Jump to content

Slika
- - - - -

Barefaced Big Twin

• Please log in to reply
96 odgovor(a) na ovu temu

#1 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 11:24

Danas sam uplatio polog od 100 funti za Barefaced Big Twin. Doduše, riječ je o novoj verziji Big Twin-a, koje još nema na sajtu (zapravo ima, ali sam obećao da neću dijeliti link) i po Alexovim riječima, to je kompilacija ili best-of ostalih Barefaced kutija.

Svjestan sam da su to ogromne pare za "običan" 2x12" box, ali sve sam izvagao: ne treba mi 8x10", 6x10", 2x15" ili nešto slično (nije mi praktično, iako je lijepo imati mrcinu iza sebe). Htio sam maksimalne performanse u što je moguće lakšoj i manjoj kutiji. Big Twin je vrlo lagan (20.9kg), iako malo veći od konkurencije.

Usporedio sam cijenu s ostalim brand-name 2x12" boxovima i, iako su uglavnom jeftiniji, razlika nije velika.

- Big Twin: 20.9kg, 9000kn + poštarina (uzet ću i podstavljenu navlaku - to je još 600kn)

- Bergantino CN212: 20kg, 9300kn + poštarina

- EBS NeoLine 212: 24kg, 8700kn + poštarina (thomann) ili 9400 (Hr)

- Aguilar 212: 33kg, 7000 - 8500kn (ovisno o modelu) + poštarina

- Glockenklang Double Light: 23,5kg, 9000kn + poštarina

Što se mene tiče, računica je jasna. Aguilar je otpao u startu zbog težine. EBS i Glock zbog forme (dijagonalno postavljeni drajveri). Lomio sam se između Bergantina i Barefaced. nakon puno razmišljanja, otpao je i Bergantino. Koliko je to mudra odluka, neću znati jer sumnjam da ću ikada imati priliku imati oba boxa u istoj prostoriji. Svejedno, mišljenja sam da su oba vrhunski proizvodi, samo je za moje potrebe Big Twin bolji izbor.

Gledao sam što još mogu dobiti za te novce i izbor je bio stvarno velik. Mogao sam uzeti najbolji 4x10" box na tržištu, mogao sam dobiti Bergantino 6x10 ili 4x12.. Aaali - ne tegli mi se više tako velik i težak box, ako ne moram :)..   nije da nisam bio u iskušenju, ali ipak je prevladao razum, barem mislim da je :)

Eto, polog je uplaćen danas, sada slijedi čekanje od mjesec do mjesec i pol.

#2 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 11:27

JESUS :D

#3 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 11:35

ne znam za vas, ali ja se radujem svaki put kad neko od kolega sa foruma pomakne granice uobicajenog (npr. tonchi sa a.c.).

ja sam vec godinama svjestan barefaceda, ali, za razliku od tetka, nisam jos nacisto sam sa sobom koji format boxa bi bio idealan za moje potrebe i zvukovne preferencije. mozda jednog dana...

#4 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 11:45

Čuj, nisam ni ja bio siguran - lomio sam se između Super12 i Big Twin-a. Mislim da sam dobro odabrao, ali nikada neću znati za sigurno  :D

#5 Shokrebass

Shokrebass
  • Members
  • 416 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 12:01

potpisujem ovo što cozy kaže :D

i samo se nadam da ću imati priliku isprobati big twina jednom :)

#6 The name is already in use

The name is already in use
  • Members
  • 745 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 12:39

ja ne znam da li ću iakd bit spreman dati tolike nofce za jedan komad opreme. za tih 9k ja bih uzeo bassmana i neki stari 2x15 box i još mi ostane para da se napijem s društvom i sretan kao dijete :D

#7 Johnny Bass

Johnny Bass

Funk u prstima, blues u duši

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 12:41

Da nastupam ko tetak, ne bi mi bila zao dat i troduplo vise. Posto ne nastupam toliko, rijesavam se 'viska' opreme.

#8 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 12:52

Dobro izgleda ovaj golobrazni box,slažem se sa Johnnyjem,da ja nastupam kao vi neki na forumu,imao bi najbolju basističku opremu,tu se ne treba štediti,mada pratim malo na talkbassu raspravu o boxevima i sve mi se više svidja ideja o 3-way boxu sa raznim kombinacijama veličine drivera.

#9 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 12:53

cuo sam se vec sa Tetkom preko maila pa se necu ponavljati, vec samo kratki komentar za ostale GAS-ere.

meni osobno, ako se uvijek ide na razglas ( a idem) svi ti detaljici u zvuku monitornga koncu su nebitni, kupis kvalitetno pojacalo i amen. problem je kako kod mene tako i kod ostalih pojedinaca manjak svirki uzivo, i testiranje opreme u sobi ili na probama.

tako da moja ulaganja ubuduce idu u high end DI box, i preamp, a ne da imam situaciju kao sto je sada imam, da na bini imam super zvuk a tonac se muci da namisti bas kako spada, a i kada namisti opet to nije to i onda se cijelu svirku mislim kako mi bas izlazi.

Tetak, ako time ne budes zadovoljan kupi si Cajaveca :bored:

ili se javi da se zaminimo :lol:

#10 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 12:56

Ma tko misli da mi je lako te pare izbrojati, neka razmisli još jednom :). Ovake stvari se ne kupuju svaki dan i poklopilo se da si u ovom trenutku to mogu priuštiti - prvi i vjerojatno zadnji put da mogu, i bio bih glup da si ga onda ne kupim..  Da ne ispadne da se opravdavam - samo vam govorim što mi je sve prolazilo kroz glavu dok sam planirao..

I naravno, kada stigne, svatko je dobrodošao isprobati ga :)

#11 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 12:57

Jesi rijesio eden rig?

#12 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 13:02

Jesam, prošli tjedan sam ga prodao.

#13 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 13:04

Onaj tvoj box mi je bio cisti sex :D

#14 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 13:07

Samo da znaš kako pasivni jazz radi kroz taj Eden rig :001_wub: , Aria mi nikada nije bolje zvučala..  

#15 Shokrebass

Shokrebass
  • Members
  • 416 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 13:10

u toj ariji (arii xD) ima toliko dobrih stvari ugrađeno da zvuči mrak i na onom pojačalu na baterije :D

#16 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 13:12

iskreno dobar bass ce na bilo cemu zvucati mrak. pa i na suho

#17 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 13:15

Samo da znaš kako pasivni jazz radi kroz taj Eden rig :001_wub: , Aria mi nikada nije bolje zvučala..

Znam, otkad sam cuo Oteila Burbridge-a sa pasivnim precom i jazzom na toj kutiji i navigatoru, to je D SAUND!

#18 shookee

shookee
  • Members
  • 834 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 13:54

u toj ariji (arii xD) ima toliko dobrih stvari ugrađeno da zvuči mrak i na onom pojačalu na baterije :D

Ako misliš na roland micro cube, to pojačalce ubija zvukom! Naravno, ako ga pravilno upotrijebiš.

S tim da mene treba uzeti sa rezervom, jer sam veliki fan rolandovih bass pojačala. 

#19 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 03 Srpanj 2013 - 14:02

Je, malo čudo od pojačala. Čak sam i tihe probe s bubnjarem znao odraditi na njemu.

#20 de@n

de@n
  • Members
  • 257 posts

Vrijeme objave: 04 Srpanj 2013 - 10:02

Ma tko misli da mi je lako te pare izbrojati, neka razmisli još jednom :). Ovake stvari se ne kupuju svaki dan i poklopilo se da si u ovom trenutku to mogu priuštiti - prvi i vjerojatno zadnji put da mogu, i bio bih glup da si ga onda ne kupim..  Da ne ispadne da se opravdavam - samo vam govorim što mi je sve prolazilo kroz glavu dok sam planirao..

I naravno, kada stigne, svatko je dobrodošao isprobati ga :)

Čuj..., obavezno napravi review, kad stigne box...

Ocjene su više nego dobre, težina super..., cijena...no kvaliteta nije za džabe

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.