Jump to content

Slika
- - - - -

Korg Kronos keybed problemi

• Please log in to reply
22 odgovor(a) na ovu temu

#1 Mat

Mat
  • Members
  • 1102 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2014 - 14:41

Molim savjet kako najbezbolnije rjesiti keybed probleme.

Dakle, to je tvornicka greska na kronosu, radi se o tome da tipke dobro ne trigeriraju tonove. Ponekad ne uhvati odsvirani ton.

Problem je opisan ovdje:
http://m.youtube.com...h?v=YYcMBS7qe-0

Prijasnji vlasnik je rekao da je on promjenio gumice. No problem je dalje prisutan.

Moze mi netko reci kamo nazvati u vezi narudzbe novog keybeda i koja bi bila cijena?

Ima li koji servis da mi to moze rjesiti?

Hvala

#2 buce

buce
  • Members
  • 69 posts

Vrijeme objave: 11 Siječanj 2014 - 16:49

kolega ako ne dobijes odgovor na ovom forumu probaj na korgovom forumu....

Istina malo je neugodna situacija kad uzmes kljavu od 20000 kn pa ti ne radi kak treba..

#3 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 951 posts

Vrijeme objave: 12 Siječanj 2014 - 00:10

Na žalost, dobro poznati problem s Kronosom. Po meni, radi se o skrivenoj mani i ona bi trebala biti riješena o trošku zastupnika. E sad, kako smo mi u EU tek pola godine, ne znam baš koliko ima smisla nešto pokušati ako je klavijatura kupljena prije tog datuma a vjerojatno jest, ali uvijek se može nazvati zastupnika i pitati da li Korg uklanja problem o svojem trošku. To je radio. Badava tražio odgovor na korgovom forumu jer je rješenje otići ovlaštenom zastupniku  u zemlji u kojoj je kupljen. Ako ti zastupnik ne riješi problem na temelju garancije i prava zamjene zbog sistemske greške, onda moraš platiti samu tastaturu i njezinu ugradnju. 

Ako smijem onako usput, diskretno ali dobronamjerno dodati, ako prodajete klavijaturu a znate da ima skrivenu manu, kupac vas može pozivati na odgovornost zbog prevare. 

Isto tako, nisi trebao uzeti od prijašnjeg vlasnika ako se problem i dalje pojavljivao. Osim ako je problem nastupio kasnije, nakon nekog vremena od kada si kupio klavijaturu.

#4 Mat

Mat
  • Members
  • 1102 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2014 - 08:56

Kontaktirao sam prijašnjeg vlasnika. 

Kolko se sijećam, on tvrdi da je mjenjao gumice na tom keybedu. U trenutku kupnje klavijature nisam primjetio taj problem. Primjetio sam ga tek kada sam intenzivno počeo svirati klasiku sa dosta pedaliranja - problem je bio da se ponekad koja nota nije trigerirala dobro, a bila je odsvirana. Taj problem se javlja sve češće, te mislim da treba promjeniti keybed za novi. Na sadašnjem keybedu je naljepnica RH3 made in japan. 

Što se tiče prodaje, ne prodajem synth, a naravno da ne bi budućem kupcu prodao mačka u vreći.

Nadam se da će mi dati novi keybed s obzirom da se radi o tvorničkoj grešci, bez obzira kaj je garancija istekla.

Hvala na mišljenjima!

#5 buce

buce
  • Members
  • 69 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2014 - 22:37

Jesi uspio rijesiti ovaj problem?

Da li je to verzija kronosa prva ili X?

ja cu sada uzeti kronosa X pa me zanima da ne bi ja uzeo macka u vreci:)

#6 Mat

Mat
  • Members
  • 1102 posts

Vrijeme objave: 29 Svibanj 2014 - 10:51

Buce, oprosti na vrlo kasnom odgovoru.

Novija verzija Kronosa nema te probleme.

Nije me bilo nekoliko mjeseci, no ti problemi se i dalje povremeno javljaju.  Prema serijskom broju trebao bi dobiti novi keybed.

Kontaktirao sam dućan (Music Shop No1) i čekam odgovor.

#7 Mat

Mat
  • Members
  • 1102 posts

Vrijeme objave: 08 Srpanj 2014 - 11:43

Evo update, 

zvali su me iz dućana da pitaju koji je model, KORG je to tražio.

Nadam se da će rješiti novi keybed. 

Još uvijek imam problema s oktavom ispod C1 (ili ti C4 po američki).

#8 fantomx

fantomx
  • Members
  • 111 posts

Vrijeme objave: 08 Srpanj 2014 - 12:55

Pa šta to još nisu riješili??

Mislim sramotno za jednu takvu skupu klavijaturu i proizvođaća...

Ja sam imao ali vrlo kratko ,verziju sa 73 tipke,i nisam primjetio problem.

od kojeg serijskog broja bi trebalo da bude o,k??

da se zna,ako neko kupuje!!

#9 Mat

Mat
  • Members
  • 1102 posts

Vrijeme objave: 09 Srpanj 2014 - 08:19

Da, sramotno je da toliko dugo traje, moram opet nazvati dućan i pitati što je s tim.

Sve X verzije su ispravne, a mislim da Kronosi proizvedeni prije 2011 ima potencijalni problem. Nisam siguran full al mislim da to pogađa samo 88key verzije.

#10 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 09 Srpanj 2014 - 08:24

Problem je, sudeći prema izvještajima s Korg foruma, riješen za većinu svijeta, a čini se da su raniji serijski brojevi dostavljeni u ovaj dio kod nas pa eto. Baksuzi ko i inače.

I da, pogađa sve RH3 keybede (znači uključujući 73-key) korištene u Kronosima do 2011 ili tako nešto.

#11 Mat

Mat
  • Members
  • 1102 posts

Vrijeme objave: 09 Srpanj 2014 - 10:55

Evo, zvao sam dućan, rekli su da će opet javiti Korgu, makar sad dolazi pošiljka nekih dijelova za servis, pa je moguće da je keybed među njima, nisu full sigurni .

Uglavnom, ajde nešto se događa, javit ću iskustva ovdje.

#12 fantomx

fantomx
  • Members
  • 111 posts

Vrijeme objave: 09 Srpanj 2014 - 12:58

Uvijek je problem sa garancijom,uvijek nešto kasni,ili nije došlo,ili nije pod garancijom,

Po meni i po zakonu ti moraju dati novu klavijaturu,

ja nebi uzimao popravljano,i reparirano,ako sam platio novo i ispravno.

sramota!!

#13 Mat

Mat
  • Members
  • 1102 posts

Vrijeme objave: 06 Rujan 2014 - 14:23

Pozdrav,

pogledajte moj zadnji post ovdje:
http://www.korgforum...p=604895#604895

Ima li tko kakvu ideju,savjet šta da napravim? Jednostavo mi nitko ne želi rješit problem.
Pozdrav, Matija.

#14 Old school

Old school
  • Members
  • 460 posts

Vrijeme objave: 06 Rujan 2014 - 15:04

Previše je to love za takvu zajebanciju. Ili neka ti daju novi ili vrate lovu....

#15 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 07 Rujan 2014 - 11:06

E da, teško, jer u prvom postu Mat spominje "prvog vlasnika", znači nije Kronosa kupio u shopu nego second hand. To prilično otežava stvari... :/

Svejedno mislim da se netko iz Korga treba javiti čovjeku, u svakom slučaju. Mat, probaj poslati PM Danu Phillipsu (danatkorg). Čovjek je iz R&D odjela, dakle nema veze s rezervnim dijelovima itd., ali reci mu da te EvilDragon šalje. Nadam se da će ti moći pomoći, makar da dobiješ direktniji kontakt negdje u Korgu.

A osobno, moja preporuka, čim uspiješ popraviti Kronosa, tjeraj ga u oglas i zemi si enega Kurzweila Forte. Stvar je apsolutno fantastična. :)

#16 Old school

Old school
  • Members
  • 460 posts

Vrijeme objave: 07 Rujan 2014 - 14:05

Sad sam tek skužio da je second hand. Vidim i da je garancija istekla. Onda sve u vodu pada, eventualno neki shop koji radi popravke, kupit i ugraditi novi keybed.

#17 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 951 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2014 - 19:37

Na žalost, ne znam sve detalje koji muče Mat-a, ali ako je musicshopu prijavio problem prije isteka garancije, onda nema veze što je garancija istekla jer kvar nije otklonjen. Dakle, garancija se u slučaju prijave produžava do uklanjanja kvara. Nisam također siguran da li promjena vlasnika komplicira stvar. Ne bi trebala. Treba se malo potruditi i prosurfati koja prava imamo kao kupci, posebice ulaskom u EU. Ti nisi dužan u nedogled popravljati nego imaš pravo na novi instrument ili barem na novu klavijaturu (tipke), ako prethodni popravak nije uspio. Međutim, bitno je uvijek imati nekakav pisani trag, a ne samo usmeni razgovor za tezgom dučana. Sumnjam da će tu pomoći Dan u Americi. Korg ima sigurno stroga i točno određena pravila kako rješavati garanciju, ona na žalost često pada na teret zastupnika koji onda mora iz govana izvlačiti Korgov nedostatak kontrole kvalitete. U potpunosti razumijem frustraciju ljudi. Korg je nekada radio vrhunske instrumente koji kao da su izljeveni od jednog komada, a sada šalje poluproizvode na tržište. No, kao što sam rekao, sve ovisi da li je ponovni kvar prijavljen unutar garantnog roka, odn. da li Korg odobrava naknadnu izmjenu klavijatura. I ljudi, inzistirajte na pisanim tragovima, potvrdama, izjavama, a ne samo na telefonskom razgovoru ili na onom u dučanu.

#18 fantomx

fantomx
  • Members
  • 111 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2014 - 20:42

Jel netko zna,sa kojim serijskim brojem nestaju keybad problemi??

tj od kojeg s.n broja je sigurnije kupiti,

#19 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 20 Rujan 2014 - 07:55

Mislim iznad #3600.

#20 fantomx

fantomx
  • Members
  • 111 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2014 - 14:06

pitam,jer mi se nudi jedan,dosta povoljno sa serijskim brojem 002287

jeli se da provjeriti kako preko neta.Klavijatura je u Parizu

Zanima me dali su ljudi imali i naknadno probleme sa rh3 tipkom,odnosno,ispočetka sve ok,pa onda nakon nekog vremena key problemi??

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.