Jump to content

Slika
- - - - -

Yamaha Pacifica

• Please log in to reply
139 odgovor(a) na ovu temu

#41 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 21:15

Da, kao prvo taj tremolo, neda se podešavati visina pojedinačnih žica onda ima premali imbus za podešavanje intonacije pa ako se malo teže okreče prilikom intoniranja prokliže imbus jer je presitan i nije za prenošenje jačeg okretnog momenta. A i taj tremolo je imao negdje nekakav buzz, nešto je zveckalo u njemu na nekim tonovima i nikad nisam skužio šta zvecka...
Onda ti Sperzel locking tuneri nisu bog zna šta držali štim... onda šipka u vratu je radila malo "hoču neču možda dođite sutra"... i onaj nedostatak string tree nije pametan jer kut žica na nutu je skoro nikakav pa je nekad znalo zazujati... E da i SD JB na bridgeu je bio sklon mikrofoniji na bend glasnoči...

Inače sve ostalo je bilo super! :lol:

meni imbusi za intonaciju svi fino rade, to se kod tebe nešto desilo, trebao si malo wd-a iskoristiti :)
mislim da ti nije bilo do sperzela ako ti se raštimavala jer meni radi ko grom, mogao bi i snimiti malo kako drži štim prilikom jačeg korištenja vs100 tremola... na 812v pacifici dolazi string retainer, ali onaj običan vintage tip, kakvog ja ne volim, zato sam zamjenio za roller string tree (koji inače ide na 812w modele)... meni šipka radi super, a za humbucker imam sd '59 koji je inače dolazio na 812w, ali imam u 604w jb-a i radi i zvuči super :)

#42 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 21:22

... na 812v pacifici dolazi string retainer,

Da, nisam dobro napisao, dolazi string tree na prve dvije žice a treča je bez string tree, ona ne nekad znala zveckati

#43 Sambora123

Sambora123
  • Members
  • 594 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2014 - 14:07

@Sledge, evo ti jedna na glazbenom oglasniku upravo =)

http://glazbeni-ogla...m/oglasi/602469

#44 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2014 - 15:06

i za te novce je dobar ulov

#45 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2014 - 15:39

@Sledge, evo ti jedna na glazbenom oglasniku upravo =)

http://glazbeni-ogla...m/oglasi/602469

Mislim da sam sa tim prodavateljom več kontaktirao preko Njuskala prije mjesec-dva, pokusati cu opet. Tnx! :)

#46 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2014 - 14:09

ova nova serija je dobra, sviđa mi se zvukom i idejama novim oko pupova

evo live

#47 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2014 - 14:12

evo i drugi setup za poslušati

live

#48 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2014 - 14:43

a evo i najjači video možda

#49 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 08 Ožujak 2015 - 16:58

yamaha pacifica 812v dolazi s kombinacijom seymour duncan pickupova ssl-1, ssl-1, sh-4 jb (starija verzija 812w sa sh-1b '59)
sa single coilovima su svi zadovoljni dok za jb-a su podijeljena mišljenja u ovoj gitari... osobno na 812v stavio sam ssl-2, dimarzio blue velvet i '59-ku i s time sam zadovoljan, ali imam u 604w pacifici 2 ssl-4t single coila i jb-a i s njim sam napola zadovoljan, ok on zvuči, ali ostale dvije pacifice (i 1 burazova) bolje zvuče na bridge poziciji... inače u schecteru (mahagonij+maple) jb ubija, ovdje nekako ne...
evo tu dvije moje snimke s pac604w i jb-om:
https://soundcloud.c...vin-on-a-prayer
https://soundcloud.c...highway-to-hell

Kak se vama čini?

Ako ima još netko ko je nezadovoljan jb-om u johi evo što je lik stavio i čini se da je super alternativa

#50 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 08 Ožujak 2015 - 20:42

Sasvim lijepo zvuče na snimci, ko neki podebljani singl ili p90. No treba to isprobati uživo, meni je osobno najveći problem kod splitanja veliki volume drop i anemični ton kod većine humova koje sam imao/probao, pa stavljam na paralelu (mada ni to ne koristim više). Volio bih da je lik napravio i koji clip na cleanu da stvarno čujemo što se tu događa, kao i međupoziciju sa singlom. Inače sam u potražnji za humom sa sličnim mogućnostima pa ću ovaj model podrobnije istražiti, thnx na uvidu. :)

#51 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 08 Ožujak 2015 - 23:28

a neki pad imaš na splitanju, ali ja ga volim, čak više od paralele... važno ti je da pogodiš visinu pickupa od žica i koji pol će ti raditi, kod svakog pickupa je drugačije, koji je bolji
a evo poslušaj ovdje pozicije u toj 604w kako mi zvuče na cleanu, u postu ti je sve napisano kako su snimljene
http://www.glazbeni-...mate/?p=1097687

#52 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 08 Ožujak 2015 - 23:31

a evo ovdje sam snimio svoju zlatnu pacificu, isto sličan raspored snimanja
http://vocaroo.com/i/s0JgDKpSX6K1
riječ je o splitanom hotrailsu, lace sensor goldu i splitanom ručno motanom humbuckeru od Tihe iz Makarske (14,5k, alnico v, ala jb)
s time da ovdje sam se igrao malo s Peter Green zvukom pa mi je out of phase međupozicija bridge i middle-a

#53 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2015 - 18:23

evo dobro opremljenih pacifica :D

261f3h5.jpg

#54 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 24 Ožujak 2015 - 19:10

evo, mada jače bolestan, snimih vam malo da čujete novu pilu
http://vocaroo.com/i/s1ZxoJ06A69M
pretjero sam ga malo s gainom na drive-u :D 

#55 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 24 Ožujak 2015 - 20:48

a evo dvije pacifice na velikoj pozornici :)

#56 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 28 Ožujak 2015 - 05:48

Sa ovakvim pjevanjem može početi razmišljati o duetu sa Škorom... Katastrofa... 

#57 Thomas Bass

Thomas Bass
  • Members
  • 261 posts

Vrijeme objave: 28 Ožujak 2015 - 09:56

Kompletan band zvuci lose.

#58 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 28 Ožujak 2015 - 11:08

Izuzev Bon Jovija kojeg ocito glas napusta polako, meni se prije cini da je losa zvucna slika benda posljedica uzasnog masteringa. Inace nisam preveliki fan Bon Jovana ali ovo zvuci ko da imaju istog tonca ko HRT u Garazi ili HR Demo klubu, gdje i odlicni bendovi zvuce loše, pogotovo ako se radi o hard rock žanru.

#59 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 28 Ožujak 2015 - 11:31

ma zapravo kaj se tiče gitara na verse/chorusu je super, ali Bandiera koristi neku gadnu modulacijsku pedalu (koja bi to bila?) u setupu i uvijek na ovoj pjesmi zvuči ovako za qrac (odkad je Richie otišao) na ovim solo dijelovima...
mix je katastrofa na snimci, što ne mora značiti da je bio takav i live...
a Bon Jovi slično kao i Axl Rose ima ovakvih videa u zadnje vrijeme gdje katastrofa zvuči no srećom obojica su u Zagrebu pjevali jako dobro pa su mi koncerti bili super :)

ufff kad čujem ovo kako je 35k ljudi pjevalo, dobro se Zagreb pokazao... i ovdje

#60 bluesmaster

bluesmaster
  • Members
  • 763 posts

Vrijeme objave: 28 Ožujak 2015 - 12:52

Kad su izdali ovaj album, trebali su se toga držat i svirat samo lejm country rock. :D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.