Jump to content

Slika
- - - - -

Yngwie Malmsteen

• Please log in to reply
516 odgovor(a) na ovu temu

#41 cacophony

cacophony
  • Members
  • 765 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2004 - 19:48

treba ga postovat ako ne radi icega onda zato sta je ostvaria svoj san,bas me zanima koliko ce vas ostvarit svoj zivotni san i to u potpunosti...cinjenica je da je traljav i nezna svirat sporo,ali ipak je prvi uvea klasiku u metal u toliko prepoznatljivoj mjeri :)dakako danas ima ljudi koji to buno bolje kombiniraju....

#42 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2004 - 19:54

iz ovog zadnjeg posta zaključio bih da je naš prijatelj cacophony kučni prijatelj sa dotičnim gitaristom, jer moje je mišljenje da samo intimni kučni prijatelji znaju koji su životni snovi .Drugo......odkuda znaš da na ovom forumu nema ljudi koji su ispunili svoj životni san?Treće...ne zna svirati sporo?Vjerujem da niti trkači auti ne mogu ići polako(sporo)A sa uvodjenjem klasike u metal...s time se slažem

#43 cacophony

cacophony
  • Members
  • 765 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2004 - 20:01

prijatelju ja bi iz tvog posta zakljucia da doticnog gitarista uopce ne slusas jer bilo tko sa iti malo sluha cuje da svaku petu notu falije kad svira polako...sta se tice zivotnih snova,heh to potvrdjuje moju teoriju da ga uopce ne pratis jer da jesi znao bi da mu je najveci cilj u zivotu bio i JE biti veliki rock(metal,kako oces iako je odrastao slusajuci rock)gitarist...sta se tice ostvarenih snova clanova foruma...otvori taj topic pa se sam uvjeri a ako si ti ostvarija svoje snove skidan kapu :D :)

#44 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2004 - 20:05

prijatelju ja bi iz tvog posta zakljucia da doticnog gitarista uopce ne slusas jer bilo tko sa iti malo sluha cuje da svaku petu notu falije kad svira polako...sta se tice zivotnih snova,heh to potvrdjuje moju teoriju da ga uopce ne pratis jer da jesi znao bi da mu je najveci cilj u zivotu bio i JE biti veliki rock(metal,kako oces iako je odrastao slusajuci rock)gitarist...sta se tice ostvarenih snova clanova foruma...otvori taj topic pa se sam uvjeri a ako si ti ostvarija svoje snove skidan kapu :D :)

Što se tiče slušanja Yngwiea...."malo " si u krivu.A što se tiče njegovih životnih SNOVA jer ih ima više....izmedju ostalog bilo je i da zasnuje obitelj i ima podosta djece!!!!!!Ako si to previdio onda TI ne pratiš Yngwiea.No nema veze.Samo mi je nelogično da se svakom gitaristi na ovom forumu predbacuje brzina i to najčešće od strane ljudi koji istu ne posjeduju.Pofledaj malo kako se pljuje po Vai-u, Morsu, petruccia da ne spominjem...a vjeruj mi da to rade ljudi koji nisu u stanju odsvirati dursku skalu na 160 bpm-a!E to me smeta.

#45 cacophony

cacophony
  • Members
  • 765 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2004 - 20:14

viruj mi ti sta pljuju po gitaristima ka sta su petrucci i vai nemaju veze ni kako se zovu vjerojatno su jos u pelenama..ja o malmsteenu nemislin nista lose samo san istaknia njegov po meni veliki nedostatak(ono sa sporin sviranjen)ali je..ga nitko nije savrsen :D :) yngwie ima prednost sta je napravia dosta dobrih albuma za razliku od michael angela i slicnih...

#46 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2004 - 20:17

viruj mi ti sta pljuju po gitaristima ka sta su petrucci i vai nemaju veze ni kako se zovu vjerojatno su jos u pelenama..ja o malmsteenu nemislin nista lose samo san istaknia njegov po meni veliki nedostatak(ono sa sporin sviranjen)ali je..ga nitko nije savrsen :D :) yngwie ima prednost sta je napravia dosta dobrih albuma za razliku od michael angela i slicnih...

E vidiš....drago mi je da si shvatio problem, a kad budeš imao vremena pretrči malo po topicima vezane uz gitariste pa ćeš vidjeti koji su to ratovi.A sa pelenama se itekako slažem!Pozdrav i uživaj u forumu!! :)

#47 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 16 Rujan 2004 - 17:15

Meni se on gadi i mrzin ga dapace!!Ima par zanimljivih melodija u pismama al je brate mili naporan i svi znamo da je brz i debel al on to jos uvik nabija pod nos!!Umisljeni krele i debel je uz to!!

Ja sam mislio da je naš prijatelj VOX prepametan da bi napisao ovakvo nešto!Opet upozoravam na vokabular.

#48 JEFF

JEFF
  • Members
  • 715 posts

Vrijeme objave: 16 Rujan 2004 - 18:12

Malmsteen je imho odlican gitarist!Moglo bi se reci prvi covjek koji je toliko popularizirao arpeggia i sweep nacin trzanja!Dosta sam ga slusao i mogu reć da mi je ostavio jako solidne dojmove...Rising Force,Marching Out,Trilogy,Odyssey su odlicni albumi...Konc. sa japanskom filharmonijom je totalni kick ass...Magnum Opus,Inspiration i Facing the Animal malo manje zanimljvi ali sa odlicnim gitarskim egzibicijama,jedino bih zamjerio eventualno ne (pre)veliku progresiju u zvuku jer mislim da bi na tom polju mogao i trebao vise napraviti...Live @ Leningrad i Budokan su izvanredne izvedbe,iako se vidi na novijim lajvovima da je postao traljaviji i dosta netočniji nego kad smo ga znali kao mladog,spremnog Yngwie-a,ipak kad ga vidim uzivo nema nista drugo doli gledat,slusat i uzivat!Za njegov egoizam i napuhanost me cisto boli neka stvar,ja slusam njegovu muziku a ne o njegovom privatnom zivotu,il bolje receno,o onome sto cijela javnost zna... :)gitarist koji meni dosta jako imponira i koji je zaslužan za mnogo sati vježbe kod mene upravo zbog prije navedene stvari... :)Trilogy suite...Oh yeah baby... :-* 8) 8) 8)

#49 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2004 - 18:25

Opet se brisu on-topic postovi bezveze?e ovaj put me zanima tko je obrisao moj post i zasto >:D - sta je razgovaranje o yngwievom periodu u alcatrazzu offtopic???topic je zakljucan dok mi se ne objasni zasto se brisu on-topic postovi.

#50 jimi

jimi
  • Members
  • 196 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2006 - 18:47

Tek san sad vidija ovi topic i donekle se slažen s voxon.Za mene je yingwe pre dobar tehnićar ali koji je brate mili pre dosadan osin nekih pisama(to je moj stav šta neznaći da je on loš.dapaće!) ;)

#51 Matej

Matej
  • Members
  • 431 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2006 - 18:52

on svira odlično. ja misli da svira najbrže i najtočnije na svijetu. ali, istina je, da kada poslušaš dvije njegove pjesme znaš i ostali x pjesama, ali nema veze, pa i ovi drugi shrederi isto tako ra znači da imaju jednu pjesmu i sve ostale su tome slične.kul mi je kako lik odmara ruku, a nakit mu je valjda težak 10 kg (možda zato odmara ruku ??? ;))i dali mi netko može pojasniti značenje tehničar :-[ :-[ (u smisli muzike, naravno)

#52 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2006 - 19:20

on svira odlično. ja misli da svira najbrže i najtočnije na svijetu. ali, istina je, da kada poslušaš dvije njegove pjesme znaš i ostali x pjesama, ali nema veze, pa i ovi drugi shrederi isto tako ra znači da imaju jednu pjesmu i sve ostale su tome slične.kul mi je kako lik odmara ruku, a nakit mu je valjda težak 10 kg (možda zato odmara ruku ??? ;))i dali mi netko može pojasniti značenje tehničar :-[ :-[ (u smisli muzike, naravno)

tehničar....hm...pa recimo ovako : gitarist koji je vježbanjem razvio vještinu sviranja do te mjere da svira precizno i točno vrlo zahtjevne dionice koje uključuju različite tehnike i pristupe svirci (npr. brze dionice, teškog prstometa, velike arpeggio sekvence, kromatike, preskakanja žica, ljestvice, intervale, tremolo, nepravilne ritmičke figure itd.) ;)

#53 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 01:15

tehničar....hm...pa recimo ovako : gitarist koji je vježbanjem razvio vještinu sviranja do te mjere da svira precizno i točno vrlo zahtjevne dionice koje uključuju različite tehnike i pristupe svirci (npr. brze dionice, teškog prstometa, velike arpeggio sekvence, kromatike, preskakanja žica, ljestvice, intervale, tremolo, nepravilne ritmičke figure itd.) ;)

Napokon jedna prava definicija "tehničara". Koliko mi se čini ovdje se tehničarima zovu samo brzi gitaristi, nažalost to samo dokazuje koliko vlada neznanje.@Deyo ... ;)

#54 SickBoy

SickBoy
  • Members
  • 1646 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2006 - 14:57

Yngwie je po meni jedan od najkvalitetnijih gitarista u rocku i metalu....Ne samo svojom svirkom, nego i vrlo jakim autorstvom. Totalna je floskula da su mu "sve stvari iste" (kako ih ja razlikujem?!) i to može napisat samo netko kome se njegov stil muzike ne sviđa. Sola su mu najčešće spontana i nije mi važno koliko je čist u svirci (kad mi je do kliničke čistoće onda slušam Romea), nego koliko emotivno svira. Yngwieva sola su neobuzdana i strastvena, nabijena energijom i emocijama.A da ne govorimo kako su mu vokali "who's who" rocka i metala (Soto, Turner, White, Vescera, Edman, Boals, Leven, Lande), još mu samo fali Hughes. ;)Čovik zna šta hoće i iako mu je razina kvalitete šta se pjesama tiče IMO pala na zadnjih par albuma, to i dalje ne znači da nije velikan. Samo su "Marching Out" i "Trilogy" više nego dovoljni da ga uzdignu među zaslužne, koliko su revolucije donijeli...

#55 Juuuurgen

Juuuurgen
  • Members
  • 4558 posts

Vrijeme objave: 17 Travanj 2006 - 23:27

Meni je yngwie fenomenalan i prve albume kad slušan doslovce se rastapan. Kako je to dobro. Uff. Al mu je hot licks čisto preseravanje tipa aj sad ti ovako brzo. To je jedina zamjerka. Al cjenim njegovu brzinu i znanje i sve. Ma ingvi rulz.

#56 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2006 - 23:17

Upravo gledam G3 Denver.Tog čovjeka treba upucat.I ne, to nije u dobrom smislu >;)

#57 pod

pod
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2006 - 23:25

Na g3 je grozan i predebel, ali napravi jako dobre koncerte bar ono što sam vidio. ;)

#58 Choko

Choko
  • Members
  • 1401 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2006 - 23:32

Nekako malmsteen koristi cilo vrime iste sheme kao ono ovaj pjeva i na kraju takta yngwie otpiči vrat u 2 sekunde i onda dalje riffovi i onda solo pa šutanje pa bacanje trzalica al skroz mi je simpatičan. ;D

#59 inquisitor

inquisitor
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2006 - 15:37

ne znam jel netko već stavio ovaj link na intervju sa Malmsteenom..http://www.metal-rul...lmsteen2002.htmživa komedija!! žena koja intervjuira je isto luda :)

#60 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2006 - 17:51

Svaki put kad pročitam njegovu rečenicu, sve mi se više gadi.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.