Jump to content

Slika
- - - - -

Yamaha Pacifica

• Please log in to reply
139 odgovor(a) na ovu temu

#21 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 15:20

Ad Slammer, zašto misliš da je na 812V maple top 6 mm a ne furnir? Jeli zbog toga šta se na boku gitare vidi ovaj 6 mm svijetliji sloj?

Ovo:

2ib2hbk.jpg

#22 Mosha

Mosha
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 15:25

Normalno da će kvalitet da košta. Problem je zadržati cenu. Moj nekada drug, danas kolega, je davno kupio fensi Ibanez JEM77BFP za 3000 maraka. Lova od koje se okretalo u glavi nama besparičarima. Svi smo se otimali za tu gitaru. Kasnije je zamenio za 22 Blue Mateo PRS i dodao gomilu para u tom transferu. Da je kupio tada Les Paul ili Fender mislim da bi menjao glavu za glavu sa tim PRS modelom bez doplate ili bi vlasnik PRS mogao njemu da doplati. Koliko bi tek doplatio da je kupio Yamaha Pacifica 921 :unsure: i da li bi uopšte neko hteo Yamaha za PRS?

#23 b.r.a.d.a.

b.r.a.d.a.
  • Members
  • 2825 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 16:44

Nisu lose Pacifike ali mi nekako bas gadno izgledaju.. Volim strat look al oni su nesto napravili da to (meni) lose izgleda.

al nemre se porec da je jako dobra second hand kupnja.

s druge strane ovu sexy yamahicu bi volio probat..  http://usa.yamaha.co...=product_lineup

#24 Mosha

Mosha
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 17:04

Nisu lose Pacifike ali mi nekako bas gadno izgledaju.. Volim strat look al oni su nesto napravili da to (meni) lose izgleda.

s druge strane ovu sexy yamahicu bi volio probat..  http://usa.yamaha.co...=product_lineup

Model koji svira onaj Phil X je sličan,

philx-2013.jpg

slična je i "Image" serija 80' i 90'ih .. slična je i Ibanez Artist serija. Mnogo lepi instrumenti. off topic, ali vredi! Zoran Božinović na jednom od boljih snimaka:

#25 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 17:39

Ad Slammer, zašto misliš da je na 812V maple top 6 mm a ne furnir? Jeli zbog toga šta se na boku gitare vidi ovaj 6 mm svijetliji sloj?

Ovo:

2ib2hbk.jpg

kao prvo piše u specsima, sad ne znam koliko tu vidiš na slici, ali vidiš da se rebra nastavljaju na bočnom tom bindingu, a na smeđem dijelu se teže vide godovi, ali ne idu kao na binding dijelu

ima Phil x i pacificu signature od nedavno http://uk.yamaha.com...ts/phil_x_solo/
isto super gitara

#26 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 01 Lipanj 2014 - 04:54

Meni se izgled dopada, ali mi nekako nisu legle.

#27 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 01 Lipanj 2014 - 10:45

znam ljude kojima je headstock gadan, meni je recimo baš cool, ko orlova glava :)
konture tijela ovako zaokruženije su meni draže nego na fenderu, a jedino kaj mi se baš ne sviđa najviše kaj im je pickguard do humbuckera, ali čak mi više ni to u oko ne upada...

#28 Mosha

Mosha
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 01 Lipanj 2014 - 16:36

znam ljude kojima je headstock gadan, meni je recimo baš cool, ko orlova glava :)
konture tijela ovako zaokruženije su meni draže nego na fenderu, a jedino kaj mi se baš ne sviđa najviše kaj im je pickguard do humbuckera, ali čak mi više ni to u oko ne upada...

Je..ukusi .. :) Meni se od Yamaha gitara svidaju recimo superstrat modeli osamdesetih i početka 90':

YAMAHA_RGX612_S.jpg

Motao se jedan RGX612 model po oglasima i nije bio skup. Problem je bila crvena boja. Da je bio crne boje kupio bih je.

Takodje mi se dopada i SG kao i Image serija ... Pacifica mi nekako deluje kao raštrkan Fender. Ukusi, ukusi ..

#29 fabe

fabe
  • Members
  • 295 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 16:36

Ja imam dvije,820z s piezzom i 821dx..
Vrhunske su obe,ova s piezzom mi je kao radna za svadbe,bas mi je sjela.
U usporedbi s npr. Ibanezon prestige 1570 kojeg sam isto imao,Ibanez ispada kao komad daske..
Al ih je unovcit tesko i nikako,prodajem 821dx i mijenjam za sve i svasta neuspjesno vec duugoo..

#30 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 17:14

to je napravio efekt pacifica 112, dosta ih je ljudi kupovalo kao prvu gitaru dok ove jače serije su se rijeđe pronalazile po oglasima i sada svi misle da yamahe vrijede oko 1000kn... ne znam koliko tražiš, ali trebao bi svakako za 821dx dobiti 2000kn

#31 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 1043 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 17:35

to je napravio efekt pacifica 112, dosta ih je ljudi kupovalo kao prvu gitaru dok ove jače serije su se rijeđe pronalazile po oglasima i sada svi misle da yamahe vrijede oko 1000kn... ne znam koliko tražiš, ali trebao bi svakako za 821dx dobiti 2000kn

Pa baš si i ti isto postupio. Kažeš da bi za gitaru koja nova košta preko 1000 eura trebao moći uzeti 'dobrih' 270 eura. Ili nova pacifica 821 košta 4000 kuna, ne znam...

#32 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 17:57

pa nije 821dx koštala 1000 eura, pacifice 812w su koštale za gotovinu oko 5000kn, ove 821dx su bile nešto manje (oko 4400kn za gotovinu, više se ne proizvode) jer nemaju sperzel locking mašinice, imaju floyd trs-pro koji je dosta dobar floyd, ali ipak nešto jeftiniji od wilkinsonovog vs100 tremola kojeg nema novog ispod 700kn... i rekao sam da bi svakako trebao dobiti 2000kn, a da smo u nekim normalnom financijskom stanju realno do vrijedila 2500kn, s obzirom da se MiM standard stratovi za toliko prodaju, a realno ovo je bolji instrument, ali ajde, radi imena nek vrijede jednako polovni

#33 Mosha

Mosha
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 18:03

Pa baš si i ti isto postupio. Kažeš da bi za gitaru koja nova košta preko 1000 eura trebao moći uzeti 'dobrih' 270 eura...

:biggrin:

#34 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 18:12

Meni moja Pacifica 812V nije baš sjela tada a i imala je nekih problemčića pa je išla dalje... Zapravo zvuk (odnosno dobro drvo) joj je bio največi plus. A več dugo vremena pikiram Yamaha RGX A2, svirao sam na njoj "xy" puta, zanimljiv zvuk ima, izgleda cool a lagana je ko perce

#35 Mosha

Mosha
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 18:24

pa nije 821dx koštala 1000 eura, pacifice 812w su koštale za gotovinu oko 5000kn, ove 821dx su bile nešto manje (oko 4400kn za gotovinu, više se ne proizvode)

Modeli 812W i 821DX: 580 - 660€? To nije ni blizu onoj klasi gitara kakve su bile Pacifica 921 i Pacifica 912. Pacifica 921 je koštala isto kao i bilo koji Gibson/Fender tada - 2500 maraka. To je za taj period bila mnogo veća cifra nego danas 2500€ za nas.

#36 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 19:35

dobro znači 912 i 921 su tada bile skuplje za nešto manje od duplo, ali one se već dugo ne proizvode... 812w i 812v su ipak i novijeg vijeka i lakše je do njih doći... one su zadnjih 15-20 godina top model pacifica i mada su za gotovinu kod nas bile (uz 20% popusta) oko 5000kn ja tvrdim odgovorno da se ravnaju s fender hss USA stratom standardom koji je trenutno 11000kn... toliko o tome koliko lova vrijedi u određivanju gitare
ove 912 su bile bolje gitare, zato i skuplje, imale su swamp ash tijelo, za razliku od johe, imale su poseban double locking sistem koji je jako fino radio i posebne, samo za yamahu rađene custom dimarzio pickupove i warmouth compound radius vratove... takve specifikacije imaju custom shopovi fender/gibsona, a koliko oni dođu?

#37 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 19:41

Meni moja Pacifica 812V nije baš sjela tada a i imala je nekih problemčića pa je išla dalje... Zapravo zvuk (odnosno dobro drvo) joj je bio največi plus. A več dugo vremena pikiram Yamaha RGX A2, svirao sam na njoj "xy" puta, zanimljiv zvuk ima, izgleda cool a lagana je ko perce

kojih problemčića, baš me zanima, jel tremolo? inače to je 2. generacija nakon 812w i pošto su poboljšali stavivši graphtech nut, pravi top, morali su na nečemu malo ušparati jer su htjeli da ostane cca ista cijena pa su složili vlastiti 2-point tremolo yamaha r1000v koji je po meni ok tremolo, ali ipak lošiji od wilkinson/gotoh vs100... nema sedla na zaključavanje i ne da im se podešavati visina što je po meni minus, a i uvjeren sam da je nešto slabijih materijala od vs100
ja sam zato zamjenio tremola s pacifica 604w i 812v :)
a inače slažem se za rgx a2, jako fina gitarica i baš to, zanimljiv zvuk, lagana i izgleda cool

#38 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 20:24

Da, kao prvo taj tremolo, neda se podešavati visina pojedinačnih žica onda ima premali imbus za podešavanje intonacije pa ako se malo teže okreče prilikom intoniranja prokliže imbus jer je presitan i nije za prenošenje jačeg okretnog momenta. A i taj tremolo je imao negdje nekakav buzz, nešto je zveckalo u njemu na nekim tonovima i nikad nisam skužio šta zvecka...
Onda ti Sperzel locking tuneri nisu bog zna šta držali štim... onda šipka u vratu je radila malo "hoču neču možda dođite sutra"... i onaj nedostatak string tree nije pametan jer kut žica na nutu je skoro nikakav pa je nekad znalo zazujati... E da i SD JB na bridgeu je bio sklon mikrofoniji na bend glasnoči...

Inače sve ostalo je bilo super! :lol:

#39 Mosha

Mosha
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 20:37

To sam ti upravo i napisao: Pacifica serije 9xx su bile i ostale za klasu bolje od serije 8xx i svih narednih! Sam si sada to i potvrdio ovim tekstom:

ove 912 su bile bolje gitare, zato i skuplje, imale su swamp ash tijelo, za razliku od johe, imale su poseban double locking sistem koji je jako fino radio i posebne, samo za yamahu rađene custom dimarzio pickupove i warmouth compound radius vratove... takve specifikacije imaju custom shopovi fender/gibsona, a koliko oni dođu?

Nema potrebe da se ponavljamo. Došli smo do zaključka da Pacifica seriji opada i kvalitet i vrednost. 

Nego, šta kažeš za seriju Pacifica 1230S/1221? Ti modeli su bili još skuplji u odnosu na seriju 921 i 912

#40 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2014 - 21:08

To sam ti upravo i napisao: Pacifica serije 9xx su bile i ostale za klasu bolje od serije 8xx i svih narednih! Sam si sada to i potvrdio ovim tekstom:

Nema potrebe da se ponavljamo. Došli smo do zaključka da Pacifica seriji opada i kvalitet i vrednost. 

Nego, šta kažeš za seriju Pacifica 1230S/1221? Ti modeli su bili još skuplji u odnosu na seriju 921 i 912

pa ima trenutno i van serijske proizvodnje Mike Stern signature pac 1611ms, fina gitarica... samo sam ti htio reći da ove trenutne 8xx i 6xx, a od nove generacije i 510v su stvarno jako dobre gitare i svatko tko zna svirati bi mogao izaći na wembley svirati s njima bez srama, serije 4xx na niže su ipak amaterske razine u odnosu na ove veće...one prije serije 9xx i veće su ipak u domeni custom lige 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.