Jump to content

Slika
* * * * - 5 votes

Second Hand Tržište vol. 3 - imperija švercera uzvraća udarac!

• Please log in to reply
2868 odgovor(a) na ovu temu

#41 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2013 - 23:49

a covjek vjeroajtno racuna kolko je bila nova gitara plus skalopiranje plus pikapi plus jos malo za zajebavanje oko toga :D

#42 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2013 - 04:40

Što je učinio gitari,nije zaslužio ni 2000 kn,ali da je originalan je,svaka mu čast,još nisam vidio brojeve na fingerbordu. :biggrin:

#43 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2013 - 07:50

Što je učinio gitari,nije zaslužio ni 2000 kn,ali da je originalan je,svaka mu čast,još nisam vidio brojeve na fingerbordu. :biggrin:

A ha, ha, ha!! :lol: Tek sad sam vidio brojeve! :lol:

#44 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1919 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2013 - 08:48

Čini se da je markerom napiso brojeve? Dobro da nije napiso i tonove na svakom polju haha

#45 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2013 - 09:31

Ja mislim da 90% ljudi skalopira vratove jer im to izgleda kul. Daje im dojam "sad sam maksimalno naoružan za ultimativni supersonic shread!" :lol:

Ako ovome luđaku to ne treba, onda ne treba nikome:

#46 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2013 - 10:28

A ha, ha, ha!! :lol: Tek sad sam vidio brojeve! :lol:

...pa tak je lakše skidat po tablaturama... :biggrin:  Ne moraš si misliti di je deveto, di je peto polje... :laugh:

#47 zorz

zorz
  • Members
  • 379 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2013 - 14:28

a covjek vjeroajtno racuna kolko je bila nova gitara plus skalopiranje plus pikapi plus jos malo za zajebavanje oko toga :D

ma to si u pravu, al postao sam samo radi brojeva napisanih markerom. :)

#48 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2013 - 15:25

Pa dobro za brojeve po vratu ali i cijena je totalno nerealna. Nemožeš uzeti cijenu NOVE u dučanu i na to nadodati cijenu skalopiranja i cijenu pikapa i buf- eto ti koliko sad vrijedi POLOVNA :huh:

#49 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2013 - 10:34

a ja mislim da je ipak bar 4 5 tisucica previse :
http://www.ebay.com/...paul 1974&rt=nc

Pa ti isprobaj te sa ebaya :)
Dodaj troškove i na istom si, a ne znaš ni što ćeš dobit.
Svi koji sumnjaju u takve LP mogu doć kod mene probat jednog 78 i jednog 80.
Poneseš par piva i probaš.

#50 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2013 - 10:47

Pa ti isprobaj te sa ebaya :)
Dodaj troškove i na istom si, a ne znaš ni što ćeš dobit.
Svi koji sumnjaju u takve LP mogu doć kod mene probat jednog 78 i jednog 80.
Poneseš par piva i probaš.

upravo tako osim ak se ne kupuje da stoji u vitrini kao ukras a mitovi i legende su jedno a stvarnost drugo koja kaže da les pauliša ima odličnih iz 70 i 80-tih i to vjerovatno više nego iz 59(količinski).Također nisu svi iz tih godina pancke body

#51 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 07:19

http://www.njuskalo....=shure beta 58a

Sve fejk :) Čisto da se netko ne zaleti, u glazbenom oglasniku također.

U zadnjih par tjedana  kontaktirao sam većinu ovih prodavača, od nekih nisam dobio detaljne slike koje sam tražio (čime mogu zaključiti da znaju da prodaju kopiju), a s određenim brojem sam se našao lice u lice i naišao na 5 kopija. Tržište je trenutno prepuno kopija koje su se prodavale, preprodavale i uzimale pod račun te ih se sad ljudi pokušavaju riješiti...

Poanta: nemojte kupovati polovnu betu 58A. Statistički je veoma velika šansa da će vam prodati kopiju.

#52 dubravkof

dubravkof
  • Members
  • 190 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 07:30

http://www.njuskalo....=shure beta 58a

Sve fejk :) Čisto da se netko ne zaleti, u glazbenom oglasniku također.

U zadnjih par tjedana  kontaktirao sam većinu ovih prodavača, od nekih nisam dobio detaljne slike koje sam tražio (čime mogu zaključiti da znaju da prodaju kopiju), a s određenim brojem sam se našao lice u lice i naišao na 5 kopija. Tržište je trenutno prepuno kopija koje su se prodavale, preprodavale i uzimale pod račun te ih se sad ljudi pokušavaju riješiti...

Poanta: nemojte kupovati polovnu betu 58A. Statistički je veoma velika šansa da će vam prodati kopiju.

Reci na što treba paziti, prilikom kupovine polovnog Shure beta 58?

#53 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 08:05

Ima na netu podosta tema koje objašnjavaju kako uočiti razliku, ali evo jedne za primjer:

http://www.ebay.com....06603964/g.html

Najsigurnije je usporediti s originalom, tada je razlika najočitija.

Ima par stvari koje su bile prisutne na svim kopijama koje sam vidio:

- drugačija kapica, jajastog je oblika, original je više okruglog, a ona plava gumica se skida jako lako na kopijama (to je teško zamijeniti pošto original zamjenska kapica košta oko 370kn)

- inicijali na originalu kad se skine kapica su upisani rukom, na kopijama ih ili nema ili su samo otisnuti.

- original je teži, dok je kopija nešto lakša

One stvari koje su veoma slične:

- žice moraju biti zelene i žute boje, očitije kopije imaju druge boje te žice, dok one bolje kopije imaju to identično.

- pinovi na dnu mikrofona su pozlaćeni, na nekim kopijama to nije tako, ali na drugima jest.

- boja spužve iznad magneta kod plastične shure kapice s inicijalima sive je boje, kod kopija ona zna biti crna ili tamnosiva

Stvari koje upućuju na kopiju prije samog pregleda mikrofona:

- vlasnik tvrdi da je mikrofon 100% nov, nije otvaran ili samo jednom otvoren, očuvan, mint stanje sa svim papirima i u originalnoj kutiji.

-> kutiju je najlakše krivotvoriti i samim time nema apsolutno nikakve veze s potvrdom o autentičnosti

- vlasnik ne želi poslati slike mikrofona

- vlasnik se ne želi naći i isprobati mikrofon, uvijek je prijedlog da se nađemo negdje na pola puta

Najsigurniji način jest usporediti mikrofon s originalom i probati ga paralelno s originalom ukopčanim u razglas. Noise level kod kopije je viši, mutniji je zvuk i kopija puno više mikrofonira.

- tko nikad nije probao original, kopija zvuči sasvim u redu, radi i može se preko nje pjevati, ali je u rangu mikrofona od 200-300kn.

#54 hostile

hostile
  • Members
  • 154 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 14:11

Koliko se vremena i energije potrosi kako bi se kupio ne fejk polovan, ispada da je jednostavnije skupit tih par sto kn vise i gas u ducan.

#55 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 16:40

Istina :thumbup1:

Ali uvijek je isplativije kupiti polovno ako je u dobrom stanju. Nažalost nabasao sam na iznimku, jer u samu potragu i verifikaciju sam uložio više vremena i novaca nego što bi da sam kupio novi mikrofon...

#56 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 18:22

- inicijali na originalu kad se skine kapica su upisani rukom, na kopijama ih ili nema ili su samo otisnuti.

čisto mala ispravka da ne bi bunilo ljude - ovo nije točno, ne moraju biti napisani rukom...pročitaj link s ebaya koji si dao, piše "printed"...i ja i bivši kolega imamo originale i više izgleda kao da je opaljen pečat...

#57 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 19:28

čisto mala ispravka da ne bi bunilo ljude - ovo nije točno, ne moraju biti napisani rukom...pročitaj link s ebaya koji si dao, piše "printed"...i ja i bivši kolega imamo originale i više izgleda kao da je opaljen pečat...

Piše printed, ali je pitanje što se mislilo pod tim...

Slažem se da izgleda kao da je opaljen pečat, barem na novijim original meksičkim modelima. Ima i originala starijih bez pečata, kao i pečata rukom pisanih. Htio sam naglasiti da neke kopije nemaju pečat (a svi novi originali unazad par godina imaju!), a one koje imaju pečati izgledaju kao da su doslovno isprintani i naljepljenji, a ne pečatirani (otisnut je očito bio ili previše neodređen ili krivo upotrijebljen pojam)

#58 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 19:45

Piše printed, ali je pitanje što se mislilo pod tim...

Slažem se da izgleda kao da je opaljen pečat, barem na novijim original meksičkim modelima. Ima i originala starijih bez pečata, kao i pečata rukom pisanih. Htio sam naglasiti da neke kopije nemaju pečat (a svi novi originali unazad par godina imaju!), a one koje imaju pečati izgledaju kao da su doslovno isprintani i naljepljenji, a ne pečatirani (otisnut je očito bio ili previše neodređen ili krivo upotrijebljen pojam)

nije bed samo sam ispravio da ne bi bunilo ljude...btw jesi razmisljao mozda o sennheiserima ili rodeu gdje ne moras previse mozgati o kopijama? mene nesto kopka da prodam svog shurea pa uzmem nesto od toga čisto za promjenu...

#59 silver shadow

silver shadow
  • Members
  • 1202 posts

Vrijeme objave: 10 Listopad 2013 - 21:15

nije bed samo sam ispravio da ne bi bunilo ljude...btw jesi razmisljao mozda o sennheiserima ili rodeu gdje ne moras previse mozgati o kopijama? mene nesto kopka da prodam svog shurea pa uzmem nesto od toga čisto za promjenu...

Naravno da jesam, imao sam i akg d7, te audix om5. Sve su to vrhunski mikrofoni, ali svi tonci su upoznati s betom 58A i samim time im je lakše namjestiti zvuk. Gledam na betu kao na Golfa među automobilima, svi ga znaju, najprodavaniji je, najpouzdaniji i drži cijenu. Ima boljih, ima i lošijih, ali na kraju se sve svodi na preferencije. Sennheiser mi je zanimljiv, ali preskup kako nov, tako i polovan, za ono što nudi.

Nažalost, nakon cijele priče, definitivno je sigurnije kupiti bilo koju marku osim shure-a ako tražimo polovno...

#60 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1131 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2013 - 15:14

Ja sam kombinirao ,  tražio i na kraju kupio si novi u Music Maxu. Pjevao sam na staru posuđenu betu i nije mi se svidjela dok nisam skužio da je netko sve unutra promijenio.

Poslje sam probao pravu  ..rekoh to je to.

Prezadovoljan.. robustan, trpi odvratne prostore, sve u svemu nije mi žao lipe.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.