Jump to content

Slika
- - - - -

Zadarski masakr ubodnom pilom

• Please log in to reply
197 odgovor(a) na ovu temu

#181 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1492 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2017 - 11:01

tenks za info...

#182 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9897 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2017 - 11:07

Daj link ?! 

#183 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2017 - 14:23

.

#184 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2017 - 15:01

Ispričavam se, krivi link. Moja je konkretno ova: http://m.ebay.com/it...f08eb%7Ciid%3A9

#185 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 13:54

Prdnula glodalica  :bored:  U zadnjih nekoliko navrata ne bi se palila na svaki pritisak gumba (odnosno prekidača, odnosno tastera), a jučer je napokon došao i taj dan kad nije htjela upaliti niti nakon dvadeset pokušaja - ništa čudno uzevši u obzir da je čitava glodalica bila puna fine prašine kad sam je otvorio... Prašine je bilo čak i na navojima APSOLUTNO SVIH šarafa, izvan svake pameti, kako je uopće tamo uspjela završit??  :crying:   Gdje da tražim kvar, molim savjet - prekidač, četkice, kabel od napajanja? Odnosno postoji li neki način da utvrdim gdje je kvar, a da se ne igram metode pokušaja i pogrešaka?

#186 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9897 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 20:54

Obično prekida kabel na ulazu od uredjaja, a može biti da su se četkice istrošile od previše vrtnje . :biggrin:

#187 sira

sira
  • Members
  • 4719 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2017 - 21:28

A može bit i kondenzator koji daje fazni pomak da bi se zavrtila, ali isto prvo vidi četkice

ja bi krenio od kabela, pa prekidača, pa četkica, pa onda kondenzator, a onda bi tek isprobavao je li pregorio koji namot

Kako se ponaša, jel ima onaj lagani trzaj ili uopće nema nikakvih znakova života?

#188 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 05:28

Ma kakvi, nikakav trzaj... Kondenzator bih valjda mogao provjeriti multimetrom, prekidač isto lako budući da kontakti nisu lemljeni nego se stegnu šarafima. Na koji način da istestiram kabel, možda onom malom kacavidom (šrafciger za one koji ne poznaju termin) sa tinjalicom kojom provjeravam osigurače kad mi izbace? Možda zvuči smiješno ali zbilja se ne kužim i ne želim baš da me ubije struja zbog kineskog alata :)

EDIT: Nema veze, našao sam! Za sve koje zanima evo i link:

https://www.youtube....h?v=aIXf3v5hGk4

Javim rezultate čim uhvatim vremena da se pozabavim time!

#189 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 16:58

It lives! Ipak je bilo do prekidača! Na jednom od kontakata nije bilo kontakta :D Primjenio sam metodu iz gornjeg videa, zatim sam malo guglao i ispada da prekidač zna rikavati i na boschovim glodalicama a kamoli na ovim chung fung igračkama. Prekidač se također ispunio prašinom te iako sam ga prethodno dobro ispuhao očito je ostalo još prašine unutra na kontaktima (ne mogu ga otvoriti i temeljito očistiti jer je začahuren u plastici koju bih morao rezati) pa sam najmanjom kacavidom koju imam postrugao kontakte do kojih sam mogao doći. Sranje, očito je da će se ovo dešavati i u budućnosti, vjerojatno ću postojeći prekidač zamijeniti on-off sklopkom i zalemiti kontakte, ne vidim drugog načina. Hvala svima na pomoći! :thumbup:

#190 sira

sira
  • Members
  • 4719 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 20:09

ma glavno da glođe :D

#191 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2017 - 21:19

Glođe sve, a živce najviše. Samo nek je veselo :)

#192 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9897 posts

Vrijeme objave: 24 Svibanj 2017 - 19:11

Ja uzeo maklju, nije da mi treba, za penziju !

#193 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1492 posts

Vrijeme objave: 24 Svibanj 2017 - 20:38

Ja budem isto, meni će uskoro trebat, valjda bude izdržala do pemzije i lespola...
Btw, ja ubo glodalicu iz Lidla. Jebenica kako radi...

#194 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 24 Svibanj 2017 - 22:04

Da, bila je sad na akciji prije dva-tri tjedna ako se ne varam. Da sam znao da će me ova moja zaj...vati uzeo bih je odmah, sad moram čekati neki sljedeći super četvrtak kad opet bude u ponudi  :biggrin:

#195 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1492 posts

Vrijeme objave: 27 Svibanj 2017 - 08:16

Da, bila je sad na akciji prije dva-tri tjedna ako se ne varam. Da sam znao da će me ova moja zaj...vati uzeo bih je odmah, sad moram čekati neki sljedeći super četvrtak kad opet bude u ponudi :biggrin:

...ako budes to čekao, načekati ćeš se. Ja sam glodalicu prvo vidio u Slovenskom katalogu Lidla al nisam imao love za nju. Pa sam čekao da dođe k nama. Više od godine i pol, a u slovenaca je bila samo jednom. Tako da nisam propustio priliku...

#196 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 27 Svibanj 2017 - 10:34

Jedno pitanje za iskusne. Pokusao sam skinuti boju paint stripper kemikalijama i malo mi je bilo pre neuredno, pa sam se prebacio na dobri stari heat gun. Skidanje je proslo relativno ok, no uslijed topline izgleda da je popustilo ljepilo na 3-piece tijelu. Iznenađenje sa stražnje strane gitare je furnir debljine do 1mm koji po mom mišljenu drži sve na okupu. Što da radim? Meni je palo na pamet riješiti se furnira, ponovno zalijepiti dijelove i nastaviti sa radom. (Smanjenje debljine tijela me ne zabrinjava posebno). Imate li vi kakvu bezbolniju/jednostavniju ideju na pameti? Thnx.

#197 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2017 - 10:52

Pa kad već nije bilo odgovora na upit, odlučio sam raditi po svome. Kao što bih i inače napravio, neovisno o tuđim savjetima :) Pa krenimo...

Bilo je kišno subotnje jutro, iza sedam mora i sedam gora.. Neka depresija visila je u zraku, sa prizvukom nostalgije, a i ostao sam bez kave tog nesretnog jutra. Odlučio sam negativnu energiju ispaliti na električnu gitaru. Naime radi se o Vester brendu, neki korejski brend iz kasnih osamdesetih, i mislim da se nisu predugo zadržavali na tržištu. Kaže Leslie da je imao sličnu "napolitanku" (šperploča), no ja kao da sam negdje u bespućima interneta pročitao da se radi o solid body instrumentu. Ranije sam već routao tremolo cavity te sam uočio relativno lijepu teksturu drveta. To je moglo značiti samo dvije stvari - ili se radi o samo jednom od mnogih slojeva šperploče, ili je tijelo zaista takvo cijelom duljinom i širinom.

U početku je imala neki vintage white finish (ipak je stara nekih 30-ak godina):

svjszl.jpg

2ufc187.jpg

Odlučio sam se za skidanje boje uporabom opasnih namjera i paint stripper kemikalija :

2vkm83m.jpg

2uoq642.jpg

Krajnji rezultat bio je poražavajuć, neuredan i krajnje razočaravajuć:

svo3mu.jpg

Naime, neki dijelovi su se skidali lakoćom, dok su drugi išli jako teško. Boja  je imala nekoliko slojeva, te neki tvrdi prozirni sloj kao temeljna. (?!) Imam osjećaj da bi mi  trebalo tri kante paint strippera da bih napravio posao kako treba, pa sam odustao. Mislim da više neću koristiti tu metodu. Zato sam se okrenuo dobrom starom heat gunu. I pritom malo pretjerao na pojedinim dijelovima:

34l5x.jpg

#198 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2017 - 10:52

Naime na dijelovima gdje se spajaju komadi tijela, ljepilo je skoro potpuno popustilo, i imam osjećaj da je jedino što je držalo tijelo na okupu bio furnir sa stražnje strane:

dfdt8l.jpg

Sad kad gledam, furnir je čak i izgledao kul. Da ga nisam pošteno oštetio dlijetom, možda bih ga i ostavio. Tijelu je ošmirglano prije samog lijepljenja i mislim da je ispalo relativno ok.

29on1c4.jpg

Skidanje samog furnira sa stražnje strane podrazumijevalo je uporabu ovih tri alata:
(OPREZ! Slijede akcijske fotografije i malo golotinje mada se samo ruka vidi)

29nupg7.jpg

2ymhnxx.jpg

f52jk0.jpg

Slike alata snimljene su nakon bjesomučnog posla. Kojeg je odradila vibracijska brusilica u manje od 10 minuta. :)

Potom je uslijedilo lijepljenje kritičnog dijela, dok sam se na donjem odlučio samo na miješanje drvofixa sa piljevinom i zapunjavanjem samog otvora:

2u4o3mr.jpg

Imao sam samo tri stege, a mislim da ih ni deset ne bi bilo previše. Pa sam ih postavio na strateški kritična mjesta.

U međuvremenu mi se i vrat zamjerio pa sam i njega ogolio do kože. Obratite pozornost na broj zapunjenih rupa. Taj je bome svašta proživio.

wl235c.jpg

I mali easter egg sa zakašnjenjem - headstock od čak tri različita komada drveta. :)

34jc4mc.jpg

Kako sam mazohist po prirodi, dat ću gitari priliku i pokušat je bajcati u nekakav mild tobacco/honey burst, sa fake natural double bindingom. Slike napretka slijede uskoro!

Do tada, logično, akustara: :)

https://www.facebook...55571623820982/

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.