1391 posts

Vrijeme objave: Danas, 20:39

Tri spreja?? :scared: Zakon! :D
Koliko je to ruku??

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.