Jump to content

Slika
- - - - -

Čovjek koji radi tremolo blokove

• Please log in to reply
5 odgovor(a) na ovu temu

#1 RzBrzotrz

RzBrzotrz
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 31 Prosinac 2013 - 12:16

Pozdrav svima!
Bio je u glazbenom oglasniku oglašavao čovjek da radi blokove od čelika, nemrem naći njegov broj, Navodno se zove Tomo Štimac.Trebam ga pitati od koje vrste čelika se to radi jer ih ima mali milion.
Ako neko zna koja je vrsta čelika bio bih zahvalan.
Pliz budite ozbiljni :)

#2 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 31 Prosinac 2013 - 14:35

čelik je čelik...bit će dobar i alatni čelik ako nema drugog pri ruci... :)

za materijal tremolo bloka jedini zahtjev je da materijal bude kompaktan...čvrst...i velike gustoće...

mesing bi bio najbolji...samo što ga baš i nema majstorima "pri ruci"...kad ti treba :D

ono što je najbitnije...su dimenzije...odnosno rupe za tremolo opruge moraju biti pod pravim nagibom...i rupe za montažu na baseplate...bilo bi najbolje da ide i originalni navoj...da možeš staviti vijke koji su već tu...ali nije nužno...ništa neće smetati ako navoj bude metrički umjesto recimo...colnog...naravo da onda slijedi i izmjena vijaka za montažu...

e sad...oversajzirati ga ili ne...mislim da nema potrebe...biti će dovoljno dobar i bez toga..

kod oversiziranja je problem...ako pretjeraš...blok više nema hod kakav bi trebao imati...i gubiš dio funkcionalnosti...

meni je majstor u firmi napravio par blokova...neki su odtišli dalje skupa sa gitarama i tremolima na njima...jedan još uvijek koristim...i dobro služi svojoj svrsi...sustan je do bola dugačak...kako bi rekli iz zajebancije...opalim rif...i mogu odem do šanka po pivo...vratim se...a zvuk još traje :wink:

#3 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 31 Prosinac 2013 - 15:13

e da, ugradiš mesingani trem. i uživaš u svojoj svirci među publikom, za šankom, među cicama i to :biggrin:  a ak pukneš "Child in time" Japanez verziju moreš konzumirat razne oblike tjelesne zadovoljštine :thumbup1:

"mesing,pivo i rock an roll"

ajmo malo ozbiljno zborit:

koliko me služi taj koji je radio (ako je radio) mesing i dr. blokove(oštrih nezaobljenih rubova) je iz Slavonskog broda mislim

#4 twin

twin
  • Members
  • 1630 posts

Vrijeme objave: 31 Prosinac 2013 - 15:21

ja imam sličan problem, dobio sam na poklon mesingani blok za tremolo, Floyd Rose, i razmak vijaka paše ali su glave vijaka malo manji od originala ali pašu...jedino što sad imam malo ograničen pokret tremola jer je blok širok mislim 16 ili 18mm i trebao bih ga stanjiti sa svake strane bar 2 mm....da mi pokret tremola bude potpun jer ovako debel mi ograničava pokret i udara u drvo gitare....ali sustain je puno puno bolji kad sam stavio mesingani block!!!

#5 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 03 Siječanj 2014 - 13:00

To mi je klubski kolega. Pm za tel broj. Pa se dogovarajte, materijal, oblik itd..

#6 Peppe

Peppe
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2016 - 15:42

To mi je klubski kolega. Pm za tel broj. Pa se dogovarajte, materijal, oblik itd..

molim za kontakt nekoga od clanova ko moze napraviti block ili pozna nekoga,( jos bolje u blizini splita), hvala

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.