Jump to content

Slika
- - - - -

Yngwie Malmsteen

• Please log in to reply
516 odgovor(a) na ovu temu

#501 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2013 - 15:42

jel znaš koji tramvaj vozi do Črnomerca?

#502 zorz

zorz
  • Members
  • 379 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2013 - 15:54

Kaj da? jupi sad idmo svi prangijat na 8-cama i "udubljenim" vratovima, nemeš vjerovat da tolike godine muke,truda i patnje možeš olašat zamjenom žica i "udubljenog" vrata, a zato i je billy G. dobar, seronja jedan, on če nama ovo i ono, nek stavi 9 pa da ga vidimo

I ja kazem! :thumbup1:
Da je barem asdfghjkl prije dosao na GF, ne bih uludo gubio vrijeme na ove luzerske neskalopirane, jel se ono kaze, hvataljke vrata. :biggrin:

#503 asdfghjkl

asdfghjkl
  • Members
  • 70 posts

Vrijeme objave: 02 Ožujak 2013 - 23:46

lijepo si uzmite okruglu turpijicu pa udubite par polja i vidjeti čete kako je
nemate pojima i bubate napamet

ili guglajte zašto si je steve vai udubio 4 zadnja
ja sam rekao na takvom vratu; lakši je bending, brže se može svirati, manje se čuju greške, lakši je vibrato, lakši je taping

a vi umjesto vrtićanskih doskočica mogli biste i argumentirati zašto se polja udubljuju, koje su sve razlike.. ??

#504 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 626 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2013 - 17:37

kolega asdfghjkl, širis dezinformacije, na scalopiranom vratu je lakse bendanje (kako kome, nekome s jako koščatim prstima i na gitari s jumbo fretovima nebi ni primjetio razliku), al sto se tice brzine tapinga, legato, sweep pickinga i sveg ostalog, na scaloped vratu neces bit brži, nema logike zasto bi bio. ti verovatno imas mesnatije prste i gitaru s small il mid size fretove pa ti pase scaloped, uostalom imam ja scaloped gitaru 7 godina i sviram isto ko i na normalnoj.

ps. cak sam vidio na yutube yngvia kak kaze da je mit da se svira brze na scaloped vratu, al nemogu sad nac taj clip.

lp

#505 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2013 - 18:14

na takvu glupost se mora odgovoriti pa bila ona i iz 54-e
skužio sam kasnije da nema posta kojeg citiram, kako sam otvorio temu valjda sam mislio da je otvorio zadnju str
ali nisam brisao post nego ga pustio, čisto da se ne diže Yngwia u nebesa dokle god svira na udubljenim pragovima
inaće, nakon Vai, Satcha i Johnsona, on mi je najbolji gitarist
ali tehnički su mi bolji oni koji sviraju njegove covere na neudubljenim pragovima

pa bitno je, zato jer su rasprave tipa "dal je brži petruči ili malmstin, jer ko je brži taj ima večeg pišu" bile popularne na forumu 2004, a od tada je čovječanstvo evoluiralo...

#506 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2013 - 19:27

lijepo si uzmite okruglu turpijicu pa udubite par polja i vidjeti čete kako je
nemate pojima i bubate napamet

ili guglajte zašto si je steve vai udubio 4 zadnja
ja sam rekao na takvom vratu; lakši je bending, brže se može svirati, manje se čuju greške, lakši je vibrato, lakši je taping

a vi umjesto vrtićanskih doskočica mogli biste i argumentirati zašto se polja udubljuju, koje su sve razlike.. ??

ja sam siguran da skalopiram svog strata da bi nesto teze svirao ovo :

http://www.youtube.com/watch?v=k0zy0lqpOyc

a ti reci meni zasto ?

#507 asdfghjkl

asdfghjkl
  • Members
  • 70 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2013 - 13:43

znate sta je rekao malmsteen u vezi skalopiranoga vrata ?
guglajte....

rekao je da se moze pritiskati zice jajima a ne prstima jer je gotovo niti ne trba pritisnuti na polju, dovoljno je da je taknes i dobices zdrav ton

#508 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2015 - 11:09

Ne znam jel' tko ovo vidio. :D Ali koji EGO. :D

Jbt kolko opreme vozi, a svira na jednom pojačalu. :D

#509 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 13 Studeni 2015 - 14:33

Jer je to zaslužio !

#510 Juuuurgen

Juuuurgen
  • Members
  • 4559 posts

Vrijeme objave: 14 Svibanj 2016 - 20:52

Ljudi su od 2005-e počeli kupovat parcele na Misecu, a ovde se još uvik drobi o skalopiranom vratu. Majko mila. Taj vrat je sranje u bojama i ne svira sam od sebe

#511 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 15 Svibanj 2016 - 08:44

Kad se već govori o malmstinu, podjite na jutub i potražite "generation axe", zanimljiv skup, a malmstin je bolji nego ikad, uz ostatak ekipe .

#512 Juuuurgen

Juuuurgen
  • Members
  • 4559 posts

Vrijeme objave: 15 Svibanj 2016 - 22:22

Gleda san bija Black Star s njin i Vai-en i baza mi je čut lajv verziju s obe gitare i tu sve staje. MEni je Malmsteen bija najbolji do "Eclipse" faze, a kasnije mi je to sve išlo lošije i lošije, da bi me ubija u pojam "perpetual flame" s onin kaveron di se zajebava sa fotošopon i di su mi i pisme ajme bože....

#513 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 13 Srpanj 2017 - 23:49

ovaj je zajebo i njega

#514 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 626 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2017 - 03:28

ovaj deckic mora rasprodat arenu, tek onda bude blizu yngie,a ni onda jer kasni skoro 40g:) bolje da ide dub step:D

#515 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 14 Srpanj 2017 - 10:57

Jbga, nekad si postao zvijezda jer si to želio i radio za to ko crv, a danas možeš postat zvijezda samo ako se svidiš nekom žiriju, nabaciš plastike na pravim dijelovima, pofafaš koji dildo itd.

#516 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2017 - 00:04

Yngwie je mogao istrunuti u švedskoj radeći i želeći  i ne bi postigo ništa. To je sam izjavio.

a to šta netko izvježba jednu stvar ili njih tri pa oduševi je ko akutna bolest, imat umjetničku karijeru je više ko kronična :biggrin:

#517 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 626 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2017 - 04:19

ma samo originalnost u skladanju- sviranju bude nesto, coveri su ok, ali..to sam kopija...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.