Jump to content

Slika
* - - - - 1 votes

Prvi strat... (ne i zadnji)

• Please log in to reply
106 odgovor(a) na ovu temu

#1 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:00

Vidim da sam dogurao do 1000-og posta na forumu, pa rekoh, da ga potrošim na otvaranje "radionice" maketa...

Predstavit ću vam svoj prvi, a nadam se ne i zadnji uradak.

Počelo je tako da sam, čitajući forum i ponukan drugim radionicama, rekao sam sebi, pa ak može Metalni sa cirkularom i sjekirom napravit gitaru, mali žuti (RBasic) je prvog napravil sa glodalom za pante, pa kaj ja nebi znal nekaj složit... A još i to da volim stratove i da sam jedno dvije godine bil bez njega (kriza i to debela), odlučil sam se na izradu svog.

E tu sad nastaju problemi. Trebalo je nać drvo. Suho. Javor sam uspio nabaviti, a ja sam si zapilil jasen tijelo i ništa drugo ne dolazi u obzir.

E tu je uskočio, tko drugi nego NICK, sa prekrasnom jasenovom planjkom, laganom, suHom, i kaj je meni najvažnije, jedan komad...

Nick je i puno pomogao savjetima, znanjem, kritikama, i na tome mu najveća hvala, jer je trebalo istrpit bedastog Kikija koji zivka za svaku glupost...

Pa da počnem sa futranjem slikica, to svi vole gledat:

p9110037.jpg

ovak je započelo... To je ta daska jasena, isfrezana na CNC-u, u 2d, kod Deana. Nije tajna, ta igra sa cnc-om me koštala manje od poštenog glodala, a sigurno bi nekaj zajebal jer nisam prije radil sa glodalicom, a bila bi šteta uništiti ovakav jasen...

#2 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:03

Da ne piskaram dalje, stavljam slikice:

dsc00499r.jpg

dsc00501f.jpg

#3 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:09

p6250127z.jpg

p6250125.jpg

#4 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:14

tu sad imam jedan period gdje nisam fotodokumentirao izradu vrata... Uglavnom, maple cap, Stewmac šipka, ništa specijalno... Naravno, slotove na figerboardu je i ovaj puta narezao Dean sa svojim čarobnim cnc-om, da ja opet nekaj ne zaribam...

Pickupe i hardveraj sam kupovao kad sam mogao i kolko mi je love ostalo...

p6250124.jpg

naravno, Texas special...

p6250133.jpg

#5 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:16

p8080137.jpg

strat011.jpg

#6 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:28

na ovoj prethodnoj fotki se vidi kako su mi se razišle točke na vratu, a sve zbog jeftinih borera, koji nije bio centrum već ekscentrum...

Zaboravio sam napomenuti bitan detalj, naime nemam radionu. Sve se radilo u vrtu iza kuće i ovisio sam isključivo o lijepom i suhom vremenu, zato je i trajala izrada skoro dvije godine.

A sad o lakiranju malo... Ne znam raditi burst pa sam se odlučio za natural. Nitro. I tu je Nick najviše pomogao sa nabavkom laka i sa pigmentima za nitro...

Lakirao je kolega V4MP1R sa foruma. Njegov brat naime ima kompresor. Gospodina kompresora... Ja sam samo podjebaval tatrane i brusil na suho između dvije ruke... I vodeno pobrusil... I nikad ne ispolirao kak treba... Evo fotki:

p8080151.jpg

p8150163.jpg

sunka1.jpg

ss2zn.jpg

#7 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:31

pa060288w.jpg

pa060286k.jpg

...jebiga, nemam nikakav luster doma da ga ispod njega poslikam...

#8 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:38

Ovoga sam se bojal najviše, ali sam se jedan dan ohrabrio i pozabijao i te pragove...

alata.jpg

pr1q.jpg

prmas1.jpg

pr21.jpg

#9 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:43

sas2.jpg

sastavljanje je prošlo ok, narihtan kut vrata, tremolo na mjestu, zašeraufani vrat, i tak... Prosvirao je na staru godnu 2012/2013-e... Zvjer je rođena. I svi koji su ga do sad imali priliku svirati vele da odlično radi...

strat01.jpg

p3200346v.jpg

#10 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 08:46

I da, sad o drvlju i željezu koje imam doma... Nekaj se spremam za godišnjeg odmora krenuti u izradu broja dva... Jasen-javor tijelo, javor vrat (maple cap ofkors), ovaj puta ću se drznuti i burst pokušat...

I pokušat dokumentirat svaki korak, možda i ja ponukam nekog novog na izradu instrumenta. Ionako je zamro graditeljski podforum, pa da ubacimo malo sviježe krvi...

#11 rudek

rudek
  • Members
  • 1372 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 09:05

jako odlično  :thumbup1:

#12 FlameSpirit

FlameSpirit
  • Members
  • 49 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 11:02

Najljepši strat na forumu! Ako ću ikad poželjet strata,bar znam di se trebam javit! :001_wub:  :001_wub:  :001_wub:  :blushing:

#13 cane73

cane73
  • Members
  • 198 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 11:56

I da, sad o drvlju i željezu koje imam doma... Nekaj se spremam za godišnjeg odmora krenuti u izradu broja dva... Jasen-javor tijelo, javor vrat (maple cap ofkors), ovaj puta ću se drznuti i burst pokušat...

I pokušat dokumentirat svaki korak, možda i ja ponukam nekog novog na izradu instrumenta. Ionako je zamro graditeljski podforum, pa da ubacimo malo sviježe krvi...

Lijepo, jako lijepo...ali ipak je to napravio stroj (CNC) a manje čovjek....bez uvrede, ali ovo manje spada u samogradnju...

#14 rudek

rudek
  • Members
  • 1372 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 12:15

Lijepo, jako lijepo...ali ipak je to napravio stroj (CNC) a manje čovjek....bez uvrede, ali ovo manje spada u samogradnju...

M, naj scati, pa i ti radiš sa el. glodalicom, cirkularom i sl

kakve veze ima kak je napravljeno

#15 cane73

cane73
  • Members
  • 198 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 15:02

M, naj scati, pa i ti radiš sa el. glodalicom, cirkularom i sl

kakve veze ima kak je napravljeno

Ko je rekao da ja kaj radim?

Samo sam iznio svoje mišljenje, kaj se odmah žestiš?

#16 mcomio

mcomio
  • Members
  • 2371 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 16:48

Mijo,ako ćemo činjenično,ovaj podforum nije u punom smislu posvećen samograditeljima.

Izuzevši Rudeka koji se upustio u izradu svih dijelova,većina nas kupuje pikape,štimere,bridgeve,strapove,plateove itd.

Bitno je veselje u radu na instrumentu,Bilo to glodanje,lakiranje ili natezanje žica.

Ovdje pak tijelo je CNCano konturno.

Što će reći da je Kiki napravio roundover,armrest i belly carve.

Tako da ima više nego dosta osobnog žiga na instrumentu.

Inače moram te malo kritizirati, :)

Malo si se bacio u pasivu,od one dvovrate ništa nisi objavio.

Pozdrav!

#17 rudek

rudek
  • Members
  • 1372 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 17:03

Ko je rekao da ja kaj radim?

Samo sam iznio svoje mišljenje, kaj se odmah žestiš?

kaj si odustal?

a taman su ti ljudi nahvalili onog telca

ja se ne žestim, ali ne vidim zakaj izrada na cnc-u nebi valjala, em je preciznije i točnije, lakše je napraviti (ak znaš), em je ljepše i tak to

pa da se mora birati između moje i tvoje samogradnje s jedne strane i ove izrade na cnc-u s druge, ja bi prvi izabral ovo sa cnc-a

Pozdrav!

.....i kak bi rekel jedan naš stari frend: peseki lajeju, a karavane prolaze

#18 rudek

rudek
  • Members
  • 1372 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 17:06

Izuzevši Rudeka koji se upustio u izradu svih dijelova,većina nas kupuje pikape,štimere,bridgeve,strapove,plateove itd.

Hej, pa i ja kupujem sve ovo, ne radim ni ja sve....radim ono kaj mogu jer mi je to gušt

#19 knjiga

knjiga
  • Members
  • 2046 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 20:01

Strat izgleda zakon. Vidiš, ja se svim silama borim da se ne upuštam u nikakvu izradu jer bi me to skroz okupiralo  :-) Ionako mi žena brunda: previše sviraš, previše si u svome home studiju.

#20 Kiki_72

Kiki_72
  • Members
  • 1496 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2013 - 20:04

Tijelo u 2D je napravio stroj, znači grubi oblik, neck pocket, pickup caviti... To je to. Sve ostalo je napravio čovjek. I vrat je mojih ruku djelo, osim slotova za pragove. A mogao sam već narezani kupit, pa se kurčit da sam sve sam napravil...

Ne kužim tu tvoju "samogradnju"? Ja sam htio funkcionalan instrument. Da se na njemu može svirati... I da štima...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.