Jump to content

Slika
- - - - -

Yamaha Pacifica

• Please log in to reply
139 odgovor(a) na ovu temu

#1 Danaj9

Danaj9
  • Members
  • 471 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 10:39

Pozz, jucer sam kupio jako povoljno pacificu 112m staru 12 godina SSH, maple vrat, uložio sam još cca 100kn, kupio neke djelove i nove žice, kad sam došo doma rastavio sam ju do zadnjeg šarafa, pocistio,malo prelemio, opet složio..

Malo sam osto paf kak ta gitara svira..zvuk je za prvu ruku oke..al svirljivost..nemam baš iskustva s Yamahama al sam osto ocaran, vrat fin, tanak, brz, action bolesno nizak bez brencanja, ma milina za svirat..možda promjenim pickove eventualno s vremenom..

E sad, ak iko ima iskustva s Yahamaha opcenito (buduci da dost malo ljudi svira Yamahe), su fakat tak dobre il sam slucajno piko dobru..?

Mislim ak je fakat tak, idem danas vidjet kaj se od baseva nudi..  :biggrin:

#2 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 13:14

Probao sam vise modela (sg, rgx, aes..) i svi su me odusevili, izuzev erg modela, koji su mi vise licili na daske nego gitare. Takodjer sam svirao yamaha klasicne gitare (c, cg i dg modeli), i svi od reda su bili i vise nego pristojni instrumenti.

#3 RzBrzotrz

RzBrzotrz
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 13:35

pacifike sve kaj sam imal (2x604W i 2x112) su bile dobre gitare. da nisi to onu s potrganim koferom i inputom zalijepljenim za 400kn piknul? ako da, izvanredan deal!  :thumbup1:

#4 Danaj9

Danaj9
  • Members
  • 471 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 14:15

Jesam, tu sam uzeo..jedino je bila prljava da se zapitaš malo..al oke..kažem 2 sata sam delo na njoj i sad je pic pic..

Promjenio sam oba pota, stavio željezni imput plate, roller string retainer, crne kapice pickova i plastiku oko huma..danas idu još crne kapice potova i crna kapica switcha, gore su savarez 9-42

(malo je packava jer sam joj izvadio dušu na jedno 2 sata, fakat je dobra blanja..to je to..nevjerojatan deal za 400kn, i kofer još, i neke žice, i remen..ma cudo toga..i još knjižica s upustvima lol..)

c03666d23d2032018e26b4e31590e9c2.jpg

#5 RzBrzotrz

RzBrzotrz
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 15:01

e, sad još samo da kupiš ovo:
http://www.guitarfet...ock_p_1145.html

ja sam stavil to na jednu svoju pacificu 112,
to čudo poboljša zvuk bolje nego da pickupove promijeniš

#6 Danaj9

Danaj9
  • Members
  • 471 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 15:07

Ozbiljno..?  :confused1:

#7 RzBrzotrz

RzBrzotrz
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 15:09

jeste, ne govorim ti bezveze, čuo sam na svoje uši ;)

pogledaj kakav ti je u tvojoj gitari tremolo blok (veličina i materijal) a pogledaj ovaj, primjeti se razlika i na suho već (gitara je puno glasnija i ima više sustaina, a i kvaliteta zvuka je puno bolja.

#8 eleven

eleven
  • Members
  • 1081 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 15:12

Pacifika stodvanejst je bolji deal od bilo kojeg konzumca ili bulet squiera samo to ljudi ne kuže. 

#9 Danaj9

Danaj9
  • Members
  • 471 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 15:14

Ma da sam gitarista onda bi vjerojatno i ulago, buduci da sviram bass bit ce super za pikanje po doma ovak kak je..  :thumbup1:

#10 RzBrzotrz

RzBrzotrz
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 15:16

onda STVARNO nisi mogel bolje kupiti!

#11 Danaj9

Danaj9
  • Members
  • 471 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 15:16

Pacifika stodvanejst je bolji deal od bilo kojeg konzumca ili bulet squiera samo to ljudi ne kuže. 

Ovo kaj sam vidio i probo jucer navecer mogu komotno rec da može mehikanosima parirat sam tak..ako lažem neka mi se razmota humbucker..!

#12 eleven

eleven
  • Members
  • 1081 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 17:17

Imao sam i mehikanosa ssh i nisam baš bio pretjerano oduševljen. 400 kn je smiješna cijena, obično idu po nekih 750-900 kn. Vratovi su im super, ravni, mekani, jedino treba zmijenjati pikse, a i pickguard im izgleda jeftino. Al drvo im je napravljeno čist solidno.

#13 nix_gibby

nix_gibby
  • Members
  • 193 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2014 - 08:42

Ja imam Pacificu 812W, staru otprilike isto 12-tak godina, i neću ju nikad prodat. Jedino sam zamijenio pickguard sa pearloid na crni 3-ply i stavio zlatni okvir humbuckera.  Kontam da je sad unikat :001_wub: .

2z8e1pt.jpgvhffjd.jpg

#14 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 09:13

kaj se pacifica tiče dosad su imaju 3 generacije gitara i dosta su mijenjali kroz njih, ali jedno je ostalo isto, kvalitetna izrada i obrada gitara na svim cijenovnim rangovima... to ne ćete vidjeti ni na fender/squier, ni na gibson/epiphone ni na roosterima itd. eventualno su cort, ibanez i schecter još firme koji tu politiku provode... zato je bolje kupovati njih ako se nema para
konkretno imao sam dosad 7 pacifica doma i još brdo drugih mi je prešlo preko ruku tako da za njih dajem ruku u vatru za sve što kažem o njima... trenutno imam tri pacifice i moj buraz jednu... sve tri sam nadogradio bilo sve kompletno ili samo malo kustomizirao, ovisno koliko je bilo potrebno da budem s njim skroz zadovoljan... zašto toliko truda? zato što pacificin vrat od 1. generacije (1990-cca 2002) je za moju ruku najidealniji vrat ikad, drvo u cijeloj gami od 112 do 912 je jako dobro, a u svaku sam uložio sve zajedno oko 2000kn...

#15 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 09:56

Ja sam imao Pacificu 812V, Seymour Duncan SSL-1 na neck i middle poziciji, Seymour Duncan JB na bridgeu, Sperzel locking tuneri, coil split na bridgeu... sve stock. Imala je na prvoj poziciji pravi zvuk Strata i druga pozicija (neck+midd) pravi oni ala Buddy Guy zvuk, bridge hum mi se baš nije sviđao ali se dobro probijao kroz bend na drajvu, dosta middlast pickup.

#16 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 10:32

da ne bi bilo na riječima evo koje trenutno imam sa slikama:
yamaha pacifica 112mxc gold II limited edition, 1999.g (1. generacija pacifica), made in Taiwan, joha tijelo, 1-dijelni javor vrat, javor fretboard, stavljeni wilkinson vintage tremolo s čeličnim debelim blokom (ala fenderovi), wilkinson ez-lok mašinice, corian nut, apsolutno se ne raštimava, pragovi stock i još su u ok stanju, a jako puno se s njom nastupalo (prije je bila prva gitara grupe angels i ultimate dok mi vlasnice nisu odlučile ju prodati :D), pickupovi sd hot rails na necku, jako lijepo se uklopio, joha mu izuzetno paše, dok bridge varijanti ne, na bridge poziciji je trenutno ručno motani alnico v 14,5k pickup od majstora iz Makarske imena Tihomir, ala sd jb je pickup, samo malo bolji... potovi dva push pulla od alphe za splitanje, switch schaller 5-way, switchcraft jack i schaller straplockovi... jedino kaj još moram joj napraviti je ugraditi crni roller string retainer, bakrenu traku oko elektronike (tiha je i ovako, ali fetish je fetish :D ) i u middle poziciju želim upecati lace sensor (hot) gold 
fjix35.jpg

yamaha pacifica 604w, 2001.g (1. generacija pacifica), made in Taiwan, kupio ju u stock stanju pa prodao jednom čovjeku koji se ipak odlučio kupiti od mene drugu pa smo se đorali uz malo moje nadoplate jer je dosta toga nadogradio... joha tijelo, jednodjelni javor vrat, rosewood fretboard, schaller m6 locking mašinice, nut od kosti, yamaha r1000v 2-point tremolo (taj je s 812v, ali sam zamjenio), schaller straplockovi, novi pragovi (postavljao Dragec Pevec), seymour duncan tb-4 jb, ssl-4t i ssl-4t pickupovi, schaller 105sf 5-way switch, alpha 250k push pull potovi (za splitanje humbuckera i tapanje single coilova), schaller ultra lagani metal knobovi, switchcraft jack... zamijenit ću pickguard i stražnje plastike s kromiranim, vjerojatno i humbucker ring, da brutalno izgleda ko što i radi, kromirani switch tip već imam...

jinxic.jpg

yamaha pacifica 812v , 2003.g, made in Korea, druga generacija pacifica, promijene su bile u vidu debljeg i šireg vrata, ala kao fenderov, za tremolo na višim modelima je yamahin (ali ja zamijenio s 604w) i pravi 6mm top umjesto furnira na 1. generaciji...

joha tijelo (3 dijela), 4A flame maple 6mm top, jednodjelni javorov vrat, rosewood fretboard, sperzel trim-lok mašinice, grafitni nut, gotoh/wilkinson vs100 2-point tremolo, schaller straplockovi, seymour duncan tb-1b '59 i ssl-2 pickupovi, želja za middle seymour duncan aps-2 alnico 2 pro, schaller 105sf 5-way switch, cts 500k volume pot i alpha 250k push pull tone pot, switchcraft jack... možda ovaj humbucker ring stavim na 604w, a crni s nje stavim ovdje... gitara je moj vintage strat koji imam, '59 kad se splita (na južnu bobinu) zvuči kao telac, a neck pickup je nepogrešiv strat sound još alnico 2 pro za povezati i super icon_smile.gif
11sec93.jpg

2ib2hbk.jpg

e348h.jpg

#17 Mosha

Mosha
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 14:38

Ja od Yamaha gitara ranije cenio Pacifica 1230S/1221 i Pacifica 921/912 modele. Tri DiMarzio humbuckera za 1230S, Floyd Rose licenciran tremolo, Jova telo.. dva humbuckera i jedan single DiMarzio za 921, telo jasen, fenomenalno tremolo, compound radius, dve boje crna i plava metalik. Yamaha 921 je 1991. godine koštala u radnji 2500 nemačkih maraka. :001_cool: Respektivna serija gitara. Nakon te serije, Pacifica u narednim serijama izbacuje samo budget klasu, kao što je i u prvoj seriji imala model Pacifica 712, Pacifica 621 (oko 1000 maraka tada).. , kasnije se načisto srozala sa budget modelima Pacifike 112 i td - Nesreća je da Yamaha gitare ne uspevaju da održe svoju vrednost. Vlasnik 921 modela, koga je 1991. godine platio 2500 maraka, je mogao da kupi najbolji Les Paul Standard tog doba, ili vrhunski Stratocaster. Nije teško iztračunati, koliko je izgubio time što je kupio Yamaha umesto klasike kakve su Gibson/Fender. Zato u zadnje vreme od Yamaha jedino cenim Hi-Fi uredjaje srednje klase i motorcikle! ;)

#18 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 14:58

yamaha i dalje ima vrhunske instrumente, druga je stvar što naši distributeri baš i nemaju najskuplje modele... trenutno u Zagrebu od ove treće generacije pacifica imaju modele 510v koju čak Bobby Bandiera, ritam gitarist bon jovija koristi dosta po trenutnoj turneji
najskuplja u zagrebu pacifica je 611, joha tijelo, 6mm flame top kao kod mene, seymour duncan jb i p-90, ima verzija sa hardtailom i s 2-point tremolom visoke kvalitete kao i ostatak hardware-a, košta oko 5000kn - vrhunski instrument... 510v ima isto 2-point wilkinsonov tremolo, fino radi... tako da nije istina da se srozala yamaha, samo nude i dosta modela niže cijene kao što su 112 pacifice
ali te 112 pacifice nisu šrot gitare, joha im je jako dobra, vratovi savršeni, izrada i finish super, jedino kaj su dijelovi jeftini kineski, dakle tanak block od špijatera na tremolu, plastičan nut i diecast mašinice, samshin pickupovi, ali alpha mini potovi... svejedno daju se setupirati da se s umjerenim korištenjem tremola ne raštivamaju... imao sam ih dosta komada i nisu se raštimavale... s obzirom da koštaju nove 1600kn (210 eura) mislim da su sasvim zadovoljavajućih performansi za tu cijenu i naravno dobra baza za nadogradnju

inače Frus je probao ovu moju zlatnu 112 i rekao je da mi je to najbolja gitara od ovih koje je probao... baš da drvo fino radi i zvuči...

#19 Mosha

Mosha
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 15:11

kaj se pacifica tiče dosad su imaju 3 generacije gitara i dosta su mijenjali kroz njih, ali jedno je ostalo isto, kvalitetna izrada i obrada gitara na svim cijenovnim rangovima... to ne ćete vidjeti ni na fender/squier, ni na gibson/epiphone ni na roosterima itd....

Sta mi to vredi ako ne nameravam da kupljenu Yamaha zadržim do kraja života. Postoji tu "GAS" i ostale djakonije koje donose mir u glavi muzičaru,kada se isproba i poseduje par različitih gitara i donese krajnji sud koja će ostati u vlasništvu ili par sezona bar. Yamaha ne drži cenu i vlasnik je na velikom gubitku. To je fakat činjenica. Čak ni vrhunski Ibanez komadi ne nalaze kupca. Video sam u oglasima Frank Gambale FGM100 model za 500€.koliko pamtim, ta gitara je nekada koštala kao Gibson Les Paul Standard i malo jače - oko 2900 maraka.. Joe Satriani JS1 nekada 3100 maraka danas jedva 900€ po oglasima i stoji godinama. Postavi ti Gibson Les Paul Standard iz 1991. godine za 1000€ i videćeš prepun inbox sa ponudama. Ponuda i potražnja. Treba biti obazriv.

Yamaha jeste super, ali samo ako planiraš da je nikada ne otudjiš ili eventualno uspeš u oglasima da nabaviš povoljno danas modele koji su nekada koštali hiljadu, dve i kusur maraka. Tada je marka blago rečeno bila jača od današnjeg evra. U segmentu jaftinijih modela do 300€ je već manja razlika i gubitak.

#20 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2014 - 15:16

.. , kasnije se načisto srozala sa budget modelima Pacifike 112 i td

Srozala se i cijena na modelu 112, skuplji modeli su ostali u ponudi jednako dobri kao i prije i jednako skupi.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.