Jump to content

Slika
- - - - -

Rasprava o našim basevima!

• Please log in to reply
20 odgovor(a) na ovu temu

#1 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2014 - 22:00

So,pošto puno lamentirate na temi "koje baseve imate",evo prilike da uz slike vaših baseva nešto i napišete o njima,ili odgovarate na pitanja ostalih forumaša ono o čemu ih zanima o vašem  instrumentu i sl.,a da ja ne moram brisati. :biggrin:

Gentlemen,start your engines!

#2 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 06 Siječanj 2014 - 12:55

svugdje se lamentira hocu reci na svakom forumu ljudi stavljaju fotke basova pa se malo komentarise-sto bi brisao to?

mislim da je nezanimljivo da na koje baseve imate mozes samo staviti fotografiju "basa kojeg imas" a slijedeci post moze biti samo fotografija nekih drugih basova koje neko drugi ima. mislim....bezveze.

#3 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 06 Siječanj 2014 - 13:43

Donekle imaš pravo,ali se čovjek izgubi u tome,htio sam otvoriti posebnu temu da bi posjetitelji foruma lakše našli ili surfali o nekom basu,ovako moraš proći 300 i kusur stranica.

Ako ova tema ne bude zanimljiva,ugasit ću je i obrisati pa ću ostaviti rasprave na onoj temi.

#4 Danaj9

Danaj9
  • Members
  • 471 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2014 - 09:26

jh19.jpg

Sve moje žene, pa krenimo redom:

-Ibanez akustara (sve stock osim shadow pickupa) 10-45

-Squier: Spb-3 pickovi, kompletan sheilding napravljen, stavljene bolje mašinice, loše stavljen Fender logo (koj skidam za koj dan), plavi pickguard, wilkinson bridge, ashtray cover za bridge (širok ko za jazz ali malo kraci), struja standard, strap lock..2x250K, 45-105

-Schecter Ultra SUB-4:pocupana aktiva i ugrađena pasiva, ugrađene 4 led diode..3x250K i 1x500K, 45-105

-Konzumcaster: Gotoh mašinice i bridge, crni string retaineri, crni pickguard, crni input jack plate, stavljeni čelični pragovi, 3x hot rails, struja: 5 way, vol, tone, neck vol posebno, kompletan sheilding..3x 250K ,09-42

-Jazz delanac: bass je 87g. izradio neki slovenski majstor koj je nedugo zatim umro, ja sam slucajno došao do njega i skroz ga preuredio po mom ukusu: Fender mex mašinice, čelični pragovi, ofarban u bijelu (bio je crni), stavljen plavi pickguard, strap lockovi, crni control plate, struja - vol, vol, push/pull tone (serija-paralela), Entwistle Jazz pickovi, crni masivni no name bridge sa fender sedlima..3x250K, 40-100 

#5 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2014 - 10:39

Gitare nikako blizu radijatora.Naravno vrijedi i za bas gitare! :w00t: :crying: :crying: :crying:

#6 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2014 - 11:28

a posložija ih tako valjda radi slikanja

@Danaj: kako te služi schecter, konkertno mislin na svirljivost, vrat, itd...

#7 Danaj9

Danaj9
  • Members
  • 471 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2014 - 11:49

Kak ne, pa da im bude toplo po ovim hladnim zimskim danima..:-P

Ma slikanja radi su naslonjene na HLADAN I UGAŠEN radijator, pa nisam malouman..

Schecter je briljantan instrument za tih 2.300kn kolko sam ga platio prije nekih 8 godina kad sam kupio svoj prvi bass..s vremenom je otišla elektronika pa sam to zamjenio na pasivu..ima malo mutan zvuk kaj mu je recimo neki -, ali vrat i ovo ostalo..ma odlican, action mi je 0.2mm na 12 pragu i na suho ne brenci nigdje, ja sam jako jako zadovoljan s njim..

Kolko sam ja cuo od ekipe da npr. uzmeš 2 ista modela od schectera i jedan je fakat dobar, a drugi koma živa..tak da valjda treba piknut..ja sam ovog uzeo na random i ispo je odlican..     :thumbup1:

#8 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2014 - 11:59

a to ti je kako naletiš... u tom rangu su imali stvarno pristojnih instrumenata, pa zato i pitam. skuplji instrumenti su im odlični, osim gitara (evo jedna tu kraj mene baš ovih dana), proba san i hellraiser bas, zvukovno ga nisan moga prožvakati, al sastavljen cakun pakun da se usereš

#9 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 09:46

evo nesto zanimljivo (meni) 

http://www.ebay.co.u...=item1c3b698312

ovo su specifikacije kakve bi uzeo da narucujem custom bass

#10 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 11:18

Moj jedini bass

15q3fyd.jpg

Dakle ja kao bivši gitarista, imam sasvim drugi pristup ovom instrumentu šta se tiće ergonomije, preferiram short scale sa užim vratom,plus dosta nisko držim instrument, jer sam tako navikao, a ne da mi se odvikavat pod stare dane, i sviram trzalicom, nekad davno sam imao Gibson EB-3, danas imam Epiphone EB-0, vrat na vide, mahagonij, izglodana rupa za bridge pickup i Tomini pickupovi, skoro isključivo sviram na bridge pickupu, koji je totalno Tomina konstrukcija, humbucker sa neodymium pole pieces-ima, a neck je premotani epiphoneov sidewinder u bassu je i neka jeftinija i starija Bartolini aktiva, koja se može isključiti malim prekidačem, chiken knob nije kao na originalu preklopnik, nego pot za middle cut.

Ja sam sasvim zadovoljan basom, svirao sam dosta koncerata s njim, solidan, pouzdan, ne raštimava se, može se izvuć zvuk kakav želim, malo agresivniji, primjeren bržoj muzici koju večinom sviramo, fali onog nekog, ne znam kako bi napisa, možda "prozračnijeg" zvuka kakav imaju 34" basevi koji su od javora. Kad se uzme sve u svemu da je bass novi 1800 kn, sa još malo ulaganja se dobije sasvim pristojan instrument koji služi svojoj svrsi.

#11 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 15:12

Sira,daj neki snimak,preferiram snimak direktno upiknut na PC.

#12 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 15:28

Jebi ga, nemam ovde takav snimak, morat ću se sitit snimat kad buden na probi.

Ovo je bass i bubanj ali ovdje je provučen kroz trace elliot glavu i distressor kompressor, trzalicom svirano

Koliko se sičan na bassu je postavka bila bridge volume 10 bass 4 treble 10 midlle cut 10,

A šta je bilo na pojačalu i kompresoru, boga pitaj

https://app.box.com/...2h4s648ajj0wwug

https://app.box.com/...9vr92fcvxipf1yh

#13 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 15:40

Dobar!

#14 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 15:56

To je više bila Oggijeva zasluga (basista TBF-a) nego moja, on je štelio zvuk :)

#15 Toma.

Toma.
  • Members
  • 826 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 16:27

Sira me promovira ,morat cu mu napravit neki signature model

#16 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2014 - 17:56

Sira ti ni ovo jos nije platija, ima da te promoviran do smrti :)

#17 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2014 - 02:06

Svaka čast Tomo,neodimium ha?

#18 Toma.

Toma.
  • Members
  • 826 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2014 - 13:39

da ,lipo rade ti magnetici 

#19 Ckky4rm

Ckky4rm
  • Members
  • 1 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2014 - 21:28

Ibanez GSR180 ili Yamaha RBX170 ?

#20 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2014 - 07:58

Jel imaš oba, pa gledaš koji prodat? Daj pogledaj naslov teme i piši tamo di triba.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.