Jump to content

Slika
- - - - -

Practice setup za sobu

• Please log in to reply
7 odgovor(a) na ovu temu

#1 ThomasCro

ThomasCro
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 17:39

Pozdrav, sviram gitaru 9 godina i DJ sam jedno 3 godine i odlučio sam da ću počet svirat bas gitaru, svirao sam je često kod frendova i ekipe koju poznajem ali nikada nisam imao svoj vlastiti setup.

Zanima me koji su vaši prijedlozi za neki decent practice setup za malu sobu, ništa više od toga mi ne treba, samo želim sebi za dušu svirat kad mi je dosadno.

Znam samo da želim P-bass.

Ne razumijem način na koji cabineti rade.

Jel se može cabinet koristiti ravno sa bas gitarom, ili uvijek mora biti neki DI ili amp.

Da li bi bilo ok da uzmem Squier P-bass i neko 15W pojačalo za sobu, jel to krči i užasno je?

Koliko novaca bi mi trebalo?

Puno hvala :D

#2 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2014 - 11:03

sto se tice pojacala procitaj si ovo ... nedavno je otvorena tema pa da se ne ponavljamo ...

http://www.glazbeni-...čalo-za-vježbu/

a sto se tice gitare, ako bi kupio squier cv prec neces se zajebati ... bude  ih po oglasnicima za oko 2000 kn ...

po meni, kako kazes da si DJ vjerojatno imas neku dobru zvucnu karticu i slusalice ... sve sto ti treba je bas i kabel ... :D

#3 ThomasCro

ThomasCro
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2014 - 17:50

To onda sa Guitar Rigom? Nisam nikad spajao gitare na PC

Imam Focusrite Scarlett 2i4.

#4 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2014 - 18:00

Ma samo spojis i sviras...ne treba ti nista...ima tih programa ali ja ne koristim nista...al mozes nesto instalirati ako hoces...

#5 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2014 - 18:01

Ja imam 2i2...

#6 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2014 - 18:02

mozes preko guitar riga,amplitube-a (amplitube je zakon jer imas u njemu Orange,Ampege i trace elliot bass pojacala)

i sviras preko toga. ja godinama tako vjezbam,stavis sluske na usi i mazes.nikog ne smetas u kuci,uz minimum para ulozeno (meni je trebao činč mali za ustekat gitaru u line in ulaz u komp) i to je to.

čak sviram preko intergrirane zvucne,latencija je 5-6 ms sto je necujno.

isto vrijedi kad snimam u kompu preko cubasea (il reapera),zvuk ispadne i više nego dobar,poslije mogu vst ''obojat'' zvuk ako zelim s amplitubeom (ili u mom slucaju ampeg svx) ...snimku pomaknem za kolko je latencija i ispadne mrak.

#7 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2014 - 18:03

a kak kolega kaze nemoras nis ni imat,mos direktno se ustekat i na zvucnike ce ti sound ic. nekad znam i tako sviruckat dok igram nešto,samo muteam igru i sviram uz to (hearthstone -.-)

#8 ThomasCro

ThomasCro
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2014 - 17:23

Super, tnx ekipa :D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.