Jump to content

Slika
- - - - -

Zadarski masakr ubodnom pilom

• Please log in to reply
198 odgovor(a) na ovu temu

#1 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2014 - 20:49

Uhvatio sam se u koštac sa modanjem jednog Squier tijela koje to ni na koji način nije zaslužilo, skupa sa bratom. U ovoj temi krajnje neozbiljnog karaktera ubacivat ću slike procesa sklapanja cijelog skvajera, dok će prevladavati slike kardinalnih grešaka, i upita kako ispraviti napravljeno sranje :) Grand finale vjerojatno će biti ubacivanje flojd rouza :) No, da započnem. Već neko vrijeme pokušavam naći čim jeftiniji heat gun za skidanje boje, i danas mi je to napokon i uspjelo - u Konzumu za 99,99. Odmah smo se bacili na posao, i putem čak malo i naučili. Radi se o alder tijelu, koje je pokazalo svoje tajne cim se skinula boja. Tijelo naime sadrži top od 3mm napravljen od AAAA+ šperploče :D

Dok je još bilo nevino:
33x7hvb.jpg

Evo i mene gdje kao radim nešto:
2s0hid5.jpg

A evo i čovjeka koji je napravio 90% posla:
2mmem53.jpg

Evo prikaz famoznog topa, koji iza sebe skriva tijelo od bar 4 dijela (do sredine :) ):
jjlgtu.jpg

I debljina špere:
1imt90.jpg

Stay tooned, lots of things will go south :D

#2 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2014 - 21:35

Jedva čekam nastavak ! :thumbup:

#3 sira

sira
  • Members
  • 4718 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2014 - 22:37

oću ja to dobit i stratoflastera na kraju? :D :D

#4 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2014 - 01:13

Probat ću se suzdržati od amputacije udova ovog puta, ali u slučaju totalne štete, you're my man :D

#5 cane73

cane73
  • Members
  • 198 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2014 - 07:15

Probat ću se suzdržati od amputacije udova ovog puta, ali u slučaju totalne štete, you're my man :D

Imao si vrašku sreću, zahvali Bogu!!!!

#6 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2014 - 11:33

Danas smo pristupili skidanju boje sa bočnih strana. One lakše dijelove smo strugali špatulom (špahtlom), dok je malo zahtjevniji posao bio čim bezbolnije skinuti boju s onih nedostupnijih dijelova, tj rogova kod neck pocketa. Uzeo sam prvo što je bilo pod rukom, skalpel, te je uz malo zagrijavanja pištoljem klizilo ko kroz maslac. Velika pobjeda. :D Čovječe, kako me ovo mesarenje čini sretnim :D Nakon kave bacamo se na šmirglanje bočnih dijelova, a evo i par slika dokle smo stigli:

105sn80.jpg

350kxaw.jpg

14kfn75.jpg

206k2lc.jpg

#7 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2014 - 13:18

izgleda zabavno

#8 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2014 - 13:26

Mucho zabavno. Cekaj da se iduci tjedan vratim sa furnirom koji ce ici preko topa :)

#9 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2014 - 13:50

gotovo je. odlucio sam. radimo gitaru ovo lito.

#10 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2014 - 18:23

..and the saga continues :thumbdown:  Dakle, na svu radost prisutnih, top ipak nije bio špera, nego tanki komad furnira. Nemam pojma zašto. Pa smo ga odlučili pobrusiti do smrti. Na nesreću svih prisutnih, tijelo nije od 4 dijela kao što smo se nadali, nego od 8 :blink: Punokrvni parketcaster! Evo slika prije i poslije:

PRIJE
350kxaw.jpg

POSLIJE
2dw7z3d.jpg

Kako ne bi ispalo da dva dana samo brusimo gitaru, odlučili smo nahraniti naš fetiš, te smo označili dijelove za amputaciju:
1zpl4qx.jpg

Krajnji rezultat:
(Ne vidi se baš na slici, ali lijepo prati konture neck platea)
1zo9e1s.jpg

I jedna samo za Siru :w00t:
n3uknr.jpg

#11 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 13:08

...a ovako to izgleda bez furnira u potpunosti:

w8up8x.jpg

2ch422s.jpg

Sljedeći korak biti će vjerojatno nekakav nespretan pokušaj bojanja i same pripreme za bojanje, tako da ne morate strahovati - bit će tu još itekako puno brušenja :) Imamo već neke ideje što i kako dalje, al o tome kad počnemo sa poslom.

Eto, ovaj "projekt" nismo takoreći ni počeli, a ja bih već užicao graditelje za savjet u vezi alata za sljedeći projekt. Konkretno radi se o roundover nožu za glodalicu. Naletio sam na ebayu na ovaj nož, sad ono što me interesira je koja je fora u ovoj "vodilici" koja nije kuglični ležaj, kolika je šansa i postoji li uopće da će takva vodilica spaliti ili oštetiti drvo prilikom prolaza glodala po rubu tijela gitare?

Ako imate neki izvor jeftinijih roundover glodala ovog radijusa slobodno podijelite informaciju :)

#12 Toma.

Toma.
  • Members
  • 825 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 15:52

samo se zabavljajte ali obavezno maske za disanje nosite da nebi posli imali problema . Ovo glodalo neznam cemu bi ti sluzilo ? Za zaoblit rubove gitare ? Korisnije mi izgleda za pickguard zaobliti 

#13 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 16:12

Pa da, za zaoblit rubove tijela gitare (ali ne ovog tijela), a toliki je otprilike radijus na jednom mom telcu, dakle cca 3mm il nesto malo vise.

#14 Toma.

Toma.
  • Members
  • 825 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 16:18

tih 3mm mozes sa turpijom i brus papirom dobit . Trebas samo par laganih prolaza turpijom da razbijes kut ,ostatak brus papirom i siguran sam da ce ti ispast ok . Moze kupiti strugac http://centar-alata....linge-3800.html . Dva puta povuces po rubu ,pobrusiš i eto ti to zaobljenje .  

#15 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 16:27

Ne uzdam se u svoje ruke previse :) Doduse, zanimljiva ideja, svakako cu proguglat rucne alate koji bi mi mogli pomoci! Ko nema u vugla ima u gugla :D

#16 Toma.

Toma.
  • Members
  • 825 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 16:29

pa malo isprobaj na nekom retaju . Vidit ces da je lagano .

#17 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 19:00

Što dobiješ kad na gitari koja je zaobljena sa radijusom od 6 mm ili više napraviš dodatno "zaobljenje' od 3 mm? Po meni, dobit ćeš kanal. 

Znam pouzdano da je dovoljno dobro glodalo iz Pevec seta za zaobljavanje.

#18 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 19:37

U biti, u jednom od postova iznad sam jasno naveo da mi navedeno glodalo ne treba za trenutni projekt :)

#19 Metalni

Metalni
  • Members
  • 799 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 21:36

Ma druže Marine, samo udri!  :thumbup:

Nevolja je majka pronalaska...

#20 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2014 - 22:55

U biti, u jednom od postova iznad sam jasno naveo da mi navedeno glodalo ne treba za trenutni projekt :)

Skreloza, jbga :blush:

Ipak, glodalo iz Peveca. Ako želiš manji radijus uvučeš malo glodalo unutar postolja i dobiješ opet 4-5 mm što ti je ok. A obod će biti savršeno ravnomjeran.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.